Jak odstranit váhu v konvici doma

Nezáleží na tom, jaký druh konvice na čaj - smaltované, elektrické nebo kovové. Šupinatění se nedá vyhnout a ani z tohoto důvodu neukládá nákladný filtr na pitnou vodu. Tato deska vede k poruše přístroje a jeho dno může být ovlivněno rezem. Každá hosteska by měla vědět, jak odstranit usazeninu v konvici, protože pravidelná likvidace plaku značně prodlužuje životnost zařízení.

Příčiny a důsledky váhy

Konvenční kotle jsou porostlé rozkvetem na všech plochách vnitřní stěny a elektrických - pouze na místech kontaktu mezi topným článkem a vodou.

Stupnice vychází ze solí, které jsou ve vodovodní vodě. Čím větší je jejich obsah, tím silnější je špína.

Příliš tvrdá voda může být změkčena filtry, ale ani to nedává absolutní záruku, že není problém.

Neignorujte to, protože to může vést k rozbití varné konvice a zničení stěn běžných nádobí.

Měřítko má tendenci odstraňovat teplo, takže se konvice přehřívá a ocel dosahuje nepřijatelně vysokých teplot. Pro tělo může být vodná voda velmi nebezpečná, protože způsobuje problémy s ledvinami a močovým systémem.

Metody čištění

Bez ohledu na zvolenou metodu odstraňování plaku potřebuje konvice po ošetření několikrátVoda dvakrát opláchněte a převařte, aby se produkt po pití čaje nedostal do těla. To musí být provedeno.Nejúčinnější kompozice:

  • Ocet . Jedná se o vysoce kvalitní a levné antiscale agent pro konvice (ne elektrické). 100 ml octu by mělo být zředěno 1 litrem studené vody a nalít do misky. Jakmile začne var, musíte otevřít víko a pozorovat, jak se silná vrstva plaku odlupuje. Pokud se to stane pomalu, nádobí by mělo být ponecháno na ohni po dobu dalších 15 minut.
  • Kyselina citrónová . Tato metoda pomůže vyčistit plastovou konvici. 2 lžičky. citron musí být zředěn v 1 litru vody a převařen. Takže můžete snadno odstranit všechny usazeniny, rozpustit je a odstranit, což dává konvici nedotčený vzhled. Je velmi dobré provádět takové čištění pravidelně, nejméně jednou měsíčně. Můžete také dělat bez varu, a nechte roztok v konvici na několik hodin.
  • Sycené nápoje . Měřítko lze odstranit pomocí Coca-Cola, Sprite nebo Fanta. Tím se odstraní i rez. Tato metoda je vhodná pro všechny druhy nádobí. Nejdříve musíte uvolnit plyn z nápoje a poté vařit kapalinu v konvici. Je lepší stále používat "Sprite", protože ostatní dva nápoje mohou lehce natřít povrch výrobku.
  • Soda, citronová tráva a ocet . Tuto metodu nelze použít pro elektrické spotřebiče. Pomůže vyčistit i započatou vrstvu špiny. ProNejdříve musíte nalít vodu do konvice a přidat 1 polévkovou lžíci sody, převařit roztok a vypustit. Po tom, voda se nalije 1 lžíce citronu. Nyní by se měl vařit nejméně půl hodiny, poté se kapalina vypustí. Znovu se nalije čistá voda a 0,5 šálky octa. Tento roztok by měl být asi půl hodiny. Šum se uvolní a lze ji snadno odstranit běžnou houbou na mytí nádobí.
  • Soda . Tato metoda může být čištěna smaltovanými a kovovými výrobky. Ve vodě musíte přidat 1 polévkovou lžíci. Já soda a vaří se na mírném ohni asi 30 minut. Dále několikrát varte čistou vodu, aby se důkladně odstranily zbytky.
  • Solanka . Obě okurky a rajče nakládají. Citron, který obsahuje, vám pomůže snadno se zbavit váhy v konvici. Kapalina z konzervace se nalije do nádobí, vaří se a ochlazuje bez vypuštění. Tedy i koroze snadno uniká.
  • Čištění . Je to dobrý lidový způsob pro smaltované a kovové konvice. Promyté slupky brambor by měly být zaslány do misky, naplněné vodou a vařeny po dobu 10 minut. Po tom, zůstane jen umýt nádobí uvnitř mokrou houbou.

Sejmutí váhy v konvici není tak těžké. Existuje velké množství způsobů, které jsou k dispozici každé hostitelce doma. Mohou velmi účinně řešit problém a rychle rozpouštět vodní kámen.

Nejvhodnější je však nepřivést pokrmyprovádějí pravidelné preventivní čištění. Tenký film sedimentu lze odstranit slabým roztokem sody.