Jak odstranit zápach moči z pohovky

Je to nepříjemné, když vás sladký domov nesetká s čerstvou vůní, ale s vražednou kočičí jantarovou jantarovou, ironicky oplývající z nové pohovky. Když jste byl v práci, kočka si všimla svým vlastním způsobem (nebo označeným?) Nákupem. Ne, to není konec světa, ale začátek poučného příběhu o tom, jak z pohovky odstranit zápach kočičí moči.

Na čerstvých tratích

V domě, kde vyrůstá arašíd, je také možné zachytit pach moči, ale dětinské. A rychle najít čerstvé louže: tulák opět vyšplhal na pohovku a napsal! V obou případech (nezáleží na tom, zda kočka dala štítek nebo dítě to udělalo), začněte jednat podle stejného schématu: ihned vytřete veškerou tekutinu absorpčním materiálem (toaletní papír, ubrousky, noviny). Hlavní věc je odstranit vlhkost na maximum.

Složení moči koček je velmi složité: zahrnuje prvky, které se nerozpouští v běžné vodě. To je, to je téměř nemožné odstranit jeho vůni mýdlovou vodou, obzvláště jestliže stopy kočičí “střední” stárnou.

Velmi čerstvé „místo činu“ zpracovává mýdlo z pěnového prádla. Glycerin obsažený v mýdle velmi dobře rozkládá močovinu. Pak se ujistěte, že použít jakýkoli lék navržený níže, jak se zbavit pachu kočičí moči.

 • Rozpustí ocet ve vodě (1: 4), nastříká se spreji. Opláchněte čistěvody Nebo si citronovou šťávu. Mimochodem, vůně citrónové kočky netoleruje!
 • Univerzální prostředek nápravy - alkohol. Zkuste ho použít, abyste se zbavili hrozné vůně kočičí moči. Nářadí se aplikuje na čalounění pomocí malého kusu houby, bavlněné podložky a nechá se zcela uschnout. Postup se několikrát opakuje, dokud nepříjemný zápach zcela nezmizí. Alkohol není nutné umývat, protože několik hodin po ošetření zcela zmizí esenciální oleje obsažené v jeho složení.
 • Jodový roztok dokonale rozpouští moč a není špatný, odpuzuje purr-naughty. Přidejte 10 kapek do litru vody - a roztok je připraven.
 • Rozpusťte několik zrn manganistanu draselného ve vodě, navlhčete houbu a navlhčete povrch. Vysušte ručníkem. Toto řešení je vhodné pouze pro tmavé tkáně.
 • Pokuste se jemně otřít čalouněním peroxidem vodíku. Buďte opatrní: spolu s peroxidem kyseliny močové může "jíst" a barvu materiálu. Aby se předešlo nepříjemným následkům, proveďte předběžné testování na skryté oblasti čalounění. Ošetření se opakuje dvakrát nebo třikrát, aby se zcela odstranil nepříjemný zápach moči.

Je možné se zbavit zápachu moči dítěte v několika fázích.

 • Namočte kus mýdla nebo mýdla do teplé vody. Naplňte houbou více pěny a otřete vlhké místo. Nezapomeňte odstranit přebytečné vlhké ubrousky. Je velmi důležité, aby zbytky dětinského „překvapení“ nepronikly ještě hlouběji do výplně pohovky.
 • V litru vody přidejte lžíci octa, namočte houbu do roztoku. Nyní je třeba opatrně odstranit znečištění (spolu s vůní) okyselenou vodou. Po zpracování důkladně osušte čalounění. Tento postup můžete několikrát opakovat.
 • Pokud je tkanina tmavá, namísto roztoku octa připravte slabý roztok manganistanu draselného.
 • Konečný dotek: zkuste se zbavit mokrého místa, a tím i zápachu, sušení čalounění pohovky železem. Skvrnu zakryjte suchou plenou, žehlte ji. Spolu s vlhkostí se odpařuje zvláštní zápach moči dítěte.

Pokud dítě náhodně zvrací přímo na pohovku, pak pomocí výše popsané metody můžete také odstranit skvrny od zvracení dětí a zcela se zbavit specifického zápachu.

Pokud jsou známky staré

Kočka tajně poznamenala pohovku, po nějaké době jste se dozvěděla o jeho zločinu? Připraví se roztok z jedné části octa a 3 dílů vody. Nastříkejte ho na štítek kočky, osušte papírovými ručníky. Na suchý hadřík položte hromadu jedlé sody. Zatímco alkalické látky reagují s močovinou z koček, smíchejte lžíci gelu na mytí nádobí a 4 lžičky peroxidu vodíku. S touto směsí opatrně manipulujte s čalouněním, opláchněte vlhkou houbou. Položte pohovku s ubrousky. Kočka nemá rád kyselý zápach, takže je velká pravděpodobnost, že pohovka už nebude trpět.

Je mnohem snazší se zbavit zápachu moči dítěte, i když škvrna nebyla ihned odstraněna. Místo, kde napsal prankster, může být zpracováno známým způsobem. AlePřed tím musíte navlhčit čalounění pohovky vodkou. Jedlá soda je vynikající sorbent pro všechny vůně. Nalijte si umytý, ale stále vlhký gauč kopec sody. Sbírejte to za pár hodin.

Existuje jiný způsob:

 • soda je navlhčena malým množstvím vody, dokud se nevytvoří kaše,
 • výsledná směs se nanese na problémové místo a otře se štětcem,
 • Kaše se odstraní ubrouskem (můžete si houbu) po úplném usušení.

K odstranění zápachu moči zvířete nebo osoby byste neměli používat látky obsahující chlor nebo chlor. I přes vysoké dezinfekční vlastnosti může tato látka trvale poškodit čalounění.

Použití vonných látek (osvěžovače vzduchu, toaletní vody) je nepraktické. Samozřejmě, že tyto nástroje jsou schopny maskovat nepříjemný zápach na gauči na chvíli, ale po několika hodinách to bude ještě více patrné. Situaci ještě zhoršuje skutečnost, že zvýšený zápach přitáhne kočku a bude pokračovat v ničení čalounění ještě větším úsilím.

Odstraňte zápach zvracení

Některé ženy v domácnosti doporučují použít studenou vodu k odstranění zbytků zvracení. Úplně je odstraňte pouze teplou vodou. Koneckonců, v teplé tekutině se částice leptané potraviny a enzymy, které se podílejí na trávení, lépe rozpouštějí.

Kočka se přejídá a zvrací se přímo na pohovce? Nejdříve je třeba se zbavit zbytků zvracení a pak odstranit zápach. Mokrou houbou opatrně sbírejte zvracení,Snažte se to neotřít do čalounění pohovky. Na ošetřenou tkaninu nalijte jedlou sodu. S ním zabijete několik ptáků jedním kamenem: soda dokonale sbírá vlhkost, absorbuje pach a neutralizuje žaludeční kyselinu. Sušená soda může být vyčištěna buď štětcem nebo vysavačem. Pak se pokuste zbavit skvrny, otřete ji pěnou z "Vanisha" nebo detergentem rozpuštěným ve vodě. Suchý s toaletním papírem, ubrousky.

Nebo namočte vlhkou houbu se slinami, poplácněte roztok v čalounění pohovky s pohybem. Odstraňte vlhkostní utěrky.

Potkává váš domov svého majitele s vůní čistoty? Gratulujeme, vyhráli jste jeden z nejtrvalejších pachů!