Jak odstranit škrábance z obrazovky telefonu doma

Moderní přístroje, navzdory přítomnosti velkého množství užitečných funkcí, mají poměrně nízkou odolnost proti opotřebení, což často vede k různým škodám na senzoru. Přístroj můžete odvézt do servisního střediska, kde může odstranit závadu, ale zpravidla jsou tyto služby drahé. To je důvod, proč stojí za to zvážit způsoby, jak můžete odstranit škrábance z obrazovky telefonu sami.

Domácí přípravky

Existuje několik způsobů, jak odstranit škrábance z obrazovky telefonu doma. K tomu není třeba kupovat žádné speciální přípravky, takže tato možnost je považována za rozpočet.Stojí za to zvážit několik nástrojů, které pomohou problém vyřešit:

 1. Zubní pasta. Malé množství směsi musí být naneseno na stínítko smartphonu nebo ochranného filmu a pak pomocí bavlněné podložky jemně rozprostřete kompozici po celém povrchu působením lehkých kruhových pohybů. Pokud jsou odíráky hluboké, můžete lehce zatlačit na sklo. Pro tento postup je lepší vzít obvyklou mátovou pastu, ale v žádném případě gel.
 2. Jedlá soda. Pokud zubní pasta nepomohla, pak se doporučuje použít jiný nástroj, který je k dispozici v každém bytě - to je jídlosoda. Bavlněná podložka by měla být nahrazena měkkou houbou nebo látkou. Pro výrobu směsi musíte míchat 1 čajovou lžičku sody s malým množstvím tekutiny, měli byste dostat kašovitou konzistenci. Tato směs se aplikuje na dotykovou obrazovku mobilního zařízení. S pomocí jedlé sody se můžete zbavit škrábanců na telefonu jakékoli hloubky.
 3. Rostlinný olej. Další veřejně dostupný nástroj, který dokonale odstraňuje drobné závady na displeji smartphonu. Chcete-li se tohoto problému zbavit, stačí na bavlněnou podložku vložit několik kapek oleje a pak s ním opatrně otřete poškozené plochy na obrazovce. Je však nutné postupovat během procedury se zvláštní péčí: pokud se směs dostane pod ochranný film, bude téměř nemožné odstranit olejové skvrny.

Při čištění obrazovky vezměte v úvahu materiál, ze kterého je vyroben. Například plastové povrchy mohou být korigovány mnohem horší než povrchy ze skla. Před zpracováním je nutné provést test na stejném materiálu, který pomůže vyhnout se různým potížím.

Leštění skla

Škrábance na telefonu můžete odstranit speciálními leštidly. Tyto směsi obsahují oxid ceričitý, který má účinnější účinek. Takové prostředky jsou k dispozici ve formě prášku, který bude muset být předem rozpuštěn podle návodu, jsou zde již připravené kapaliny.

Chcete-li povrch obrazovky vyleštit, musíte postupovat následovně:

 • k hnětení roztoku, pozorování uvedené dávky a sledu akcí;
 • páskou všechny zranitelné oblasti na mobilním telefonu: otvory pro reproduktory, zásuvky pro sluchátka a nabíječku a objektiv fotoaparátu;
 • na poškozené místo se nanese lesk (tkanina se navlhčí v roztoku oxidu ceričitého);
 • leštění povrchu stínítka měkkými, ale energetickými pohyby, při sledování změn, ke kterým dochází s poškrábáním;
 • Odstraňte zbytky leštění suchým měkkým hadříkem.

Zbývá odstranit pásku z mobilního telefonu a přístroj znovu otřít. Takový postup odstranění pomůže skrýt jak povrchní, tak hluboké vady skla.

Uplatnění kozí pasty

Dalším účinným produktem proti poškrábání je kozí pasta. Složení je považováno za abrazivní, používá se již mnoho let jako vynikající leštička. Pasta se používá ke zpracování drahých kovů, proto nebude těžké pískovat sklo nebo plast.Tyto směsi navíc pomáhají čistit síto před poškrábáním, jsou mnohem účinnější a bezpečnějšínež jedlá soda nebo zubní pasta.

