Jak odstranit skvrny od deodorantu na tmavých šatech

Deodorant není jen prostředkem hygieny, ale zdroj bílých skvrn na tmavých šatech, někdy dokonce i mytí, jim nepomůže zbavit se jich. Existují však způsoby, jak vrátit dokonalý vzhled do svého oblíbeného oblečení.

Domácí opravné prostředky

Pokud se prášek nevyhne skvrnám deodorantu na tmavých šatech, pak byste měli věnovat pozornost účinným domácím prostředkům, které se nacházejí v každé domácnosti.

Ocet

Pomocí bavlněné podložky položte ocet na skvrny a nechte jej přes noc. Pak myje oblečení obvyklým způsobem. Ocet lze použít nejen pro tmavé, ale i barevné oděvy.

Lemon

Na skvrnách vymačkejte šťávu z poloviny citrusů, nechte 5 minut, pak věc vymažte v teplé vodě. Citronová šťáva pomůže zbavit se starých skvrn.

Důležité!

Tato metoda je vhodná pouze pro oděvy s trvanlivou barvou, citrus může vybělit tkaninu nízké kvality.

Sůl

Potravinová sůl může odstranit skvrny, které nemají čas proniknout vlákny tkaniny. Navlhčete skvrnu vodou, posypte solí, otřete a nechte působit 10 hodin.Pak myjeme oblečení ručně nebo psacím strojem.

Vodka

Pár kapek alkoholu stačí, aby skvrny zmizely po 5 minutách, ale v některých případech to může trvat o něco déle, pak to prostě smažte.

Detergent

Můžete se pokusit zbavit šaty z čerstvých skvrn běžným mycím prostředkem. Víla má dobrou práci se značkami na deodorant oblečení, které také eliminuje zápach potu. Chcete-li odstranit skvrnu, naneste čisticí prostředek na bílou stopu, ponechte po dobu 40 minut, a pak vymazat, můžete bez prášku.

Čpavek

Poměrně silný prostředek, který je nutné uchýlit pouze k poslední možnosti. Látka se ředí vodou v poměru 1: 1. Dáme na místo a počkáme přesně 3 minuty, ne déle, jinak může být věc odlehčena. Pak se myje s běžným mytím s opláchnutím gelu, aby se odstranily šaty s vůní čpavku.

Technický alkohol

Denaturovaný alkohol je také poměrně mocný způsob, jak se zbavit skvrn. Skvrnu zpracováváme alkoholem, necháme ji 40 minut a věc vymažeme.

Nylonová punčocha (ponožka)

Mnozí z nich budou překvapeni, ale nylon může být použit k čištění oděvů před skvrnami, pouze tato metoda je účinná, pokud k němu přistoupíte ihned po odstranění oblečení. Znečištěná oblast na oblečení jen otřete hadříkem a stopa deodorantu zmizí před našimi očima.

Důležité!

K odstranění skvrn na vlněném oděvu lze použít pouze mýdlový roztok.

Odstraňovač skvrn z skvrn z deodorantu

Pokud by domácí prostředky nemohly zvládnout skvrny, můžete zkusit odstraňovače skvrn. Mezi nejoblíbenější a nejúčinnější patří:

  • Vanish - dostatečně silný odstraňovač skvrn, je ve formě prášku nebo gelu. Vhodné pro černé, bílé a barevné prádlo;
  • Amway Pre Wash - nejen silný, ale také hypoalergenní, velmi vhodný k použití, protože přichází ve formě suchého spreje;
  • Dr. Beckmann Expert - výborný prostředek proti skvrnám od deodorantu a zápachu z potu, účinek je podobný po profesionálním chemickém čištění;
  • Pomoc - nástroj nejen odstraňuje skvrny z oděvu, ale také přispívá k obnově tmavé barvy;
  • Faberlic odstraňovač skvrn - nástroj je pevná tužka, která dokáže otřít i staré skvrny.
Věnujte pozornost!

Pro odstraňování skvrn není možné používat výrobky obsahující chlor.

Jak se vyhnout skvrnám na deodorantu

Nevěřte, že reklama, že tento nebo takový dezodorant nezanechává stopy na tmavých šatech. Dokonce i nejdražší hygienické prostředky s nesprávným použitím určitě zanechají bílý otisk. A tak, aby se vaše oblíbené oblečení neznečistilo, musíte dodržovat některá pravidla pro používání deodorantu:

  1. Po aplikaci kosmetiky na tělo byste si neměli ihned obléknout oděv, protože někteří se dokonce oblékají k používání. Deodoranttělo by mělo zcela vyschnout, bude to trvat 5 až 7 minut.
  2. Deodorant by měl být aplikován pouze na čistou a především suchou pokožku. Je-li ve svalových dutinách dokonce i kapka přebytečné vlhkosti, smíchá se s deodorantem a pak. To nejenže chrání před nepříjemným zápachem, ale také ho posiluje.

Věnujte pozornost!

Většina zákazníků konstatuje, že sprejový deodorant zanechává méně stop než gelové produkty.

Pokud budete postupovat podle jednoduchých pravidel a vyzvednete dobrého deodorantu, nebude na něm žádné stopy. Ale s těžkým potem, je lepší použít tkáňové vložky pro podpaží. Snadno se připojují k oděvu, absorbují vlhkost a dobře voní, a tak chrání oděv před bílými stopami deodorantu.