Jak odstranit skvrnu čokolády

Čokoláda je oblíbenou sladkostí dětí i dospělých. Jeho mínus - roztaví se příliš rychle. Zvláště v létě. To je doslova hodinu nechat to v lednici, jak to stane se měkké. Kdyby ležel rozbalený, skvrna se nemohla vyhnout. Jak odstranit skvrnu čokolády z oblečení, pohovek, autosedaček a jiných povrchů?

Čištění autosedaček

Od autosightu se sladkost odstraní mýdlovou vodou. Potřebujete měkký hadřík nebo kartáč - s jeho pomocí, musíte třít špinavé místo, pak jej otřete vodou bez mýdlového roztoku, takže nejsou žádné skvrny, a nechte ho uschnout.

Pokud tato metoda nepomohla, stojí za to použít speciální nástroje pro čištění sedadel strojů. Prodávají se v obchodech s příslušenstvím pro auto. Před použitím si pozorně přečtěte návod.

Jak čistit nábytek z čokolády

Děti se frustrovaly na matčině oblíbeném gauči a snědly tam čokoládu. Neexistuje tu žádná špína. Čokoládové skvrny není tak snadné odstranit z čalouněného nábytku. Zejména pokud nebyl okamžitě detekován. Tam je jeden lék, který stojí za to se snaží otřít nábytek, aby se vrátil do své bývalé čistoty.

Vyčistěte čokoládovou tyčinku. K tomu potřebujete lepenkový papír nebo pravítko. Nečistoty nechte navlhčit hadříkem navlhčeným vodou a mýdlem. Suchý hadřík utírat čalounění. Dále byste měli počkat, až uschne.

Neumývejte kryty z nábytku ve stroji. Mohou si sednout. Možné jsou také různé deformace. Na obalu z obalu je napsáno, že jeho mytí je povoleno - nevěřte tomu.

Připravte studený čisticí roztok. Pokud není skvrna vyčištěna hadříkem, potřebujete měkký kartáč. Udělá to starý zubní kartáček. Je mnohem měkčí než dospělý.

Odstraňte skvrny od oděvů

Co dělat, když se na světle zbarveném oblečení objeví čokoládová skvrna? Je třeba potrestat sladkého zubu, který neví, jak jemně jíst pochoutku. Později - zkuste zmrazit.

Peroxid vodíku pomůže odstranit čokoládové lupínky z bílé tkaniny. Přidejte 2 lžíce nečistot. Počkejte 10 minut. Opláchněte předmět pod studenou vodou, abyste mohli odstranit skvrny od krve z oděvu.

Tato metoda je vhodná pro silnou tkaninu. Znečištění zmizí dokonce i zastaralé. Ale je lepší, aby se to nezvedlo. Nečistoty se odstraní, jakmile se objeví. S bílými oděvy je obtížnější odstranit stopy, i když to není krev, ale pouze čokoláda. Pokud doma boj s čokoládou nebyl úspěšný, měli byste se obrátit na čistič. Pomocí profesionálních nástrojů zaměstnanci rychle věc uklidí.

U barevných výrobků není tato metoda vhodná. Pokud ji použijete, na tkanině se objeví obrovská bílá stopa. Obvyklá barva látky se nevrátí, protože peroxid bude hořet!

Další způsob, jak vyjasnit jasnou věc, je čištění kyselinou šťavelovou. Potřebujete sklenici vody a 1⁄2 lžičky. Dokončená věc na čištěnímýdlovou vodou. Před tím se přidává amoniak. Používá se v poměru 2 čajové lžičky na litr vody. Poslední fáze mytí - oplach v teplé vodě.

Je-li čokoládová tyčinka zasažena barevnou položkou, je třeba jiné řešení.

  1. Hledáme 1 sklenici vody a glycerinu.
  2. Přidá se lžička amoniaku.
  3. Před zpracováním kontaminace se zvlhčí vodou.
  4. Čokoládová houba. Po - věc úplně opláchněte.
  5. Sušení se provádí na vzduchu nebo na baterii.
  6. Pokud stopa nezmizela poprvé, opakuje se „postup“.

Řešení je vhodné pro všechny typy tkanin.

Čokoláda zasáhla kostým? Konvenční metody čištění nemohou. Musíte otřít látku benzínem. Poté se barvivo promyje roztokem vody a amoniaku. Kombinují se v poměru 1: 1.

Jak odstranit z tkání

Pokud sladkost zasáhne bavlnu, pomůže mléko. Plátno je položeno na stůl a na něj se nalijí 2 čajové lžičky mléka. Rozprostřete věc tak, aby mléko neteklo do čistých prostor. Jinak se zvýší znečištění.

Shora otřete nečistoty bílou látkou. V pračce omyjte bavlnu v obvyklém režimu.

Paní vědí, jak odstranit bavlněné skvrny z čokolády. K tomu použijte mýdlo. Dostávají čerstvou kontaminaci ve slané vodě. Mýdlo na prádlo může odstranit mastné skvrny.

Bavlnu lze také čistit čpavkem. K tomu je navlhčen vatovým tamponem a utěrkoučokoláda

Abyste se zbavili čokolády na hedvábí, potřebujete alkohol (čpavek). Zředí se vodou v poměru 1: 1. Bavlněný talíř nebo vata se ponoří do výsledného roztoku a místo je setře, dokud není důkladně vyčištěno. Není třeba tvrdě třít. Tak snadno poškodit tkaninu. Pohyby jsou hladké a špičaté. Snažte se čistit plochy bez skvrn.

Pokud nečistoty zmizí, tkanina se v pračce umyje v obvyklém režimu. Pro praní hedvábí doma budete potřebovat co nejopatrnější režim. V ideálním případě je třeba věc umýt rukama. Používejte také speciální jemné prádlo. Běžné prášky zde nebudou fungovat.