Jak odstranit krevní skvrny z bílého oblečení?

V domácích podmínkách, při řezání masa, holení, poranění a poranění se často stává, že krevní skvrny obarví bílé oblečení. Zde je třeba rychle reagovat a okamžitě omýt skvrnu. V opačném případě budete muset vynaložit mnoho úsilí, abyste ji odstranili, a možná se budete muset rozloučit s vaším oblíbeným oblečením.

Proč je obtížné čistit bílé věci z krve

Krev není nic jiného než pojivová tkáň teplokrevných tvorů. Do této látky vstupuje plazma složená z červených krvinek. Barva krve dává červené krvinky obsahující hemoglobin.

Prvkem hemoglobinu je přírodní prvek, jako je železo. To je to, že dává krevní skvrny rezavé barvy, která je velmi obtížné umýt s oděvy, zejména bílé.

Krevní plazma obsahuje mnoho bílkovin, které vždy koagulují při teplotě + 42 ° C. To znamená, že když se ponoříme do horké vody, je to věc, která je znečištěna krví, tato pojivová tkáň a proteiny se zhroutífixované v textilních vláknech. Pro koagulaci (koagulaci) proteinu stačí 10 minut.

Pozor!

Vidíte-li, že vaše šaty mají skvrny od krve, jděte do vany a zakryjte skvrnu pod tekoucí vodou. To je způsob, jak získat nejjednodušší způsob, jak problém vyřešit.

Jak umýt čerstvé místo

Čerstvá krevní skvrna bude možné bez velkého množství otřít. Pro rychlou demontáž:

 • mýdlo na prádlo;
 • mýdlo pro děti nebo toalety;
 • jakýkoliv prací prášek.

Dále podrobně zvážíme, jak tyto prostředky a jiné prostředky pomohou odstranit skvrny čerstvé krve z bílého oblečení.

 1. Prací prášek a prací mýdlo. To jsou obvyklé detergenty pro praní bílých a barvených tkanin. Znečištěný oděv je důkladně mýdlový a poté promyt v nízkoteplotní vodě s použitím detergentní směsi.
 2. Peroxid vodíku. Jedná se o velmi účinný nástroj, ale používá se pouze pro věci bílé barvy. Je nalit na skvrnu, po procesu namáčení oblečení, počkat 10 minut, a pak se otřete kusem bavlny. Poté odstraňte zbytky léku chlazenou vodou.
 3. Pokud se vydáte na nedávnou krev na oděv vyrobený ze saténu, vlny nebo hedvábí, bude vám škrob vyhovovat. Lehce se zředí vodou a výsledná suspenze se nanese na krevní skvrnu a čeká na uschnutí kompozice. Pak se kůra odstraní ubrouskem a věc se umyje.
 4. K odstranění čerstvých krevních skvrn na všech tkáníchfit glycerin, který působí velmi šetrně. Před použitím se mírně zahřeje v láhvi, umístěné v teplé vodě. Pak se kus vaty navlhčí v teplém glycerinu a na obou stranách se třese červená skvrna. Na konci procedury zbývá pouze opláchnout zbytky látky vodou.

Znečištěné věci omyjte rukama nebo v pračce.

Manuálně

Pokud se rozhodnete zbavit se červených skvrn na bílém oblečení ručně, proveďte to pomocí níže uvedeného algoritmu.

 1. Znečišťujte skvrnu materiálem, který může absorbovat vlhkost. Papírové ubrousky nebo toaletní papír budou dělat.
 2. Nesnažte se otřít skvrnu! To způsobí, že krevní částice proniknou do hlubších vrstev tkáně a velikost skvrn se zvýší.
 3. Skvrnu umyjte tak, že prádlo umístíte pod tekoucí vodu. Čím vyšší je tlak vody - tím rychleji se krev vymyje.
 4. Pokud by proud studené vody nepřinesl výsledek, je nutné je otřít mýdlem a pak věc opět namočit do studené vody.
 5. Namočte prádlo na 30 minut nebo déle. Tento proces může být duplikován dvakrát až čtyřikrát za použití čisté nebo mýdlové vody.
 6. Na konci procesu by měl být oděv dobře opláchnut vodou.

