Jak odstranit zápach spálení v bytě?

Důvody zápachu v bytě mohou být jiné. Nejčastěji vede multifunkčnost hostitelů k jejímu vzhledu - současné vaření a telefonování, žehlení a příležitostná návštěva souseda. Ale kolik domácích situací může vést k kouři a hoření? Zdá se, že i sociální reklama v televizi, bez varování před pečlivým zacházením se sporákem a domácími spotřebiči, je postavena na chybách nějakého rozoevu, ale v žádném případě ne. Sotva však existuje rodina, ve které by nikdy nic nespalilo ani nekouřilo. Samozřejmě náhodou. Tvůrčí úvod odmítneme a přistupujeme k řešení tohoto problému konkrétně. Prozkoumejme metody, které pomáhají eliminovat pach spálení v bytě z pálené pánve s jídlem.

K dispozici, rychle a správně

Pokud dojde k obtěžování a škvára trvale zaplňuje váš domov, je nutné větrání. Otevřete větrací otvory a dveře, zajistěte volný oběh čerstvého vzduchu. Lepší než tato metoda, nikdo zatím nic nevynalezl.

Je zřejmé, že za chladného zimního období není ventilace působivá, ale nezapomeňte, že pokud neprodleně větříte místnost, zápach hoření okamžitě začne jíst do vašeho nábytku, tapet, záclon a přehozů. Takže návrh je životně důležitý.

Důležité! Vypálená pánev (spálené železo, mikrovlnná trouba, fén) by měla být naléhavě vyjmuta z bytu. Přinejmenším na balkóně, pokud má být věc obnovena, jinak - v odpadkové šachtě.

Pokud hořlavý duch přetrvává i po větrání, lze použít další metody kontroly.

Lidové léky na pomoc

Existuje několik způsobů, jak se zbavit vůně kouře doma. Toto je:

Mokré ručníky. Zavěsit mokré ručníky uvnitř. Mokrá tkáň dobře absorbuje pachy. Pokud se zápach spálení neodpařuje, opláchněte ručníky v čisté vodě a znovu je zavěste.

Pokud jsou v domě suché citrusové slupky, můžete je zkusit zapálit. Silná citrusová vůně pomůže zabít spálené "aroma".

Velkým lidovým lékem je ocet. Stačí ji nalít do několika širokých nádob a umístit ji kolem bytu. Ocet dokonale absorbuje pachy, za pár minut zmizí hořící "aroma". Metoda octa může být použita odlišně. Vezměte jeden a půl litru vody, přidejte do ní 300 - 500 ml octa a zapálte. Kyselé odpařování se snadno a rychle vyrovná s pachem hoření, je však nežádoucí být v bytě, kde se ocet vaří. A existuje dostatečné riziko - nechat vařič na sporáku mimo vaši přítomnost je nerozumné. Metoda však existuje, je účinná, proto ji popisujeme.

Režim páry. Bohatá pára pomůže zničit pach kouře. Zapněte horké kohoutky v koupelně a zapnětekuchyně, nechte místnost dobře naplněna párou z horké vody. Po vzduchu zmizí pach hoření. Pára může být vytvořena a příjemnější, dokonce i užitečná. Házet do sáčku bylin s vodou v hrnci - získat nádherné přírodní chuti místo zápachu hoření. Pokud se do vroucí vody vlévá aromatický olej, vzduch v domě bude naplněn exotickými vůněmi.

Sůl a soda. Tyto kuchyňské asistentky také dobře absorbují vůně. Můžete je uspořádat uvnitř, nalít do talířů, metodu můžete opakovat s varem. Proporce v zásadě nehrají žádnou roli.

Adsorbenty - aktivované bílé nebo černé uhlí Polifan agent - pomohou lékárnám. Jsou také umístěny kolem bytu v malých nádržích.

"Přineste život" vzduch v bytě pomůže čpavku. Pokud na škrob přidáte trochu čpavku, získáte nádherný domácí adsorbent, který úspěšně sbírá kouř a pálení. Nicméně, amoniak také necítí jako růže, takže volba je na vás.

Aromatické lampy a vonné svíčky pomáhají zbavit se silného pachu v bytě. Pokud jsou tyto položky ve vaší domácnosti, je čas je použít.

Uvedené metody jsou dostupné a nejsou časově náročné. A to je důležité v boji proti pachu hoření.

Povinné události

Nezáleží na tom, kolik úsilí vynakládáte, pálení v bytě může trvat dlouho. To jí do textilie krytiny, tapety, a tak dále. Pálená pánev proto vždy vyžaduje všeobecné čištění - mytí stěn astropy, s mycími záclonami a přehozy. Je dobré přidat do čistící vody octu nebo sodu, který se vám líbí nejlépe. Záclony, přehozy, záclony budou muset být umyty, ložní prádlo by mělo být změněno. Se silným kouřem musíte umýt a vzduch doslova všechny věci.

Důležité!Těžké přehozy pro domácnost, svrchní oděvy, které byly nasáklé pachem hoření, by se měly čistit na sucho. Snižte tak svou pracovní zátěž a získáte kvalitní výsledek.

Moderní asistenti

Rychle eliminuje zápach speciálního nákupu pro domácí ozonizátor. Nicméně toto zařízení má také nevýhody, které potřebujete vědět, protože ve vysokých koncentracích je ozon jedovatý plyn. Ale v případě hoření je schopen pomoci. Jen na chvíli zapněte.

Čištění parním generátorem dobře zvládá i kouř. Ano, a vlastně parní generátor je již v mnoha rodinách. S ním, čistý nábytek, těžké závěsy, dokonce i zdi. Parní generátor vás zachrání, pokud je dům zakryt kouřovou clonou. Po větrání je však nutné místnost zpracovat parou.

Průmyslové osvěžovače vzduchu jsou také východiskem, pomáhají vyrovnat se s účinky kouře ze spálené pánve. Použijte spreje, pokud spalování trochu, obnovovací rychle pomoci.

Buďte opatrní při vaření a při použití jakékoli elektrotechniky. A pak bojovat s výpary a kouř není nutné.