Jak opravit spáry na tapetu

Často po vymalování na stěnách, viditelné spoje tapet, které kazí vzhled zdi. Je nutné neprodleně provést opravu spojů na tapetě, zvolit jeden ze způsobů, jak odstranit takové manželství při instalaci tapety. To pomůže instrukcím, které vysvětlují krok za krokem algoritmus akcí, stejně jako odborné poradenství.

Proč jsou spoje na tapetě viditelné?

Aby se zabránilo vzhledu spár na tapetě, musíte správně vybrat takové materiály. Nejčastěji jsou spoje tvořeny na levném papírovém a netkaném tapetu. V každém případě musíte nejprve zjistit příčinu takového manželství v cíli, pak ho odstranit.

Tip!

Při použití tapety se vzorem ve tvaru buňky nebo svislých pruhů je možné vyhnout se vzhledu spojů. Pak se spoje jednoduše nedají vidět díky výkresu.

Příčiny kloubů mohou být:

  • deformace dokončovacího materiálu na koncích;
  • v důsledku nesprávného nanášení lepidla;
  • z důvodu porušení technologie lepení tapet.
Informace!

Před vložením tapety pečlivě připravte povrch stěny. Na plochých stěnách křižovatky není vidět.

Před vložením by měly být stěny očištěny od starých nátěrů, broušeny a opatřeny základním nátěrem. Potom na jejich povrchu nebude prach a lepidlo bude absorbováno pouze vna zadní straně povrchové úpravy a ne na prachu.

Důležité!

Základní nátěr povrchu stěn by měl být proveden 24 hodin před lepením tapety.

Při lepení papíru tapety by měly být řádně aplikovány lepidlo. Nemělo by to být příliš mnoho nebo příliš málo. Papír rychle absorbuje lepidlo a rychle schne. Povrch stěny by měl sušit současně s obkladovým materiálem.

Tip!

Je nutné snažit se spoje přivést do rohů, kde budou méně znatelné, nebo na místa, kde bude nábytek, který je zavře.

Společné korekční metody

Existuje několik typů spojů:

  • když je vidět zeď mezi kusy tapety;
  • lepidlo zůstává na povrchu materiálu;
  • spoje se liší barvou;
  • nerovný okraj a nerovnoměrné zbarvení konců tapety.

Pro každý typ takové vady existuje vlastní metoda eliminace, která se liší od ostatních v míře intenzity práce a nákladů.

Nejjednodušší, ale poněkud drahý, je malovat celý povrch stěn, které jsou pokryty tapetou. Poté nebudou mezery mezi spoji viditelné. Bude levnější spárovat spoje se sloučeninou, která otírá spoje na dlaždici. K tomu je nutné předběžně přidat vhodný odstín.

Na lumen můžete také kreslit fixkou nebo barevnou tužkou požadovaného odstínu. Tato metoda korekce je vhodná pouze pro prostou tapetu bez obrázku. Pokud je materiál reliéfní drobek, pak to můžeSpojte se s lepidlem PVA a vytvořte speciální spárovací hmotu.

Za tímto účelem se horní vrstva odstraní ze zbytků tapety a spojí se s lepidlem, čímž se vytvoří homogenní hmota, po které se složí spoje.

Tip!

Instalace lišt nebo panelů, které učiní interiér atraktivnější a stylovější, pomůže skrýt spoje. Na papíře lze švy uzavřít pomocí okrajů vhodných barev.

Můžete se pokusit přilepit tapetu do spár, namočit je předehřátou vodou. Poté se na vnitřní povrch nanese lepidlo a znovu se opatrně přilepí na původní místo.

Kloub může být viditelný díky vysušenému lepidlu, proto je nutné při lepení materiálu důkladně otřít zbytky lepidla z předního povrchu takového obložení suchým, čistým hadříkem.

Pokud se válcované konce odlepí spolu s omítkou, znamená to, že ke zhotovení stěn byly použity nekvalitní materiály. V tomto případě pomůže průhledné lepidlo narovnat koncovou část tapety. Když je samotná tapeta narovnána, její zadní strana je potřena lepidlem a nalepena na zeď gumovým válečkem.