Jak odstranit ne zcela čerstvé, mastné skvrny džíny

Každý člověk, i ten nejpřesnější, čelil takovému problému jako skvrna na svém oblíbeném oblečení. Čerstvé znečištění je mnohem snazší odstranit než staré, ale ne vždy po ruce je nezbytné prostředky.

Nejběžnějším oděvem jsou džíny, protože jsou univerzální, vhodné jak pro chůzi, tak pro procházky do kavárny, a často je to na nich, které se ukáže jako tukové místo. Existuje mnoho různých způsobů, jak odstranit staré skvrny pomocí dostupných nástrojů a domácí chemie.

Užitečné tipy

 • Agresivní činidla pro odstraňování skvrn je lepší nejprve zkoušet na nenápadné oblasti oděvu.
 • Začínat odstraňovat skvrnu je lepší benigními způsoby.
 • Čerstvá skvrna je snazší odstranit, čím dříve se začne odstraňovat, tím větší je šance na úspěch.
 • Při používání chemických látek v domácnostech je lepší používat rukavice.

Důležité! V žádném případě by se sušené tukové skvrny neměly otírat vodou, mohlo by dojít k poškození denimového oblečení.

Lidové metody

 1. Brambory- pomocí nich se můžete zbavit mastných skvrn nadžínové šaty. K tomu se čistí, třese na struhadle a aplikuje se na skvrnu na špatnou stranu. Ponechte půl hodiny a pak vyčistěte krustou žitného chleba a nechte je umýt v pračce.
 2. Křída- je třeba rozdrcení na prášek a nanesení na skvrnu, po 30 minutách, kartáčkem odstraňte kartáč a produkt omyjte obvyklým způsobem.
 3. Calcifer- bavlněný talíř, který se používá pro světlý denimový oděv, se navlhčí bavlněnou podložkou a namočí se skvrnou, aby se odstranila skvrna, hodinu lze prát.
 4. Vyčištěný benzín- používán také k boji proti staré kontaminaci, nejprve se navlhčí vatovým tamponem, poté se skvrna otřete z nesprávné strany.
 5. Dalším způsobem, jak odstranit tuky z oděvů, je žehlení, k tomu se postříká skvrna mastkem, křídou nebo škrobem, nahoře se položí kus látky a žehlí se, opakujte postup několikrát. Na konci džíny umyl jako obvykle.

Jak odstranit staré bahno z džíny doma

Nyní se objevilo mnoho různých prostředků proti skvrnám, ale existují i ​​jiné způsoby, jak bojovat s mastnými skvrnami. Hlavní ingredience jsou v každém domě.

Mastné skvrny budou výborně zvládatmycí prostředky , například „víla“, měla by být umístěna na špinavé místo a ponechána po dobu jedné hodiny. poté produkt otřete a umyjte při 40 ° Cstupňů

 • Ocettaké pomůže v boji proti mastnému skvrnu na džínách, je navlhčen ubrouskem a namočen ve špinavém prostoru a poté opláchnut.
 • Salbinderje v téměř každé lékárničce, tento nástroj bude snadno ukládat vaše oblíbené oblečení, na to se zředí 200 ml vody 1 lžíce. lžíce čpavku, můžete ještě přidat prací prostředek na nádobí. Poté je roztok navlhčen kontaminovanou oblastí, po takovém postupu je věc odeslána do stroje.

Jak se zbavit mastných skvrn pomocí zakoupených výrobků?

 1. Odstraňovač skvrn - pomůže zbavit se nečistot. Před použitím se však musíte ujistit, že je vhodná pro vaši oblíbenou věc. Existuje velké množství různých výrobců, kteří se liší svým složením a cenami, každý si vybere ten správný pro sebe. Nejoblíbenější jsou „Vanish“, může to být tekuté i práškové a antipyatinové mýdlo
 • · „Vanish“ se používá k odstranění jakéhokoli druhu znečištění, prášek by se měl nanést na poškozené místo a otřít štětcem, tekutina by měla být rovnoměrně rozložena na tkaninu, v každém případě ponechána po dobu 30 minut, poté promyta. Pro lehké skvrny můžete jednoduše přidat Vanish do prostoru pro prášek.
 • · "Antipyatin" pomůže při odstraňování tukových známek na oděvu, proto je problémové místo mýdlové a ponechá po dobu 40 minut, aby se mýdlo promývalo po mytí.nebo psacím strojem.
 1. Známé mýdlo pro domácnost, navzdory výskytu mnoha různých prostředků proti skvrním, neztratilo svůj význam. Dokonale zvládá znečištění, včetně tuku. Abyste se zbavili skvrny, měli byste problémovou oblast otřít mýdlem a nechat ji hodinu, pak ji dobře otřete a omyjte ji obvyklým způsobem.

Závěr

Nespěchejte, abyste vyhazovali své oblíbené džíny, pokud vypadají mastné skvrny, můžete si vybrat vhodnější metodu založenou na tom, co je po ruce, pro nejlepší efekt můžete použít několik metod najednou, ale určitě následujte mytí uvedené na štítku oděvu.