Jak omýt skvrnu silně znečištěným oblečením

I když se lidé snaží být opatrní, skvrny na prádle a oblečení se stále objeví. Hledání způsobů, jak odstranit nečistoty, které běžné prádlo nemůže zvládnout - to je problém, kterému čelí každá hostitelka. Naštěstí existuje spousta osvědčených metod, které pomáhají obnovit tkáně na jejich předchozí jas a čistotu. Pomohou i silně zašpiněným svetrům, tričkám, kalhotám, džínám, aby je znovu nosily.

Chemikálie pro domácnost

Prvním krokem je použít nejjednodušší metodu -umýt věci v automatickém automobilu . Co znamená přidat, závisí na původu skvrn a stupni znečištění. Neměli byste věřit všemu, co výrobce píše na obalu - „univerzální“ prášek se nazývá pouze červeným slovem. Bohužel neexistuje takové složení, které by pomohlo odstranit naprosto jakoukoliv nečistotu. Proto je nutné skladovat různé aktivní prostředky - suché i kapalné.

Prací prášky jsou určeny pro různé stupně a druhy znečištění. Jeden by měl být použit v případě, že čerstvá skvrna není vyplavena z vína, druhá se starými stopami tuku. Bez velkých znalostí chemie je nepravděpodobné, že by bylo schopno samostatně porozumět kompozici, ale vždy můžete studovat informace o hlavnímpřísad.

Biopokyny jsou velmi účinné, ale jejich náklady jsou poměrně vysoké. Pomocí tohoto nástroje stojí za zmínku, že enzymy nepůsobí v horké vodě. Prostě přestanou dělat svou práci.

Je také nemožné míchat různé suché prací prostředky, a doufat, že se dostane „univerzálního vojáka“. To jen snižuje účinnost každého z nich.

Bělidla - skutečná nebo ne

Je možné otřít skvrny, které již byly předběžně namočeny. Chcete-li to provést, musíte použít bělidlo, ale jejich volba je dnes tak velká, že jen zmatená. Dokonce i prášky v kompozici již tuto látku obsahují. Vadí je, že v důsledku toho se objevuje pouze vzhled čistoty. Výrobci tohoto efektu dosahují pomocí fluorescenčních barviv. Připevnění k vláknům „zachytí“ ultrafialové paprsky a vytváří iluzi bělosti. Neustálé používání takových prášků by nemělo být - negativně ovlivňuje tkaninu.

Je lepší, když prášek obsahuje aktivní kyslík. Opravdu je schopen "tlačit" špínu. Existuje však trik. Aby mohl kyslík působit, musí teplota vody překročit 60 ° C. Pokud je tkanina jemná (hedvábí, krajka, vlněný svetr), pak by voda neměla být teplejší než 40 ° C.Zvláśtní aktivátor napomůže vyrovnat se s problémem .

  • Tradiční „bělost“ je při mytí bílých věcí nepostradatelná. Nástroj je agresivní, ale výsledek je patrnýa cena je rozpočet. Příliš časté používání této levné látky však může výrazně zkrátit životnost i těch nejodolnějších tkanin. Aby se umyly i staré skvrny, je nutné předem namočit ve vodném roztoku "bělosti". Pouze vy nemůžete držet příliš dlouho, nebo se může spodní prádlo zhoršit. Při praní ve stroji se do bubnu nalije malé množství bělidla.
  • „Domestos“ se používá nejen pro mytí toalet, ale také jako odstraňovač skvrn, který je napsán na štítku. Je nutné dodržet doporučené dávkování a dobu namáčení, aby byl výsledek spokojen.
  • Prostředek na mytí nádobí. Bílé trička a ponožky v procesu ponožek absorbují pot, tuky, prach. V důsledku toho tkanina ztrácí svou předchozí barvu, stává se žlutou. Aby se tomu vyhnuli, používají některé podnikavé ženy v domácnosti nádobí. Koneckonců, jeho zamýšleným účelem je bojovat s tukem. Použijte ho jako normální prášek. Pokud je mytí naplánováno v automatickém automobilu, nelijte příliš mnoho - hojná pěna ho poškozuje.
  • Sodík můžete zakoupit v železářství. Levná látka je ideální pro namáčení bílých věcí. Díky svému složení, které obsahuje zásady, dokonale změkčuje vodu a odstraňuje žlutost z bílých tkanin po dobu několika hodin.

Před použitím jakéhokoli nářadí je třeba si pozorně přečíst návod. Pokud uděláte chybu v dávkování nebo namočení příliš dlouho, barva látky bude trpět. Bude užitečnéPřečtěte si recenze na internetu před nákupem velké láhve nových fondů.

