Jak opravit koženou bundu doma vlastníma rukama

Svrchní oděvy z pravé kůže jsou kombinovány s různými styly a odolné vůči jakémukoliv stavu. Negativně ovlivněn tím, jak často se věc nosí a chybami v péči. Existují záhyby, ztráta lesku, praskliny. Pospěšte si změnit své oblíbené sako nebo sako nestojí za to. Existují způsoby, které můžete použít k aktualizaci kůže věci doma tím, že dělá obnovu vlastními rukama.

Vyčistěte obložení

V kožených výrobcích jsou obě strany stejně znečištěné. Podšívka není vždy vyčištěna, což vede k jejímu rychlému opotřebení. Krok za krokem algoritmus akcí:

 1. Výrobek otočte naruby. Tkanina vytáhněte co nejvíce.
 2. Jemně navlhčete a otřete mýdlem.
 3. Pomocí houby navlhčené vodou a octem odstraňte všechny zbytky.
 4. Zavěsit a nechat zaschnout.

Před čištěním je podšívková tkanina pečlivě zkontrolována. Je-li zjištěno poškození, je lepší je opravit, aby nezvyšovaly objem během zpracování.

Odstraňování skvrn ze špíny a soli

Na vrchním oděvu se hromadí prach. Můžete je odstranit měkkým hadříkem, kartáčem určeným pro péči o pleť, jakmile je věc a nečistota suchá. Někdy jsou tu mastné skvrny. Tento problém je obtížnější řešit, takže je nejlepší jít na chemické čištění. Není-li čas, můžete povrch otřít acetonem nebo benzínem a pak aplikovat bezbarvý krém.

V zimě se činidla používají k potírání námrazy, která stoupá do vzduchu a usazuje se na oděvu. Sůl, která je obsažena v těchto látkách, zanechává skvrny. Můžete je odstranit domácími prostředky:

 1. Ocet. Navlhčete bavlněný hadřík a ošetřete kontaminovaná místa.
 2. Směs 20 ml amoniaku, 25 g mýdla (může být nahrazena práškem), 100 ml formalinu. Rub od středu k okraji.
 3. Zředí se jedna část mýdlového roztoku glycerinem (2 díly). Vata se navlhčí a provede se zpracování.

Poradenství!​​

Před použitím výše uvedených metod je lepší provést zkoušku na nenápadném místě.

Odstranění zápachu

Kožené svrchní oděvy se kromě speciálních salónů dnes realizují také v zásobárnách. Kromě příjemné ceny však takové věci mají nepříjemný zápach. Zbavte se to je snadné.

 1. Čpavek. Lžička substance přidat do sklenice mýdlového roztoku. Výsledná směs zpracovává celý povrch. Pak otřete sako vlhkým hadříkem, posledním stupněm - vrstvou ricinového oleje.
 2. Káva Zakoupenou položku vložte do balení, přidejte 2 - 3 lžíce čerstvě mleté ​​přísady. Pevně ​​kravatu a odejít na dva dny.
 3. Sůl. Princip expozice je podobný tomu, jak káva funguje.

Pokud majitel bundy kouří, pach tabáku jí do oděvu. Vzduchování a kropení parfémem nepřinese zpět stejné vlastnosti. Je lepší použít jeden z těchto nástrojů:

 1. Bílý ocet. Tento postup se nejlépe provádí v koupelně. Naplňte umyvadlo horkou vodou do hloubky 6 cm, nalijte 250 ml složky. Zavěste bundu na závěs a upevněte ji nad nádobu tak, aby se nedotýkala vody. Zavřete těsné dveře. Po 2-3 hodinách dejte věc na balkon pro větrání a sušení.
 2. Soda. Tabákový dům je častěji absorbován podšívkou. Aby se odstranil pach, populární rada navrhuje, aby se vnitřní tkáň postříkala hydrogenuhličitanem sodným, lehce zvlhčete pomocí spreje. Po úplném vysušení pláště se setřást, navíc vyčistit měkkým kartáčkem.
 3. Citronová šťáva + voda. Přísady, aby ve stejném poměru. Naplňte stříkací láhev výslednou kapalinou a poté nastříkejte celý povrch předmětu. Po 3 hodinách ošetřete mýdlovou vodou. Poslední fází je sušení hadříkem.

Poradenství!

Pokud nedochází k důvěře v kvalitu kůže, je lepší bojovat se suchými přípravky s jakýmkoliv zápachem.

Zbavení se škrábanců a odření

Různé stupně poškození - norma při provozu koženého svrchního oděvu Obnovte koženou bundu barvy doma mohou být ve vodě rozpustné polymery. Populární jméno je „tekutá kůže“. Základní barvy látky jsou 7. Postup:

 1. Poškozené místo očistěte alkoholem.
 2. Naneste tenkou vrstvu produktu a zatlačte suchou houbou.
 3. Vysušte věci po dobu 24 hodin.

Mělké škrábance mohou být pokryty pryžovým lepidlem z přírodního kaučuku. Pak je třeba malovat na opravené ploše.

Obnovit pružnost a poskytnout lesk

Úplná obnova kožené bundy je nemožná bez obnovení všech jejích vlastností. Když kupujete takové věci zářit, jsou snadno ohnout ruce nebo otočit. Časem se to všechno ztratí. Existuje několik způsobů, jak tento problém vyřešit.

 1. Protein + ricinový olej. Smíchejte 2 polévkové lžíce oleje s proteinem, který je předem šlehaným. Výsledná směs zpracovává celý povrch.
 2. Salám + máslo. Smíchejte lžíci amoniaku s 50 g másla. Rovnoměrně rozprostřete a ponechte až do úplného vstřebání.
 3. Kávová půda. Uvařte silnou kávu. Výsledný zahuštěný složený v části flanelu, svázat konce tak, aby se pytel. Zpracovat celou věc.

Jakákoli metoda je pro kůži bezpečná bez ohledu na barvu. Ale před zahájením restaurování je lepší provést test v místě, kde chyba nebude patrná.

Obnovení barev

Při nošení na rameni vede jízda ve veřejné dopravě ke ztrátě původní barvy kůže. Rekonstruovatbunda, takové prostředky jsou používány:

 1. Barva ve spreji. Postup se provádí v dobře větrané místnosti. Na podlahu položte olejovou tkaninu, abyste zabránili kontaminaci. Vrstva musí být stejnoměrná po celém povrchu. Výsledek trvá několik měsíců.
 2. Práškové barvivo. Podle instrukcí výrobce připravte řešení, ve kterém se má materiál po určitou dobu namočit. Poté důkladně opláchněte a osušte.
 3. Krém. Tento nástroj lze opravit věc, která se objevila tření. Je lepší použít prostředky na poškozených místech tenkou vrstvou.

Jak aktualizovat límec na kožené bundě

Lidské tělo se potí. Pokud se věci z pravé kůže dotknou nechráněných částí těla, stanou se mastnými. Zvláště často je to vidět na límci. Chcete-li obnovit tuto část kožené bundy, můžete použít následující nástroje:

 • alkohol;
 • citronová šťáva;
 • glycerin.

Navlhčete vatový tampon jednou z těchto složek a ošetřete oblast znečištění. Navíc můžete obnovit počáteční stav obojku s těmito kompozicemi:

 1. Mýdlový roztok. Je lepší použít kapalnou formu tohoto nástroje - to vylučuje možnost jeho akumulace v záhybech věci.
 2. Soda. Můžete ji použít v suché formě, stejně jako připravit kašovitou hmotu, která se odstraní vlhkým hadříkem nebo houbou.

Důležité!

Soda se vztahuje na brusiva, častáaplikace může vést k odření.

Jak odstranit inkoust z kožené bundy

Barvy kuličkového pera mohou vážně poškodit vzhled věci. Chcete-li aktualizovat koženou bundu jakékoli barvy vlastníma rukama, můžete použít tyto tipy:

 1. Čerstvé barvivo lze snadno odstranit kapalinou na bázi alkoholu. Metoda je neškodná i na světlém tónu.
 2. Ze soli, vody a detergentu připravte směs konzistence husté kaše a na skvrnu naneste rovnoměrnou vrstvu. Nechte zcela vyschnout, odstraňte zbytky vlhkým hadříkem.
 3. Otřete nečistoty odstraňovačem laků bez acetonu. Objeví se skvrny, které se odstraní, navlhčí vodou, houbou.

Pokud žádná z uvedených metod nedala žádoucí výsledky, je lepší kontaktovat čistič.

Jak omladit bílou kůži

Světlá kožená bunda (bílá, mléčná) vyžaduje zvláštní péči. Dokonce i drobné nedostatky na takových věcech jsou výraznější. Současně nejsou vhodné všechny metody opravy.

 1. Aspirin. Rozpusťte jednu tabletu ve sklenici vody a otřete celý povrch. Bude možné eliminovat staré znečištění.
 2. Kosmetické mléko. Naneste na disk a zpracovejte, poté opláchněte čistou vodou.
 3. Křída nebo škrob. Tyto látky mohou být aktualizovány doma tenké a měkké kožené bundě. Škrob, křídu s vodou je nutné kombinovat do kašovitého stavu. Hmotnost aplikovaná na skvrny, po 2-3 hodinách odstraňtevlhká houba.
 4. Mléko. Bojuje s čerstvými skvrnami. Přísada by měla být při pokojové teplotě, aby se zvýšil výsledek přidáním terpentýnu. Vysušte, naneste bezbarvý krém.
 5. Peroxid vodíku. Navlhčete vatový tampón nástrojem a poté zpracujte.

Poradenství!

Tak, že na límci nejsou stopy pocitu a špíny, je lepší nosit bílý sako se šátkem nebo šátkem.

Závěr

Kožené věci z času a módy. S častým opotřebením se na povrchu objevují odření, rýhy a škrábance. Pokud je bunda řádně opravena, lze ji nosit dlouhou dobu. Všechny metody jsou k dispozici doma.