Jak omýt srst

Ne všechny svrchní oděvy lze prát obvyklým způsobem a suché čištění je pro každého příliš drahé. Jak dát kabát v pořádku doma, aby se nepokazil? Chci jen poznamenat, že tento úkol není snadný.

A pokud produkt stojí za to působit, je lepší, když šetří peníze a svěřuje proces profesionálům.

Pokud jste se ještě rozhodli, že si umyjete kabát vlastníma rukama, přijměte některá důležitá doporučení. Postupujte velmi opatrně.

Jak připravit nátěr na mytí

Aby se minimalizovala všechna možná rizika, musíte věc řádně připravit na nadcházející postup. Co musíte udělat a vzít v úvahu:

 • Nejprve rozepnou všechny části kožešiny (límec nebo manžety), při praní se mohou poškodit. V případě šití výrobků musí být pečlivě nepotištěny;
 • při praní ve stroji by stroj měl co nejvíce odstraňovat všechny kovové části z nátěru;
 • teplota vody by neměla být vyšší než 40 stupňů;
 • srst můžete umýt dětským šamponem nebo tekutým čisticím prostředkem vhodným pro látku, ze které je předmět šitý;
 • prášek je také vhodný, ale je určen pouze pro jemné tkaniny vzředěná forma;
 • tak, aby na plášti nebyly bílé nebo žluté skvrny, během oplachování se voda několikrát mění. Nelze to stisknout;
 • osušte srst pouze na podložce nebo na vodorovném povrchu. Vše záleží na tkanině. Některé materiály se mohou při sušení ve vzpřímené poloze natáhnout. Clothespins nepoužívají;
 • je třeba žehlit ne zcela vysušený výrobek, tenkou látkou nebo gázou. Potom se pověsí trochu více mokrého pláště;
 • páskované části nesmí být navlhčeny.

Při nákupu pracího prostředku je třeba věnovat pozornost nejen druhu látky, ale také její barvě. Vyparyvaya kožešinové výrobky je třeba přemýšlet dvakrát, ať už je pak šijí zpět.

Jak prát stroj

Kabáty lze prát v psacím stroji pouze tehdy, pokud na štítku nejsou žádné značky zákazu. Předtím, než začnete umýt barevný předmět, spusťte roh hadříku na několik minut do teplé vody. Pokud je voda silně zbarvená, pak se barva bude šířit po celém materiálu, malovat přes světlejší detaily. Další riziko - srst bude vybledlá, vybledlá.

Před odesláním věcí do stroje byste měli zkontrolovat kapsy. Nyní je třeba oblečení a zavřít všechny zámky, knoflíky nebo nýty. Co potřebujete vědět:

 • Pro tento postup jsou vhodné 2 režimy - jemné nebo ručně omyvatelné (teplota 30–40 stupňů);
 • funkce odstřeďování musí být vypnuta, jinak může být promytý povlak deformován;
 • je-li položka poněkud špinavá, je lepší ji vložitspeciální pytel, takže mytí bude jemnější.

Je-li použit kašmírový kabát, není možné se na značku dívat, takový výrobek je přísně zakázán umýt v psacím stroji.

Jak umýt rukou

Samozřejmě musíte trávit čas a úsilí, ale častěji je to nejlepší, ne-li jediná možnost. Při mytí rukou je třeba dbát na to, aby nedošlo k otření materiálu. Je lepší, aby se látka ve vodě trochu hnětala, aby se postup opakoval. Vana se používá pro velký kabát a hluboké umyvadlo je dostačující pro malé.

Srst může být ušitá z rouška, kašmíru, vlny nebo polyesteru, k některému z těchto tkanin potřebujete vlastní přístup.

Krycí plášť

Pokud má výrobek menší kontaminaci, je lepší provést povrchové mokré čištění. V teplé vodě je třeba rozpustit trochu speciálního mýdlového prostředku, namočit směs měkkým kartáčkem a aplikovat ji na skvrnu, jako by ji mnul, ale bez námahy. Nyní je možné ošetřit celý povrch výrobku mírně vlhkou houbou. Když jednoduchý postup nepomůže, musíte se uchýlit k ručnímu mytí.

Vlněný plášť

Nejčastěji neexistují žádné známky, které by zakazovaly praní na vlněné značce. Proto je volba na vás. V tomto případě nesmíme zapomenout na výše popsaná pravidla, aby nedošlo ke zkáze oblíbené věci. Pokud je znečištění menší, můžete počkat, až skvrny vyschnou, a jemně je otřete měkkým kartáčkem.

Mimochodem, aby se zlepšil vzhled pláště vlny po mytí, můžete do oplachu přidat vodu.nějaký glycerin, tkanina se neshromadí. A pokud použijete acetovou esenci (malé množství), produkt si zachová svou barvu.

Kašmírový kabát

Každá žena módních snů o kašmírovém kabátu, je to drahá a opravdu cenná věc! Takový výrobek umývejte pouze rukama a velmi pečlivě. Je-li skvrna malá, musíte se pokusit ji umyt studenou vodou pomocí měkké houby. Sušení kašmírových výrobků je možné pouze na vodorovném povrchu. Bavlněná tkanina se používá jako podšívka, mění se, jakmile se navlhčí.

Polyesterový plášť

Syntetické tkaniny se při praní strojů zřídka deformují, všechny nečistoty se z nich snadno odstraní. Existují však určité zvláštnosti. Horká voda nemůže být použita, jinak to bude mít záhyby, které bude velmi obtížné vyhladit. Prací prostředek nesmí obsahovat chlor, bude pokazit materiál.

Polyesterový nátěr omyjte ručně, jak je popsáno výše. Když je možné prát v pračce režim "syntetika" a funkci "snadné odstřeďování", stejně jako "další oplachování". Aby byla látka měkčí a ne elektrifikovaná, použijte klimatizaci.

A konečně uvedeme několik tipů na výrobky z kombinované tkaniny (vlny a polyesteru). Vhodné ruční a praní v režimu praní "delikátní". Mýdlo prostředky a kondicionér vzít na vlnu. Pokud je v podšívce polyester nebo polstrovaný polyester, použijte speciální kuličky nebo koule. Toto je děláno zajistit, aby v procesu mytí materiálu neníoutta v hrudkách.

Chcete-li nosit oblíbenou věc po dlouhou dobu, musíte se o ni řádně starat. Před praním pečlivě prostudujte informace na štítku.