Vylepšené položky

Čím delší je doba od vzniku nečistot, tím obtížnější bude odstranění skvrn. Pokud je to možné, měly by být okamžitě omyty.Nečistoty jsou různého původu, v závislosti na tom je nutné vybrat látku, která vrátí věci do čistoty .

  • Mýdlo na praní prádlaje jednoduchým prostředkem, pomocí něhož lze mnoho nečistot vyplavit. Nelze poškodit žádnou tkáň. Je nutné namočit skvrnu studenou vodou, poté ji zpracovat na obou stranách. Nechte trochu lhát, pak umýt jako obvykle. Nástroj je cent, ale v mnoha případech to není horší než drahé inzerované chemické sloučeniny.
  • Mýdlový roztok- ke zvýšení účinku by mělo být strouhané mýdlo smícháno se sody a solí ve stejném poměru. Směs se ponechá na kontaminovaném oděvu několik hodin. Zvláště dobře zvládá skvrny na bavlně.
  • Peroxid vodíku s aspirinem -nejen léky, ale také nepostradatelní asistenti v ekonomice. Tablety by měly být rozdrceny a smíchány s roztokem peroxidu, pak naneseny na špinavou oblast oděvu. Směs zvládá skvrny z čerstvých bobulí, rez.
  • Stolní ocet- rychle odstraňuje nepříjemné pachy, osvěžuje barvu tkanin. Roztok kyseliny octové se zředí vodou a aplikuje se na problémovou oblast. Akce probíhá během několika minut. Můžete se přihlásitjakékoli tkáně.

Při použití lidových metod buďte opatrní. Pokud to přehánějte, můžete zničit látku.

Silně znečištěné věci

Za účelem čištění silně znečištěných věcí je lepší začít používat tradiční metodu. Pokud to bylo neefektivní, pomůže vám vařit. Nejvhodnější pro přírodní látky - bavlnu a len. Vysoké teploty pro ně nejsou nebezpečné.

Nejdříve se však ujistěte, že se k varu používá pozinkovaná nádrž nebo smaltovaná nádoba. V jiném hrnci může nastat oxidace. Prášek se nalije na dno, pak se přidá prádlo, studená voda a lžíce slaného amoniaku. Pak zapněte oheň. Stačí jen hodinu vařit, nejen bělost, ale i měkkost se k nim vrátí.

Po neefektivním mytí stroje se používá jiná metoda. Namočené spodní prádlo ve speciálním roztoku: Do nádoby s vodou se přidá 40 ml peroxidu vodíku a 20 ml amoniaku. V kompozici můžete nechat věci v noci, odstraní skvrny.

Zvláštní znečištění

Pokud se skvrna nevymyje , je třeba především pochopit její původ . Pak je jednodušší vybrat ten správný nástroj. Pokud je košile v krvi, problémové místo se třese čpavkem a nechá se několik minut. Zbytky znečištění jsou odstraněny během mytí - pouze voda by měla být chladná.

Není vždy možné zcela odstranit stopy ovocných šťáv, bobulí a ovoce. Špína pokrytá solí,který absorbuje vlhkost, takže skvrna není rozmazaná. Pak se ocet aplikuje na kus bavlny, otře se hadříkem, opláchne tekoucí vodou při studené teplotě.

I když se používají moderní deodoranty, na bílých věcech se mohou objevit známky potu. Mohou se snadno vyrovnat se směsí octa a vody (pouze horké). Směs kapaliny na mytí nádobí se sódou a peroxidem vodíku opět zvýší vaše oblíbené trička. Je nutné aplikovat kompozici, nechat na chvíli, opláchnout.

Lak na nehty lze snadno umístit na ložní prádlo nebo oblíbené kalhoty. Odstranění takové skvrny bude dlouhé, ale šance na úspěch jsou skvělé. Znečištěnou oblast je nutné umístit na kus bavlny, otřete ji ze zadní strany benzínem aplikovaným na vatu. Když je lak pryč, namočte věc do vroucí vody a pak opláchněte.

Staré stopy inkoustu a inkoustu lze odstranit pomocí glycerinu a amoniaku. Roztok se smíchá ve stejném poměru a nanese se na skvrny. Po 15 minutách můžete do pračky vložit věci. Doporučuje se teplota praní 60 ° C. Před odstraněním skvrny z jemné tkaniny se doporučuje provést test: naneste kompozici na nesprávnou stranu. Pokud je výsledek uspokojivý, můžete začít čištění. Velké skvrny se začnou zpracovávat ze středu, aby nevznikaly skvrny.