Jak odstranit skvrnu od značky na oblečení

Dokonce i nejmenší místo může poslat stylové a módní věci na zadní polici skříně. Již existuje první kandidát na odkaz - oblíbená halenka, znečištěná markerem? Nespěchejte, abyste se s ním rozloučili: rychle se naučte umývat značku z oblečení a začít jednat!

Přípravná fáze

Zlatým pravidlem zkušené hostesky není zítra odložit odstranění skvrn, pokud je oblečení dnes znečištěné. Ale nespěchejte s látkou s prvním rozpouštědlem, které přišlo na ruku: můžete navždy zničit svou oblíbenou věc. Nejprve určete, který substrát je ve vaší značce alkohol, voda, křída nebo olej, a teprve pak zvedněte čisticí prostředek.

Vodní, křídový základ

Skvrna opatřená vodou nebo křídou může být snadno odstraněna v domácnostech ve srovnání s jinými kontaminanty.

Lze jej čistit běžným prostředkem na mytí nádobí a mýdlem na prádlo.

  1. Po půl hodině navlhčete hadřík s látkou, opláchněte ošetřenou oblast teplou vodou, aby se odstranil inkoust rozpuštěný v pracím prostředku.
  2. Není-li znečištění zcela utřeno, materiál otřete mýdlem na prádlo a po 10 minutách opláchněte zbytek teplou vodou.

Nechci se nepořádat se znečištěním, jenNež začnete házet věci do bubnu stroje, ošetřete problémovou oblast odstraňovačem kyslíkových skvrn. Pro spolehlivost přidejte do prostoru pro praní prášku trochu peněz.

Stopy značkovačů lze otírat koženými oděvy měkkým kartáčkem namočeným v mýdlové vodě. Poté, co se vám podařilo odstranit značku, opatrně opláchněte zbytky pěny vlhkým hadříkem, osušte ošetřený povrch ubrouskem.

Základ pro alkohol

Alkohol může být odstraněn z oblečení s vodkou, lékařským alkoholem, kolínskou vodou. Navlhčete vatový tampón ve zvolené tekutině obsahující alkohol a skvrnu odstraňte. Jakmile se bavlna začne špinit, vezměte si nový disk.

Pokud chcete odstranit znečištění malými silami, zpracovávejte materiál pouze zevnitř, aby barvicí pigmenty nepronikly ještě hlouběji do vláken. Dbejte na to, abyste pod tkaninu položili složený ubrousek: rozpuštěný inkoust bude absorbován do papíru, spíše než aby se šířil po materiálu.

S bílým oblečením se pokuste odstranit takovou kontaminaci Vanish: nejprve navlhčete tkaninu kolem kontaminace, navlhčete skvrnu Vanish, po 10 minutách ji opláchněte teplou vodou. Pokud se objeví nějaké skvrny, zopakujte ošetření a předmět v myčce nádobí omyjte přidáním odstraňovače skvrn do přihrádky na prací prostředek.

Pokuste se odstranit stopy značky pomocí dostupných nástrojů. Navlhčete materiál octem, když povrch trochu vyschne, otřete saponát do tkaniny a po 10 minutách ošetřenou plochu vyleštěte.domácí mýdlo.

Začněte ošetřovat kontaminovanou oblast na okrajích tak, aby se skvrna nerozšířila na čistý povrch.

Někteří domácí specialisté na odstraňování přetrvávajících nečistot trvají na tom, že značkovač alkoholu může být promyt lakem na vlasy. Nastříkejte lak na problémovou oblast, jemně osušte nečistoty, zkuste to udělat rychle, dokud lak nebude suchý.

Olejová základna

Rostlinný olej může pomoci zbavit se značek tuku. Namažte je znečištěním a když je inkoust rozpuštěn v oleji, můžete odstranit mastné skvrny kapalinou na nádobí. A nezapomeňte si umýt oblečení na konci zpracování.

Základna nátěru

Pokuste se odstranit stopy značkovače na bázi laku vhodnými rozpouštědly: benzín, aceton, lakový benzín.

Pečlivě vyberte výrobek: nejprve jej naneste na nenápadnou oblast oděvu a podívejte se na reakci materiálu. Pokud neztratil barvu, nezačal odlupovat, neváhejte použít rozpouštědlo.

Navlhčete hadřík jedním z výše uvedených prostředků, vyčkejte několik minut, než se pigmenty v pracím prostředku rozpustí snadněji. Ošetřenou plochu jemně otřete houbou nebo měkkým hadříkem, zakryjte mýdlem.

Odstraňování skvrn je velmi časově náročný proces, ale aby se vaše oblíbené oblečení zachránilo, stojí za to, aby se nafoukl.

Pozor!​​

  • Hrozný zápach z úst jen kvůli zavinění parazitů! Vyjdou parazitilumpy, pokud ...
  • Nejdiskutovanější dieta 2017! Hvězdy na něm vrhají až 25 kg za měsíc! Vše, co potřebujete, je ...