Jak odstranit gumu z oblečení doma

„Nevšiml jsem si, nevšiml jsem si, nevěnoval jsem pozornost“ - takže dospělí a děti jsou připraveni popsat vzhled žvýkačky na věcech. Pokud je to drahé pro srdce a kapesní oblečení, musíte znát několik způsobů, jak odstranit gumu z oblečení - doma je to obtížnější, než při čištění. Ale občas levnější.

Vysoušeč vlasů pro ochranu oděvu

Snadno vyjměte gumu z oděvu pomocí vysoušeče vlasů. Toto zařízení je v každém domě, kde žije žena. V domácnosti jsou účinné sušící látky s nečistotami z dásní. Jak to udělat správně?

Nastavte vysoušeč vlasů na střední režim. Nasaďte na něj speciální trysku. V opačném případě sušte oděv bez příloh.

Vysoušeč vlasů by měl pracovat v režimu horkého vzduchu. Sušení se provádí tak dlouho, dokud guma již není elastická.

Zbylé kousky se vydrhnou hrubým předmětem - kartonem, kartáčem.

Uvedení věcí do mrazničky

Chcete-li odstranit gumu z kalhot a jiné oblečení doma pomoci mrazák. S pomocí mrazničky se s tímto malým problémem vyrovnávají i děti. K tomu zabalte věc do plastového sáčku. Dejte ji do mrazničky na hodinu. Ujistěte se, že je sáček pevně uzavřen. Ta věc je plná vůnívýrobky nedávno uložené v mrazáku.

Po 60 minutách odstraňte kalhoty nebo jiný předmět. Opatrně odstraňte gumu. Pokud se vám podařilo částečně odstranit, nebojte se. Potřebujete ostrý předmět. Může to být nůž. Odstraňují zbývající částice znečištění. Aby nedošlo k poškození tkaniny, je lepší to udělat s tupým nožem.

Aby nedošlo k vložení věci do mrazničky (zejména pokud je objemná), musíte použít led. Led odstraňuje gumu z bund a jiných šatních skříní. Vyjměte led z mrazničky. Připevněte jej ke znečištění. Držte, dokud nezmrzne guma. Jemně ji odlepte, zatímco držíte tkaninu. Pokud se uvolnila, použijte nůž, jako je tomu v případě mrazničky.

Když je lepkavost pryč, otřete oblečení hrubým kartáčem.

Led je vhodný pro čištění svrchních oděvů. Měly by používat a, pokud by mrazák nepomohl.

Proč žehlit železo?

Co když železo vyžehlete? Nejlepší rada pro zoufalé ženy v domácnosti, která se rozhodne odstranit žvýkačku ze svého oblíbeného dětského oblečení doma.

Zvažte způsob, jak odstranit gumu z oděvu, použít i pro staré gumy. Kvůli účinkům vysoké teploty něco uvízlo.

Zpočátku odřízněte kus přírodní látky nebo si vezměte „pachy“. Dej to na cud. Žehlení je nezbytné, dokud guma nezůstane na papíře nebo látce.

Je důležité vystavit teplo pouze kontaminaci. Jinak se skvrna rozšířív celé tkanině. Odstraňte tenkou vrstvu gumy občas těžší.

Některé ženy v domácnosti doporučují namísto pijáku používat noviny. Dali to na stůl, nahoře - zkažená věc. V tomto případě je znečištění žehleno na zadní straně.

Další tip je dát železo na "vlnu". Takže žehlení bude efektivnější.

Nezapomeňte, že po všech manipulačních kalhotách (nebo jakékoli jiné věci) je lepší se natáhnout, protože skvrny mohou zůstat. Pečlivě zkontrolujte žehličku. Po takové manipulaci by nemělo být nic.

Jak obnovit čistotu a přitažlivost džíny?

Je snazší odstranit žvýkačku z džíny doma než s jinými oděvy, protože tkanina je hustá a je vhodné ji otřít štětcem nebo něčím ostrým. Navíc, tento postup se snadno provádí doma, bez použití služeb čistírny.

Led a mrazák pomůže uklidit kalhoty. Jak správně používat tyto metody, přečtěte si výše v článku. Stojí za to se pokusit vyčistit znečištění ostrým předmětem. Není-li nůž po ruce, nasaďte silný kus lepenky nebo starou bankovní kartu.

Pokud žádná z výše uvedených metod nepomohla vyrovnat se se znečištěním, je nutný ocet. To se nalije do mísy a dát do mikrovlnné trouby. V mikrovlnné troubě uchovávejte ocet ne déle než 45 sekund. V nepřítomnosti mikrovlnné trouby, ocet se zahřívá na sporáku. Ne ve vodní lázni, totiž na sporáku.

Navlhčete hadřík octem. Potřebujete ubrousek, který je v barvěby zapadaly džíny. Pokud jsou kalhoty bílé, potřebujete bílý ubrousek a tak dále. Nestačí ponořit ubrousek do octa. Musíte ji držet asi minutu, aby se roztok absorboval do tkaniny. Nyní otřete znečištěnou oblast kalhot.

Není-li žvýkací guma okamžitě setřena, vložte ubrousek na vrchol a počkejte několik minut. Ocet je měkčí

Starý zubní kartáček pomůže odstranit stopy nečistot. Porit její kalhoty v "kauzálním místě." Není třeba používat nový kartáček na zuby. Nebude to tak měkké a pružné. Je nepřijatelné používat kartáč, který čistí zuby. Po ošetření s octem ji odhodit.

Po ošetření kyselinou octovou se džíny promyjí psacím strojem. Režim zařízení - s minimálním točením. Tenké džínoviny lze snadno poškodit. Mimochodem, ocet vám také pomůže odstranit skvrny potu z oděvu.

Jiné způsoby čištění oděvů

Arašídové máslo nebo jiné (zeleninové) maso se vyrovná se znečištěním ve dvou účtech. Díky těmto produktům bude guma méně elastická. Je tedy snazší je vyjmout z tkaniny.

Olej se nanese na skvrnu a navlhčovač. Jakmile ztrácí guma viskozitu, měla by být okamžitě odstraněna.

Způsob čištění šatních skříní je velmi účinný. Jediné, co je třeba dodržovat - přesnost. Olej se aplikuje výhradně na místě. Pokud se dostane na látku, skvrny zůstanou. Rostlinný olej, pomůže v odstranění skvrn ze značkovače, takže jej vezměte do provozu!

Po manipulaci zkontrolujte bundu, kalhoty. Měly by být žádné skvrny. Snadné odstraněnís nataženou věcí speciálním práškem proti přetrvávajícím skvrnám.

Prostředek na mytí nádobí odstraňuje na všech tkaninách doma, s výjimkou džínoviny, gumu a značky. Namočte věc do kapaliny a počkejte hodinu. Skvrna se vším, co k ní přilnula, zmizí. Pro urychlení efektu otřete oblečení hrubým štětcem. Není třeba třít různé strany tkaniny společně odstranit gumu.

Video: