Jak odstranit skvrnu červeného vína

Velmi často, po prázdninách, tam jsou nejen dobré vzpomínky, ale také ne příliš příjemné rozvody z vína na oblečení, ubrusy a koberce povrchy. Je to škoda, že trpí elegantní věci, které přicházejí ze skříně pouze při příležitosti oslavy. Jak vyndat skvrnu červeného vína, abyste se mohli znovu objevit ve všech krásech před hosty ve své oblíbené halence a pokrýt slavnostní stůl sněhově bílým ubrusem?

Odstraňte skvrny od oděvů

Bavlněná, lněná tkanina

 • Nalijte na víno velmi čerstvou skvrnu horkou, kyselou vodou, dokud zcela nezmizí. Voda okyselí octem nebo kyselinou citrónovou.
 • Nejznámější způsob, jak odstranit takové znečištění, je pokropit ho jemnou solí. Nejprve trochu zvlhčete sůl, pak výslednou kaši otřete do tkaniny a po několika minutách, kdy sůl absorbuje kapalinu a reaguje s barvivem, odstraňte suspenzi ubrouskem. Opakujte podle potřeby. Poté lze zbytky červeného vína prát obvyklým způsobem v pračce.
 • Pokuste se odstranit skvrnu čpavkem. Můžete ji jednoduše přidat do vody, když ji umyjete (na litr vody s čajovou lžičkou amoniaku), po ošetření vinné skvrny mokrými ubrousky (to by mělo být provedeno, dokud ubrousek neabsorbuje veškeré víno). Orzpracovat místo kontaminace před hlavním cyklem (spolehlivěji).
 • Glycerin a vaječný žloutek pomohou otřít barevné oblečení z červeného vína. Vše promíchejte ve stejném poměru, rozložte na skvrnu a po půl hodině můžete opláchnout ošetřované místo v teplé vodě.
 • Nečistotu otřete kouskem citronu a nechte uschnout. Opláchněte, umyjte prádlo mycím prostředkem.
 • Teplé mléko nebo kyselé mléko může zcela pomoci setřít zbytky červeného vína. Těsně před hlavním praním ošetřete kontaminované oblasti mlékem (jogurtem), opláchněte po několika minutách.

Pokud máte jistotu, že tkanina je odolná vůči horké vodě, můžete tuto metodu použít. Přiveďte do varu 4 až 5 litrů čisté vody. Výsledná vařící voda v tenkém proudu se nalije na skvrnu až do úplného vyčištění znečištění.

Jemné tkaniny

Jak odstranit červené skvrny od hedvábí? Lehký hedvábný procesový tampon navlhčený v octovém roztoku. Skvrny můžete také stáhnout speciálním roztokem smícháním glycerinu a vinného alkoholu ve stejném poměru. Až po zpracování vyčkejte několik hodin, opláchněte.

U barevného hedvábí, nylonu, nylonu připravte další roztok: ve 100 ml vody rozpusťte 15 ml tekutého mýdla, 30 ml alkoholu a několik kapek amoniaku. Teplý roztok naneste na kosmetický disk, houbu. Otřete, opláchněte. Opakujte, pokud skvrna nezmizí. Na konci sušte hadřík ručníkem.

Odstraňujeme znečištění ovzdušíkoberec

Jak odstranit skvrnu vína z koberce? Znovu, stolní sůl nebo jedlá soda. Položte ho na správné místo, sůl vraťte do hromady, po chvíli jej vyjměte z koberce koštětem nebo vysajte. Nenechte si odpočinout, zbytky červeného vína nebudou úplně. Připravte si speciální řešení:

 • Recept 1. Ve dvou polévkových lžících vody se rozpustí v lžíci octa a miskového gelu.
 • Recept 2. Smíchejte 1 polévkovou lžíci detergentu a peroxidu vodíku.

Pozor! Před odstraněním skvrn z koberce, hadříkem nejprve naneste čisticí prostředek na nenápadnou plochu. Pokud se barva materiálu na ošetřeném místě nemění, dejte se do obchodu!

Výsledná směs jemně otřete skvrnu, otřete vlhkost suchým hadříkem a poté znovu otřete. Opakujte tak dlouho, až je špína úplně pryč. Hromadu důkladně osušte papírovými ručníky.

Odstranění starého znečištění

Skvrny starého červeného vína jsou velmi trvalé a obtížně odstranitelné. Pro otírání červených skvrn z bílého oblečení pomůže předběžná úprava látky speciální směsí. Ve sklenici horké vody musíte nalít lžičku peroxidu, čpavku a navlhčit požadovanou plochu. Stará skvrna by měla za pár minut téměř zmizet. Nelze ji zobrazit úplně - postup opakujte.

Zázračně rozpouští zbytky kyseliny citrónové z červeného vína. Do teplé vody přidejte lžičku kyseliny, navlhčete kosmetický disk a opatrně otřete kontaminovanou oblast nebovytvořte kaši a aplikujte ji přímo na tkaninu. Po zpracování důkladně opláchněte.

Abyste se zbavili starých skvrn z červeného vína z oděvů a jiných textilních povrchů, můžete použít lékařský alkohol zředěný vodou. Výsledná směs se zpracovává na problémovém místě, ne několik minut. Potom se předmět důkladně opláchne pod tekoucí studenou vodou a obvyklým způsobem natáhne.

Pokud žádný z uvedených receptů nepřinesl pozitivní výsledky, můžete tuto radikální metodu použít k odstranění starých nebo čerstvých skvrn.

 1. V poměru 10: 2: 1 se smísí tekuté mýdlo (nechá se nahradit detergentem na mytí nádobí), amoniakem a terpentýnem.
 2. Výsledná směs se zpracovává na mořském víně, nechá se několik minut.

Věci musí být opláchnuty pod tekoucí teplou vodou a pak promyty aktivním práškem. Než použijete recept, měli byste se ujistit, že barvení tkaniny je stabilní.

Tyto tipy můžete bezpečně používat, když potřebujete na oděvy vyperit skvrny ze šťáv nebo ovoce.

Obecná doporučení

Pokud se nechcete zabývat vlastní přípravou směsí pro odstraňování skvrn z vína, oděvů, ubrusů a koberců, můžete se vždy uchýlit k uskladnění zásob.

Stopy kvalitního červeného vína se snadno odstraňují odstraňovačem skvrn, například „ProSpotter“ (Prochem) nebo „Freshen Up“.

Může být omezeno na dostupnéza cenu antipyatinového mýdla. Tento nástroj lze použít na tkaniny jakéhokoliv typu. Instrukce je jednoduchá:

 • kontaminovaná oblast je zvlhčena teplou vodou a pak je hojně mýdlová a ponechána po dobu 20 minut;
 • Důkladně opláchněte v tekoucí vodě av případě čalounění pohovky můžete použít houbu a dostatek vody.

Populární odstraňovač skvrn, například "Vanish", se zabývá skvrnami od červeného vína. Malé množství prostředků zředěných ve vodě k tvorbě kaše. Celá hmota se pokryje celou skvrnou a nechá se 20-30 minut, pak se zbytky odstraní vlhkou houbou nebo jednoduše opláchnou pod tekoucí vodou.

Někdy se stává, že víno padá na tapetu. Nejvhodnější je odstranit skvrnu okamžitě, nejdříve ji nejprve navlhčete suchým a pak vlhkým hadříkem. Sušené nečistoty nelze odstranit.