Jak odstranit nálepku ze skla: spolehlivé a bezpečné způsoby

Stará nebo natřená nálepka na skleněném povrchu narušuje vzhled okna, domácího spotřebiče nebo nádobí. Zbavte se jí naprosto nepříjemně. K tomuto úkolu je třeba přistupovat se zodpovědností zkoumáním typů možných samolepek a volbou vhodného nástroje: lidových chemikálií nebo chemikálií pro domácnost a v některých případech může být omezen na mechanickou metodu odstraňování skvrn.

Obecné informace

První věc, kterou se většina lidí snaží udělat, je odstranit nálepku ze sklenice automobilu, domácích spotřebičů nebo okna tím, že ji vyčistíte. Namísto vyčištěného povrchu se však objeví opačný efekt - vzniká velká skvrna, skvrny a škrábance. Než ho začnete odstraňovat, musíte znát jeho vzhled. V závislosti na jeho účelu existuje několik možností:

 • dabingový film lámající sluneční paprsky;
 • nárazuvzdorné, určené ke zlepšení pevnosti a trvanlivosti skla;
 • montáž - obsahuje základní informace o výrobku a jeho výrobci;
 • reklamní bannery;
 • samolepky- dekory nezbytné k tomu, aby bylo sklo dodáno atraktivních vlastností.

Na skle děti a dospělí často drží sněhové vločky a mulčovací prvky. Hlavní problém spočívá v tom, že je velmi obtížné odstranit nálepku ze skla, jsou tam částice nebo skvrny od lepidla. Sklo můžete čistit mechanickou metodou, domácími chemikáliemi, lidovými prostředky nebo jinými metodami, v závislosti na typu povrchu.

Mechanická metoda

Jednoduchý způsob, jak odstranit nálepku nebo skvrnu z ní, je mechanický. Pro jeho realizaci není nutné kupovat ani připravovat finanční prostředky. Okno nebo sklo auta, domácího spotřebiče nebo kuchyňského nádobí můžete rychle vyčistit. Celkem existují tři účinné metody.

 1. Fen. Zařízení pro sušení vlasů musí být vyhřívaný papírový podklad. Po tom bude lepší se vzdálit od povrchu.
 2. Voda. Kapalina by měla být hojně navlhčena nálepkou a ponechána několik minut. Poté, co je nasáklá vlhkostí, musíte ji jemně otřít měkkou houbou nebo válečkem.
 3. Guma. Školní guma je vhodnější pro odstranění starého štítku. Poškozené místo by mělo čistit, dokud nebude sklo čisté.

Můžete se pokusit vyzvednout čerstvý prvek s plastovou kartou nebo žiletkou. Mohou zvednout okraj nálepky, bude snazší je odtrhnout. Zbývající zbytky lepidla mohou být odstraněny jedním z mechanických postupů.

Varování!

Nepoužívejte tvrdé sklohouby nebo hmoty. To vede k tvorbě škrábanců, které se nebudou moci zbavit.

Chemikálie pro domácnost

Je snadnější odstranit nálepku ze skla pomocí nástroje pro domácnost. Stačí jej umístit na poškozené místo a otřít lepidlo houbou nebo měkkým hadříkem. Navíc budou povrch znatelně čistší a transparentnější. Následující výrobky pro domácnost umožní pozitivní účinek:

 • odstraňovač laků na nehty;
 • benzín;
 • alkohol;
 • petrolej;
 • aceton;
 • ocet.

Ještě účinnějším způsobem, jak se zbavit samolepek, je koupit speciální tekutinu na čištění sklenic nebo oken. Vyhledávanými prostředky mezi kupujícími jsou:

 • Odstraňovač skvrny;
 • Liqui Moly;
 • "ASTROhim";
 • Profoam 2000.

Produkty se uvolňují ve formě spreje nebo gelu. Čisticí lepidlo nebo stopy lepicí pásky nebo ozdobných prvků je snadné. Postačí rozložit malé množství účinné látky přes poškozené místo a nechat několik minut. Pak zůstane mírný pohyb, aby se sklo vyčistilo houbou. Tento nástroj je vhodný pro odstraňování starých samolepek na automobilovém skle nebo jiných povrchech.

Lidové prostředky

Pokud nebyl k dispozici žádný nástroj, který by mohl být použit k čištění skvrn z ozdobného prvku nebo odlupovací fólie, lze použít lidový lék. Jeho výhodou je jeho dostupnost - čistič lze vyrobit zimprovizované prostředky. Není však vždy možné rychle odstranit nálepky z oken nebo sklenic, omyté lepidlo a dostat dobrý výsledek poprvé. Lidový lék je vyroben z komponent, jako je citron, ocet nebo rostlinný olej.

Lemon

Čistič skla na bázi citronu je šetrný. S pomocí tohoto můžete rychle propláchnout z okna auta, domácího spotřebiče nebo nádobí. Jednoduchým způsobem je řezat ovoce na 2 části. Jedna polovina by měla ošetřit spiknutí, snažit se vytlačit více šťávy a nechat ji namočit po dobu 5 minut. Pak je nutné odtrhnout nálepku, bude se vzdalovat od povrchu a nezanechá stopy.

Alternativní metodou je použití kyseliny citrónové. Jeho účinek bude totožný s účinkem ovoce. Vysoce koncentrovaná kapalina by měla být ředěna stejným množstvím vody. Ve výsledném lidovém léku ponořte měkkou houbu a otřete ji nálepkou.

