Jak odstranit skvrny na stropě po zaplavení sousedů

Bohužel existují situace, kdy nová oprava nezaručuje pohodlí a čistotu. Byl to lidský faktor, například, že sousedé zapomněli vypnout kohoutek a výsledek zaplavení vašeho bytu před odchodem z domu.

Většina lidí žije v domech, které jsou starší než 50 let, a samozřejmě, že na trubkách inženýrských systémů se často objevuje rzi, nebo v důsledku povodní dochází ke korozi prutů. V důsledku toho se na stropě objevují žluté skvrny. Tak jak se zbavit nežádoucích žlutých skvrn na stropě?

Mechanická metodaje pravděpodobně nejběžnější. První věc, kterou musíte udělat, je odstranit stěrku barvou, omítkou a tmelem ze stropu. Odstraňte prach štětcem, otřete jej vlhkým hadříkem a počkejte, až povrch zaschne. Po dokončení přípravných prací se doporučuje aplikovat vrstvu penetrace hlubokého penetrace. A můžete pokračovat k restaurování postižené oblasti, za to to tmel a mletím smirkovým papírem po zaschnutí opět projít skrz něj s podkladem a strop je připraven k dokončení. Pokud je strop natřen barvou, je třeba buď vyzvednout identický odstín nebo ho natřítobvykle to dělejte obvykle ve dvou vrstvách. Je-li vybledlá, je také pokryta ve dvou vrstvách. Pokud je místo malé, může být vyblednuto pro tuto před erozi krbu.

Metoda obsahující chlor- po vysušení stropu je vyčištěn od dokončovacích materiálů, před použitím výrobků obsahujících chlor by měly být používány rukavice a oděvy, které nebudou při jeho znehodnocení vyhozeny. Poté vezměte houbu a navlhčete ji bělostí nebo jinými prostředky a upevněte ji na postižené místo po dobu 5 minut, postup opakujte, dokud nezmizí skvrna. Po vyčkávání až do vyschnutí povrchu můžete začít s dokončovací prací.

Jak odstranit stopy koroze na stropě?

  1. Aby se zbavila rzi, je oblast co nejvíce vyčištěna a ošetřena směsí připravenou ze 250 gramů síranu měďnatého, 250 gramů mýdla pro domácnost, kostního lepidla a 40 gramů sušicího oleje.
  2. Vyčistěte místo, zpracovejte modrou vitriol, naneste vrstvu základního nátěru, tmelu a nátěru olejovou barvou, která vytvoří bariéru a zabrání proniknutí rzi. Pak můžete pokračovat do cíle.

Jak ušetřit podhled?

Stupeň poškození stropu protažení závisí na tom, jak silný byl únik, jakož i na materiálu, ze kterého byl strop vyroben. Nejdříve musíte vypustit vodu, pokud je tam. Pokud je to tkanina, pak ji budete muset vyměnit, nebo ji namalovat. Filmové stropní krytiny lze čistit mýdlovou vodou.Někdy se používá 5% roztok uhličitanu sodného, ​​nanese se na povrch a po vysušení se opláchne teplou vodou, postup se opakuje, dokud skvrna nezmizí.

Strop ze sádrokartonových desek trpěl záplavami

V tomto případě je nutné vzít v úvahu to, co bylo únikem, pokud je dostatečně silný, pak by měl být strop propíchnut ostrým předmětem, aby se voda vypustila. Bohužel, sádrokartonové stropy mohou nabobtnat a pak se deformovat, když jsou zasaženy vodou. Chcete-li začít s, že klepání na strop, určení velikosti postižené oblasti, můžete se pokusit nahradit část listu, ale obvykle musíte změnit celou strukturu úplně.

Pokud se stavba sádrokartonových desek nezmění a objeví se na ní žluté pruhy, je třeba vyčistit dokončovací materiály na sádrokartonové desky, naplnit bílou vrstvou a tmelem. Pak můžete na poškozené místo natřít nebo natřít celý strop.

Kondenzát na stropě, jak se ho zbavit?

Může se objevit v garáži, skladu, sklepě, vanou a dokonce iv domě nebo bytě, obvykle kvůli tomu, že nahoře je nevytápěná místnost. Sběr kondenzátu může vést ke zničení stavby, proto je s takovým jevem nutné přijmout opatření. První věc, kterou je třeba zvážit, je cirkulace vzduchu. Možná, že se ventilační systém rozpadl nebo by měl být instalován. Pro tento dobře expandovaný polystyren můžete také izolovat strop.

V případě kondenzátujít do garáže nebo sklepa a můžete se dostat nahoru, pak lze podlahu vytápět pilinami nebo materiálem z minerální vlny. Oni také přijdou, když se v domě objevil kondenzát a podkroví se nachází nad ním, které není vytápěné. Obvykle izolace podlahy v půdě tento problém eliminuje.

Značky tuku na stropě

Tento problém se obvykle dobře řeší prostředky určenými k rozpuštění tuku. Některé z nich mohou být připraveny samostatně, budete potřebovat 100 ml vody, 1 lžička. amoniak a 1 lžička. mycích prostředků. Pak se místo, kde se objevila skvrna, vyčistit na sádrokarton nebo omítky a dát tento nástroj, počkat 10-15 minut, omýt a počkat na sušení. Poté naneste základní nátěr a kryt olejovou barvou. Poté, co uschne, tmel, čistí a malovat.

Plísňová deska na stropě

Nejenže není esteticky příjemné, ale také velmi škodlivé pro lidské tělo, houba může vyvolat alergické reakce a způsobit častá onemocnění dýchacích cest. Samozřejmě, že je obtížné s ní bojovat, ale je to možné, obvykle se vyskytuje plísňová deska, když je v místnosti vlhkost a špatné větrání vzduchu, je nutné zajistit pravidelné větrání a nedovolit vysokou vlhkost. Postižená místa jsou ošetřena bělostí, roztokem sody nebo speciálními protiplísňovými látkami a poté rozemlety. Poté můžete začít s dokončovací prací.

Závěr

V některých případech není odstranění stropů jakéhokoliv původu na stropěto bude těžké, ale někdy budete muset strávit spoustu času a úsilí, ale výsledek stojí za to, protože strop se skvrnami rozhodně kazí celkový dojem i těch nejelegantnějších oprav.