Jak odstranit skvrny Zelenky z oblečení, nábytku a podlahy

Smutná zkušenost ukazuje, že bez ohledu na to, jak pečlivě otevíráme malou zelenou, určitě zanechá svou stopu na kůži nebo na oděvu. Nebo, ještě horší, bude postříkat podlahu, čalounění pohovky, zanechat nevzhledné skvrny na nábytku a dokonce malovat villi koberce v jedovaté zelené barvě. Téma našeho uvažování je, jak otřít zelenou z různých povrchů.

Časté oběti zákeřných antiseptik - matek a jejich dětí. Pokud se děti nebojí o jejich zelená kolena a omylem zašpiněnou blůzu, pak se maminky snaží otřít vše, umýt.

Oděvy

Jak mýt zelenou z oblečení? Neexistují žádné univerzální tipy, vaše akce a volba prostředků bude záviset na typu tkaniny. Například, s bílou bavlnou, můžete mýt malou zelenou bělidlo. Rozpustí se v teplé vodě, položí se tam špinavá věc a vyčkejte 2 hodiny, pak produkt odešlete do pračky. Některé maminky beznaděje začínají experimentovat s bělidlem. No, když experiment končí úspěšnou resuscitací poškozených věcí. Například některým hosteskám se podařilo otřít obrovskou zelenou skvrnu „Domostos“ - toaletním čističem s bělícím účinkem. A barva oblečení není ovlivněna! Ale stále se snažte experimentovat s bělícím prostředkem na barevných látkách.

Jak prát zelenoulehké oblečení? Zkuste otřít peroxid vodíku. Mimochodem, neváhejte jej použít k čištění kůže. Navlhčete kosmetický disk peroxidem, pečlivě otřete požadované místo. Výměna kol častěji. Zbytky lze umýt mýdlem. Pokud je materiál zbarvený, peroxid se rozpustí ve vodě a pokuste se jej prát v několika krocích tak, aby se tkanina nestrhla.

Jak mýt trochu zelenou od džíny? Hustá tkanina kromě acetonu. Mokrý povrch dobře navlhčete, opláchněte. Pro úplné odstranění veškerých nečistot a rozpouštědel na konci otřete mýdlem. Tímto způsobem se pokuste odstranit zelené skvrny z linolea.

Je možné odstranit znečištění z jemné tkaniny činidlem obsahujícím alkohol. Ošetřete je hadříkem, několik minut opláchněte vodou. Nebo použijte stolní ocet.

To je užitečné v boji proti zelené rozvody a čpavku. Po 10 minutách odkapejte tento produkt na znečištěné místo, zkuste jej vyprat běžným pracím prostředkem. Použijte tuto metodu a uložte koberec.

Odstranění skvrny z vlněného oblečení bude obtížnější. Ani se nepokoušejte drhnout trávy jakýmkoliv bělidlem a rozpouštědly, protože poškozují vlákna. Stačí být trpělivý a pokusit se mýt mýdlem. Mimochodem, tato metoda je také vhodná pro čištění koberců.

Se syntetickým oblečením mohou nakonec zmizet zelené skvrny. Jen několik praní v maximálním režimu - a materiál je opět čistý.

Z kůže odstraňte zelenou

Jak mýt zelenou kůží? Pokud nepotřebujete spěchat do práce, nebo jít na návštěvu, můžete zůstat zdobené na několik dní. A mazové žlázy a mýdla zvládnou znečištění samy.

Stačí rychle vyčistit zelené skvrny z kůže lékařským alkoholem, vodkou, kolínskou vodou. Pro lepší účinek přidejte několik kapek citronové šťávy nebo octa. Tato směs je vhodná k odstranění skvrn z kožené pohovky. Navlhčete kosmetický disk v roztoku, po špinavé ploše. Vyměňte disky, jakmile jsou znečištěné, odstraňte zbytky teplou vodou.

Bohatý krém, křoviny, odličovací mléko nebo běžný odstraňovač laku pomáhají odstranit antiseptické zbytky z kůže.

Škrábání různých povrchů

Jak prát zelenou linoleum? Z jakéhokoliv povrchu podlahy lze čerstvou skvrnu setřít běžným mycím gelem. Jestliže linoleum není pryč znečištění, zkuste to umýt s bělidlo obsahující chlór. Nejprve odstraňte přebytečnou vlhkost z podlahy a poté ji otřete „bělostí“ (nebo cokoliv jste připravili). Opatrně odstraňte zbytky z linolea, opláchněte vodou.

Důležité! K čištění koberce nepoužívejte chlorové bělidlo: chlor "jí" barvu a zanechává světlá místa.

  • Vyzkoušejte drhnutí pracím práškem. Navlhčete povrch linolea, posypte požadovanou oblast prostředkem, po půl hodině očistěte vlhkým hadříkem.
  • A jak mýt zelenou linoleum, pokud je skvrna stará? Podlahu ošetřete benzínem nebopetrolej, po 10 minutách se zbytky mohou umýt mýdlovou vodou. Nebo ošetřete bělícím prostředkem obsahujícím kyslík a po půl hodině důkladně omyjte povrch linolea.
  • Jak odstranit zelenou skvrnu na nábytku? Stačí lakované povrchy navlhčit a otřete skvrnu gumou. Můžete pečlivě otřít hadříkem pro domácí spotřebiče. Obsahují alkohol, který se rozpouští brilantně. Nebo se projděte po povrchu nábytku s kosmetickým diskem zvlhčeným kolínskou vodou nebo vodkou.

Buďte opatrní s tímto zákeřným antiseptikem!