Jak odstavit kočku na hovno kdekoli

Snažíme se uspokojit touhy domácích mazlíčků, často zapomínáme na to, co se jim líbí nebo nelíbí, děláme seznam jejich tužeb z jejich lidských úsudků a mají vlastní kočičí preference. Příkladem je jejich domácí toaleta. Často, když jsme se snažili dělat vše, co by mělo být, dostáváme opačný výsledek - kaluže v celém bytě a nepříjemný zápach, který následuje všude. Analýza možných příčin pomůže najít odpověď na mučivou otázku: „Jak odstavit kočku z pokazení na špatném místě?“.

Důvody pro odmítnutí použití toalety a způsoby jejich odstranění

Domácí mazlíčci si někdy zaměňují majitele s jejich chováním, ale ve skutečnosti lze nalézt vysvětlení všeho. Sdělit osobě jejich nespokojenost, nebo naopak spokojenost, mohou jen s pomocí akcí a emocí. Takže v případě, že kočky a kočky nechtějí používat naše vybrané toalety. Důvody mohou spočívat nejen v samotném WC, ale také v lékařském nebo psychologickém aspektu.problémy.

Důvody pro podnos

Kočky jsou přírodními zvířaty čisté, a pokud se jim něco nelíbí, nebudou tolerovat nepohodlí, ale udělají to, co uzná za vhodné.

Co se nesnáší:

 • dát tam, kde je příliš živý a neustále někdo kolem - odvádí pozornost od postupu;
 • je vedle nádoby na potraviny;
 • nepohodlné přiblížení (dveře jsou zavřené nebo je obtížné je otevřít, v blízkosti místa je málo);
 • nízké nebo vysoké strany, velikost, materiál, z něhož je vyroben (někdy se vlna drží na bocích a to způsobuje nepohodlí);
 • velikost a materiál plniva;
 • nepříjemný zápach;
 • není dostatek zásobníků pro každého - v domě je několik zvířat.

Když si vyberete místo pro podnos, musíte vědět, že kočky jsou konzervativní a raději jsou osamělé, když jsou v nouzi, a pak pohřbívají svůj „poklad“. Pokud do nich zasahují, udělají to tam, kde nebudou zasahovat.

Důležité!Velikost podnosu by měla být jeden a půl násobek délky zvířete, aby se mohla snadno otočit. V úzkém podnose je nepříjemný - půjde tam, kde je prostorný. Pro dospělou kočku by měl být zásobník s vysokými boky a pro kotě - s nízkým.

Je možné vybrat potřebný výplň pro domácího mazlíčka výběrem, který se snaží odlišnou strukturu a kvalitu. Někteří nemají rádi hrudky, aby se zasekly v polštářcích, někdo nemá rád vůni granulí a jejich strukturu po navlhčení, někdo lepící výplň do vlny způsobuje nepohodlí a někdo má rád noviny nebotoaletní papír. Stačí se podívat a vyzvednout výplň, která vyhovuje vaší kočce.

Při mytí podnosu, prováděného s výměnou plniva nejméně dvakrát za měsíc, není možné používat výrobky se silným, trvalým zápachem nebo čisticími prostředky pro toaletní mísy.

Stresové situace

Někdy se stává, že kočka (kočka) dlouhodobě používá toaletu, nejsou zde žádné důvody týkající se zdraví, ale neočekávaně pro každého začíná močení všude. V tomto případě nelze vyloučit psychologické důvody:

 • opravy nebo výměny nábytku;
 • nový byt;
 • vznik nového člena rodiny nebo domácího mazlíčka;
 • komunikuje s majitelem málo;
 • podnos byl přesunut na jiné místo a nelíbilo se mu to.

Tyto důvody pro zvířata jsou velmi významné, protože porušují obvyklý rytmus života. Svým chováním dávají jasně najevo, že se jedná o jejich území a že jsou jeho plnoprávnými členy a také zde žijí. Když kočky opouštějí tagy, snaží se obnovit obvyklý „řád“ a vůni, na kterou jsou zvyklí.

K vzhledu hostů v domě kočky žárlí, ztrácí obvyklý podíl pozornosti a pohlazení. Mohou dosáhnout něčeho, čeho by nikdy předtím neudělali, například vyhazovat oblíbenou věc majitele na podlahu, psát do boty nebo dávat hromadu na pohovku, kde milenka ráda sedí. V tomto případě je třeba jim věnovat více pozornosti a ukázat, že je stále milují.