Tento nástroj lze zakoupit ve specializovaném obchodě nebo v autodům. Obvykle jsou těstoviny k dispozici v plechovkách a nádobách, jejichž objem se pohybuje od 1 do 5 kg. Kompozice obsahuje oxid chromitý. Tato látka pomáhá zakrýt drobné praskliny, škrábance a další škody na obrazovce mobilního telefonu.

Požadovaný účinek poskytuje pouze jeden druh kozí pasty - jedná se o složení pod číslem 1 - „extrémně tenké“. Všechny ostatní typy jsou příliš hrubé, takže mohou dále poškodit displej smartphonu.Postup je následující:

 • začnou pracovat s čištěním povrchu obrazovky před prachem, nečistotami a mastnotami, v tomto případě bude telefon očištěn mnohem rychleji;
 • naneste malé množství kozí pasty na měkký hadřík a poté pečlivě otřete celý povrch displeje nebo ochranného skla;
 • Po dokončení postupu vyjměte směs vlhkou houbou a poté ji otřete lešticím hadříkem nebo suchým hadříkem.

Stojí za zmínku, že složení výrobku má poměrně pevnou a hustou strukturu, takže je obtížné pracovat s pastou. Odborníci doporučují před postupem, přidejte do směsi pár kapek rostlinného oleje.

Mechanické metody

Pokud se na obrazovce objeví hluboké škrábance a obvyklé prostředky nepomáhají, můžete použít kardinální opatření ve formě mechanického nárazu.Pro broušení se v zásadě používají tyto nástroje a nástroje:

 • brusný papír;
 • elektrická vrtačka;
 • bruska.

Použití smirkového papíru spočívá v postupném mazání povrchu displeje v místě, kde je charakteristické poškození. Akce jsou prováděny přesně do hloubky, která odpovídá poškrábání. InVýsledkem je, že závada jednoduše zmizí a obrazovka mobilního telefonu se stává stejně novou.

Škrábance můžete otřít vrtákem, který je vybaven plstěným válečkem. Poškození je možné brousit pomocí brusky se speciálními tryskami. Hlavní funkcí těchto nástrojů je leštění skla nebo plastového povrchu, aby se odstranily škrábance nebo jiné vady.

Tyto technologie se nejčastěji používají, pokud všechny ostatní prostředky nemají požadovaný účinek. Pomocí elektrické vrtačky, která pracuje při vysokých rychlostech, můžete opravit i ty nejtěžší škody na displeji nebo je učinit neviditelnými.

Obecná doporučení

Než použijete vlastní nástroje, pomocí kterých plánujete opravit poškození na dotykové obrazovce přístroje, musíte určit materiál, ze kterého je vyroben, nejčastěji je to sklo nebo plast. Tyto informace mohou být uvedeny v návodu k zařízení nebo na oficiálních stránkách výrobce. Jakmile je složení určeno, můžete zvolit ideální nástroj pro broušení poškozeného povrchu.

Kromě toho byste měli věnovat pozornost dalším faktorům, například tomu, zda mobilní zařízení nemá oleofobní povlak. Tyto povrchy nemohou být zpracovány, protože poškozují film. Abychom nemuseli v budoucnu trávit čas a úsilí na škrábání, musíte dodržovat některá pravidla provozu, jsou následující:

 • koupi telefonu, je lepší se chránit a ihned nainstalovat ochranné sklo;
 • pravidelně čistí a leští povrch síta;
 • ujistěte se, že displej nenarazí na ostré předměty, pro spolehlivost je lepší použít kryt.

Dodržování těchto základních doporučení pomůže nejen zachovat krásný vzhled zařízení, ale také významně prodlouží jeho provozní životnost.