Pozor!

Na železo nikdy nežehlete věci se skvrnami od krve. Po tomto, to stane se nemožné odstranit skvrnu.

V pračce

Pokud nemáte potřebný čas pro ruční namáčení a mytívěci potřísněné krví, můžete to udělat vždy v pračce pomocí odstraňovače skvrn. Nejprve se na skvrnu po dobu 10 minut nalije malý odstraňovač skvrn a pak se přidává do vody, přesně podle pokynů.

Poté položte předmět do stroje, nastavte režim praní, za předpokladu minimální teploty vody a spusťte jednotku do provozu. Po umytí přístroje by měl být předmět opláchnut studenou vodou.

Poradenství!

Dobrým výsledkem je kombinace ručního a strojního praní. Můžete zamknout a namočit věc se skvrnou ručně, a pak ji umyjte v psacím stroji. To jistě dá očekávaný výsledek.

Jak vymýt staré skvrny

Již jsme podrobně hovořili o tom, že čerstvé krevní skvrny lze snadno odstranit. Ale odstranit staré místo bude mnohem obtížnější. Pokud je ale vše provedeno správně, lze tento problém také řešit.

Pro začátečníky si můžete vyzkoušet následující:

 • položte předmět do chlazené vody po dobu 40 minut;
 • během této doby, třepte skvrnu 3-4 krát a vodu jednou změňte;
 • mýdlo se mýdlo a nechá se dalších 40 minut;
 • se znovu protáhnou a uvidíte výsledek.

Obvykle je dobré otřít krev nejen mýdlem, ale také šamponem, stejně jako prostředky popsanými níže. Prací prášky však ne vždy dávají očekávaný výsledek.

Poradenství!

Nepoužívejte bělost a jiné pro odstranění krevních skvrn se zkušenostmilátek obsahujících chlor. Díky nim bude možné tento problém odstranit, ale na tkanině zůstane žlutý odstín.

Mycí prostředek na nádobí

Aby se dosáhlo úspěchu, měl by být detergent zředěn vodou v poměru 1: 1, nalijte skvrnu a trochu otřete. Potom nechte položku bez akce po dobu 40 minut. Závěrem lze říci, že zbývající zbytky látky z tkaniny zůstávají jen zcela vyprány.

V praxi bylo zjištěno, že v takových případech dávají dobré výsledky gely na nádobí, například „víla“.

Sůl na vaření

Není špatné, že se odstraní staré krevní skvrny roztokem chloridu sodného. Chcete-li získat pracovní řešení bude muset rozpustit 1 polévková lžíce. lžíce látky v 1 litru vody.

Dále vložte znečištěný předmět do tohoto roztoku po dobu 8 hodin. Zkontrolujte výsledek opláchnutím položky. Pokud vám to nevyhovuje - věc znovu omyjte rukou mýdlem.

Peroxid vodíku

Je to vynikající nástroj, který lze zakoupit v lékárně za cenu mnohem nižší, než jsou běžné odstraňovače skvrn. Jeho použití k odstranění krve a jiných skvrn na oděvu téměř vždy dává dobrý výsledek.

Pro dosažení tohoto efektu postupujte podle níže uvedených kroků:

 • aplikovat kapalný roztok léčiva na místě;
 • dosáhnout úplného smáčení tkáně v místě, kde je skvrna lokalizována;
 • počkejte 15 minut;
 • otřete skvrnu vatou;
 • opláchněte v chlazené vodě;
 • promytí.

Výše uvedený způsob je vhodný pro husté tkaniny bílé barvy. Pokud je tkanina velmi tenká - na ní, z účinků peroxidu vodíku, mohou nastat otvory a při použití výrobku na barvených tkaninách mohou zabarvit.

Důležité!