Pokud se objeví jiné zvíře, kočky, které zanechávají značky, se snaží na tomto území oznámit své vedení -tam je již pán a tam by neměli být jiní. Správný postoj člověka ke zvířeti pomůže vyrovnat se - pozornost, povzbuzení, péče, vyjádření lásky, vytvoření situací, které ukazují, že všichni nyní žijí společně jako jedna rodina. Ale zvyknout si to bude nějakou dobu trvat a budete potřebovat trpělivost.

Přírodní instinkty

Je běžné, že kočky a kočky označují území během období říje - tak přitahují partnery k pokračování závodu. Dokonce i kastrované kočky mohou zanechat malé stopy, pokud je kastrace prováděna pozdě a instinkt je zachován v paměti. Je možné si všimnout nástupu sexuálního lovu chováním domácího mazlíčka - plamene, ohýbá záda, zvedá ocas. Nejčastěji zanechávají kaluže a hromady u dveří a oken, tj. kde by mohl pocházet partner.

Nápověda ! Aby se zabránilo takové situaci, pomůže to včasné užívání antikoncepčních přípravků, které by měly být užívány na doporučení odborníka, počínaje plemenem a věkem zvířete.

Nemoci

Někdy důvod spočívá v nemoci, kdy zvíře prostě nemá čas dostat se na podnos.

Možné nákazy:

 1. Zánět močového měchýře spojený s infekcí, kterou může způsobit diabetes, nádor, urolitiáza. Nemoc se projevuje nepřítomností nebo ztrátou chuti k jídlu, častým a bolestivým močením (někdy s přítomností krve), ospalostí a letargií. Diagnóza se provádí po analýze moči.
 2. Inkontinence moči může být způsobena chronickým onemocněnímonemocnění, nádory, poškození močového měchýře. Zvíře nemůže kontrolovat svůj stav a močí často, dokonce i během spánku.
 3. Zvýšená tvorba moči (polyurie) vede k častému močení. Je pozorován na pozadí onemocnění jater a ledvin. To prochází bez bolesti, ale chuť k jídlu klesá, zvíře ztrácí váhu a pije hodně vody.
 4. Průjem je pozorován u některých onemocnění žaludku a střev, otravy. Zvíře nemůže kontrolovat časté pohyby střev a defekáty u podnosu nebo jinde.

Aby se v tomto případě vyrovnala se situací, pomůže lékaři při návštěvě, testování a léčbě po určení příčiny častého močení a častých pohybů střev.

Důležité! Nezávislé podávání léků může vést ke komplikacím průběhu onemocnění a zhoršení stavu.

Příčiny odrazu

Někdy objekt v bytě způsobuje, že se kočka spojí s podnosem, například hrnec s květinou, koš stejného tvaru a nedobrovolně (reflexivně) ho použije místo podnosu, zcela bez zlého úmyslu. Řeší problém odstranění položky z volného místa pro kočku.

Příčiny související s věkem

U dospělých koček může dojít k inkontinenci moči v důsledku změn souvisejících s věkem, které způsobují slabost močového měchýře nebo onemocnění. V tomto období potřebují pozornost a podporu. Podnos, jak pro malé kotě, tak pro kočku ve věku, by měl být umístěn na vhodném a přístupném místě.

Jak chovat kočku k faulu - odborné poradenství

Když domácí zvíře často začalo ignorovat podnos, musíte mít z toho trpělivost. Křičet, proklínat, strkat nos do louže tento problém nevyřeší, naopak, můžete ho zhoršit vyděšením zvířete. Poměrně úspěšně můžete použít psychologické techniky k vytvoření nových asociací s místem, kde se kočka začala kazit. Velkou roli v těchto recepcích hraje zvláštnost koček nechodit na záchod, kde jedí, spí, loví.

Tipy pro dospělé zvíře:

 • jej zamkněte na týden v malé místnosti, přemístěte zásobník tam, hračky (nechte misky s jídlem na stejném místě) a vypusťte pouze na jídlo, a pak je znovu zamkněte;
 • umožnit používání oblíbeného místa majitele - pohovku, postel, křeslo, které má být povoleno tam, kde je zvíře pohodlné, kde se cítí chráněné - na skříni, na polici ve skříni nebo na stavbu domu z krabice - kočky milují odloučená místa
 • potřít kočku vlhkým hadříkem, a pak s ní jsou všechny povrchy v domě druhem štítku a není třeba je znovu označovat;
 • Pokud na místě činu najdete kočku, můžete na ni stříkat (odkapávat) vodu - bude to pro ni nepříjemné, protože nemá ráda vodní procedury;
 • organizovat denní hry v týdnu na místě nepovolené toalety - hra je spojena s lovem koček a nepoškozuje se v místě lovu;
 • položte misku s jídlem na místo špatné toalety;
 • dodávkaškrabka, na které je již cítit zápach z tlapek - to znamená, že toto místo již není nutné označovat;
 • si všimnout, že kočka se posadila, chrastítko plechovky, ve které jsou kovové předměty. Vyděšená bude zapomínat, že se chtěla zkazit na špatném místě;
 • můžete sledovat zvíře a jakmile se posadí, pošlete ho do zásobníku;
 • Pokud se kočka pokusí o květinu, která nemůže být odstraněna kvůli své velikosti, půda by měla být pokryta fólií nebo písek by měl být vyplněn namísto plniva v podnose, pak postupně plnit výplň tak, aby se stal klidným zvyknout si.

