Jak odstranit skvrnu od kávy

Podle statistik, v každém druhém domě ráno to voní jako čerstvě uvařená káva. Šálek s osvěžujícím nápojem často putuje takovým obydlím a zanechává identifikační znaky jak na místech jeho pobytu, tak na vašem oblečení. Jak odstranit skvrnu od kávy a zakrýt stopy jejich neopatrnosti?

Čerstvé místo

Stopy kávy jsou považovány za čerstvé a snadno odstranitelné, dokud nevyschnou. Skutečností je, že taniny, které dávají nápoji určitou chuť a barvu, pronikají hluboko do vláken tkaniny a po vysušení se promění v perzistentní barviva. To je důvod, proč jednat na čerstvých tratích!

Naléhavě používejte metodu kuchyňského dřezu. Otevřete velmi horkou vodu a pod proudem položte zašpiněný oděv. Pomalu zalévejte látku zevnitř, vymývejte skvrny od kávy vodou a za půl minuty bude možné otřít nečistoty mýdlem. To nefunguje hned - posypeme solí. Absorbuje vlhkost a částečně ničí taniny.

Chcete-li z koberce odstranit stopy čerstvé kávy, nejprve nejprve vypláchněte veškerou tekutinu tkání. Ve sklenici vody důkladně napěňte lžíci gelu na mytí nádobí, sbírejte pěnu houbou a povrch ošetřete. Snažte se navlhčit hromadu příliš, takže vždy odstraňte přebytečnou vlhkost ubrousky. Opakujte postup čištění několikrát. Kávové skvrny nemohly být úplně omyty? Smíchejte stejné dílyocet s vodou a navlhčete hromádkou roztoku koberce, a po 10 minutách omýt ocet a osušte povrch čistým hadříkem.

Po odstranění skvrny umyjte celý výrobek v pračce. Aby se zabránilo šíření skvrn, odstraňte přebytečnou kapalinu savým hadříkem, prostě ne!

Čalouněná pohovka může být uložena jemným třením do znečištěné jedlé sody. Počkejte, až uschne, odstraňte zbytky štětcem na prádlo.

Rozlitá káva na vlněný svetr? Čerstvé skvrny třít mýdlem. Rozložte výrobek na vodorovný povrch, pod nečistotu položte více papírových ubrousků. Procházka po vlně s měkkým kartáčkem namočeným v čpavku. Utěrky se neustále mění! Opláchněte produkt z mýdla, zvlhčete problémovou oblast peroxidem vodíku, když vlna uschne, svetr úplně omyjte.

Odstranit staré značky

  • Roztok boraxu nebo glycerinu pomůže vysušit vysušenou kávu. Nejdříve namočte do roztoku znečištěnou oblast oděvu nebo ji rozprostřete glycerinem. Po půl hodině lze zbytky odstranit mýdlem.
  • U bílé bavlny, lnu, lehkého čalounění se skvrny od kávy snadno odstraňují peroxidem vodíku. Můžete použít chlorové bělidlo a barevné oblečení - pouze kyslík obsahující.
  • Vypláchněte kávu a vypněte amoniak. Těsně před zpracováním rozpusťte lžičku amoniaku ve sklenici vody. Syntetické textilie záchranné lékařské alkohol.
  • Odstraňte kávové skvrny z textilupovrch vám pomůže speciální směs. Roztok se nanáší na stejná místa jako glycerin, voda, směs čpavku. Po jednom dni se vraťte na místo zpracování: opláchněte si šaty, umyjte zbytky měkkým čalouněním nebo koberec a usušte je.
  • Hustou přírodní tkaninu lze zpracovat speciální pastou. Přidejte lžíci pracího prášku, octa a vody. Po obou stranách potřete požadovanou plochu na oděvu směsí a opláchněte po 5-10 minutách. Zpracování můžete opakovat. Pro barevný materiál použijte prášek bez bělení!
  • Z vlny, koberce, čalouněné kávy lze odstranit zahřátým glycerinem. Nechte ho 10 minut, zbytky můžete odstranit jakýmkoliv způsobem, který je vám znám.

Aby nedocházelo k zanechávání kontur před znečištěním, nejprve zvlhčete vnější okraje znečištěné plochy. Potom začněte zpracovávat skvrnu od hran, pohybující se do středu.

Kéž bude vaše ráno vždy dobré a budeš energický!