Při vystavení světlu se přípravek rozloží na vodu a kyslík. V souvislosti s tímto rysem přípravy se namáčení provádí na tmavém místě.

Čpavek

S takovými skvrnami kapalný amoniak dobře zvládne. Tento nástroj používaly ženy v domácnosti od starověku, aby odstranily skvrny od krve, skvrny od vína a odbarvily tyl.

Práce na eliminaci spotu se provádí podle následujícího algoritmu:

 • Naneste roztok látky na skvrnu kusem bavlny;
 • počkejte 7 minut;
 • umyjte stopy látky chladnou vodou;
 • umýt věc psacím strojem nebo ručně;
 • věc opláchněte.

Není-li k dispozici čpavek, můžete namísto toho praktikovat jakékoli prostředky pro čištění oken. Hlavní složkou v jejich složení je amoniak.

Důležité!

Použití tohoto prostředku na barevné věci je zakázáno. Vápník je jistě odbarví.

Jedlá soda

Je to látka, která se široce používá při vaření, což může pomoci při odstraňování skvrn z krve. Chcete-li vyřešit problém 1 lžíce. lžíce látky se rozpustí ve 400 ml chlazené vody.

Namočteprodukovat po dobu 10 nebo více hodin. Několikrát, v době namáčení, odstraňte předmět z roztoku a otřete ho měkkým kartáčkem nebo rukama. Na konci doby namáčení se produkt promyje obvyklým způsobem a opláchne.

Bramborový škrob

Při použití tohoto výrobku přidejte do vody část vody, aby se vytvořila viskózní pasta. Poté vložte tuto viskózní hmotu na místo krve a počkejte, až bude kompozice úplně suchá. Sušená hmota se z oděvu protřepe pevným kartáčem. Pak zbývá jen opláchnout věc ve vodě.

Škrob se používá v jemných tkáních, jako jsou:

 • kapron;
 • hedvábí;
 • viskóza;
 • kaliko;
 • organza;
 • šifon.

Glycerin

Bílé věci, včetně ložního prádla, lze prát glycerinem. To je velmi snadná a ekonomická volba. Látka není obtížná koupit a je levná.

Před zahájením odstraňování krevních skvrn glycerolem by měl být připraven a měly by být provedeny následující kroky:

 • zahřívání glycerinu;
 • kusem vaty, naneste prostředek na dlouhodobě zakalenou krev;
 • otřete toto místo;
 • umyjte věci rukama nebo použijte pračku;
 • opláchněte.

Ocet

Ocet může být také užitečný pro odstraňování takových těžko odstranitelných skvrn. K tomu, namočte skvrnu octem, nechte věc bez akce po dobu 40 minut. Po uplynutí této doby opláchnětevody.

Poradenství!

Odstraňování starých krevních skvrn není vždy hladké a je korunováno úspěchem. Někdy musíte pro dosažení výsledku kombinovat výše uvedené metody.

Coca-Cola

Coca-Cola, oblíbený nápoj mladého muže, může být také užitečný pro odstranění krevních skvrn. Ukazuje se, že ve složení tohoto nápoje jsou kyseliny fosforečné a uhličité přítomny v nevýznamných množstvích, která mají schopnost způsobovat rozklad krevních a tukových skvrn.

Aby se odstranily skvrny s tímto exotickým nápojem, musíte udělat následující:

 • nalijte trochu krému na krevní skvrnu;
 • nechat věc bez akce po dobu 40 minut;
 • natáhnout věc;
 • produkt opláchněte.

Jak vidíte, existuje mnoho metod, jak se vypořádat s krvavými skvrnami na bílých šatech. Stačí si vybrat jeden z nich a vyzkoušet si ho v praxi. Úspěšně dosáhnete dostatečné trpělivosti a vynaložíte potřebné úsilí.

Je důležité mít vždy na paměti, že odstranění čerstvé krevní skvrny je mnohem jednodušší než staré. Proto se sotva potýkají s podobným problémem, okamžitě hledejte možnosti, jak jej vyřešit, ne odkládat případ až později.