Jak naučit kotě podnosu

Koťata se nenarodí se schopností používat speciální místo pro toaletu - měly by se učit na podnose. Tento zvyk se neobjeví okamžitě, to vyžaduje určité úsilí a čas.

Jak učit zásobník:

 • pozorovat chování kotě a všimnout si úzkosti, vložte jej do podnosu;
 • vložení ubrousku namočeného v moči kotě do tácu je pro něj vodítkem;
 • po návštěvě tácky ho chválte, mrtvici, hru;
 • můžete s ním hrát, když je v podnose a vyvolává pozitivní emoce;
 • během tréninku ho umístěte do malé místnosti, vložte tam podnos, položte hračky, zahrajte si s ním a když si zvykne na podnos, položte toaletu na trvalé místo (krmení v této místnosti není nutné);
 • Pokud se kotě hodí na koberec, který je vhodný pro shrabování, pak by měl být na chvíli odstraněn.

Metody odstraňování pachů koček

\ t

Než odstraníte vůni moči, musíte ji nejprve řádně odstranit. Rozmazání louže mokrým hadrem může situaci ještě zhoršit a šířit zápach na velkou plochu. Dobře sbírá močovinu pro toaletní nebo papírové ubrousky. Když se shromáždí veškerá kapalina, pak byste měli začít odstraňovat zápach.

Pomoc! Kyselina v moči je dobře rozpuštěna jinými kyselinami, zásadami a glycerinem.

Speciální prostředky

Průmyslové přípravky obsahují enzymy schopné ničit kyselinu močovou a neutralizující thioly, takže se používají k odstranění zápachu a starých skvrn moči na koberci, nábytku a podlaze. Většina finančních prostředků je k dispozici v aerosolech a je snadné je aplikovat - nejprve sbírejte moč, otřete místo suché, pak ošetřete lékem a časem jej otřete.

Seznam léků: Urine Off, Pet Stine, Beafar, Mr. Čerstvé, Dezosan, Zoosan. Odstraňovače skvrn s aktivním kyslíkem ve směsi - Vanish Oxi Action, PreWash od Amway, Astonish - mohou odstraňovat skvrny na textiliích bez poškození, pokud jsou použity podle návodu.

Lidové prostředky

.
Prostředky Vaření Použití
Ocet 9% Připravte roztok 1: 3 Mokré nečistoty otřete. Lze použít na podlahu, nábytek, koberec.
Kyselina citrónová Smíchejte 1 lžičku. a 100 ml vody Naneste na tvrdé povrchy (může dojít k odbarvení tkanin).
Citronšťáva Zředí se 1 citronovou šťávou ve 150 ml vody Znečištěné místo otřete a nechte po dobu 10-15 minut vyschnout.
Citrusový olej (základní) Míchejte 3-5 kapek ve 100 ml vody Roztřete skvrny na povrchu, nechte je několik minut, otřete je do sucha.
3% peroxid vodíku Používejte pouze pro čerstvé skvrny (nesmí být aplikovány na lakované povrchy).
manganistan draselný (mangan) Připravte tmavě růžový roztok Používejte pro obrábění tvrdých povrchů.
5% roztok jodu Přidá se 0,5 kapky do 0,5 1 vody Naneste na tvrdé povrchy a tmavé tkaniny.

Pomoc!Sloučeniny s chlorem, čpavkem, vodkou, alkoholem nemají vliv na kyselinu močovou, takže nemá smysl je používat - vůně zůstane a tkanina může být zkažená.

Když jste si vzali zvíře, měli byste se pokusit dozvědět se o jeho zvycích a zvláštnostech a vytvořit pro něj pohodlné podmínky. Příznivá atmosféra - klíč k dobrému chování domácího mazlíčka.