Ocet

Další jemný čistič je ocet. Odstraňuje znečištění ze všech typů povrchů. Doporučuje se aplikovat 11% esenci. Nanáší se na měkkou houbu a přenese se na poškozený povrch, přičemž se lehce stiskne. Po 5 minutách, jakmile papír nabobtná, je nutné jej seškrábnout ostřím nebo škrabkou.

Varování!

Ocet v čisté formě přispívá ke vzniku popálenin a podráždění kůže. Pro ochranu se doporučuje používat rukavice a rukavice předem.oblečení s dlouhými rukávy.

Rostlinný olej

Dalším způsobem, jak odstranit nálepku, je použití rostlinného oleje. Je lepší použít slunečnice, ale místo toho se hodí olivový. Mělo by se nalít na houbu a rozložit po dekoru. Poté, co papír nabobtná, je třeba jej opatrně otřít z povrchu spolu s ním a odstranit lepidlo z nálepky.

Po ošetření olejem zůstanou na povrchu skvrny. Je nutné je okamžitě umýt, jinak bude v budoucnu obtížnější. Aby bylo možné vyčistit sklenici skvrny od oleje, otřete ji mýdlovým roztokem. Poté odstraňte zbytky lidových prostředků studenou vodou a otřete povrch měkkým suchým hadříkem.

Jak odstranit stopu z nálepky: jak odstranit lepivou vrstvu po nálepce

Pokud byla nálepka odtržena nesprávně, pak zůstala lepivá vrstva spojovacího prvku. Můžete ji vymazat pomocí maskovací pásky. Je nutné odříznout malý kousek a opatrně zabalit dva prsty - ukazováček a prostředníček. S tímto lepkavým hadříkem se musíte jemně dotknout povrchu skla a odstranit lepkavé skvrny. To by mělo být provedeno, dokud úplně nezmizí.

Dalším jednoduchým způsobem, jak odstranit lepkavý plak, je použití éterických olejů. Doporučuje se používat extrakty z čaje nebo eukalyptu. Na houbu naneste několik kapek aromatické látky a povrch ošetřete. TakéEstery lze použít společně s rostlinným olejem, který umožňuje rychlé umytí samolepek spolu se zbytky lepicího základu.

Jak odstranit nálepku z okna vozidla

Nejtěžší je odtrhnout ozdobnou nálepku ze skla auta. To je dáno tím, že pro tento typ povrchu se používají speciální prvky na bázi vinylu. Jedná se o hustou a trvanlivou kompozici, která je problematicky odstraněna ai když ji lze provést, zůstanou její stopy. Vhodné jsou pouze produkty na bázi alkoholu - benzín nebo alkohol. Poté, co vinyl bobtná, bude snazší odtrhnout.

Je ještě obtížnější odstranit ze skla nápis nebo aplikaci. A je téměř nemožné to udělat, pokud je na těle vložen informační prvek. Pouze vyhřívejte pistoli nebo vysoušeč vlasů a odstraňte ji. Pod vlivem tepla se nálepka začne zmenšovat, což usnadní odtržení.

Varování!

Staré a sušené skvrny z potrhané nálepky je obtížné odstranit. Doporučuje se provádět ruční nebo automatické leštění, které zcela vyčistí povrch od všech druhů znečištění.

Jak odstranit nálepku z plastového okna

Na plastová okna se nedoporučuje lepit žádné nálepky, sněhové vločky a jiné dekorativní prvky. To je dáno tím, že takový materiál má vysoký stupeň absorpce. Téměř měsíc je s ním pevně spojenkov-plastový profil. Vypne se pomocí vysoušeče vlasů, ale pro tento účel budete potřebovat nejvýkonnější zařízení. Je nutné na něm působit tepelným tokem, dokud se na štítku nevytvoří vrásky. Podklad ze stlačeného papíru lze ze skla odstranit jedním pohybem a zbývající lepidlo lze odstranit pomocí mýdlového roztoku a stlačeného ručníku.

Bezchybně odstraňte odlakovač nebo esenciální oleje. Tyto vysoce koncentrované látky jsou vhodné pro všechny typy plastových oken. Pomáhají rychle odstranit nálepku bez stopy. Zbývající skvrny lze také vyčistit mýdlovou vodou a sušinou.

Užitečná doporučení

Lepidlo rychle krystalizuje, díky čemuž se stává hustou vrstvou, kterou je obtížné odstranit. Ale to se děje s časem. Proto se doporučuje co nejdříve se zbavit ochranných nebo dekorativních prvků na jakémkoliv povrchu skla. To se ho zbaví rychle a téměř úplně.

Pokud chcete dům před novoročním svátkem vyzdobit, doporučuje se nalepit na okna sněhové vločky bez použití lepidla. Například ponoření dekorace papíru do nasyceného mýdlového roztoku. Takže bude snazší se zbavit skvrn ošetřením povrchu tekoucí vodou a sušinou.

Jednoduchý způsob, jak odstranit nálepku ze skla, je mechanický. Bohužel, to vždy nedovolí zbavit se nálepky úplně spolu s lepidlem základ. Zbavte se jíumožňují zdokonalené metody, například lidový nebo domácí lék. Speciální chemické složení přispívá k opatrnému odstranění dekorativního prvku bez zanechání lepivé vrstvy a skvrn.