Jak ostřit nože keramickým povlakem

Moderní technologie nano přidala do známých kovových nožů nožů odolnou a praktickou keramiku. Novinka se poprvé objevila v Japonsku, uznávaném vůdci v oblasti vynálezů supernov. Ženy v domácnosti rychle ocenily tuto inovaci a začali ji aktivně používat doma, ale jak správně zaostřit keramické nože, mnoho z nich dosud zvládlo. Zkusme společně porozumět složitostem brusných dovedností pro keramický nůž a zjistit, zda je možné vrátit mu ostrý řez domu.

Trpělivost a dovednost

Vzhledem k tomu, že vynálezci vyvinuli složitou výrobní technologii, nebyli překvapivě schopni brousit keramický nůž automaticky. I ve speciálních workshopech se tato práce provádí ručně. Pokud chcete samostatně zvládnout postup ostření keramického nože doma, musíte být trpěliví, vynakládat velké úsilí a strávit spoustu času. Proč se ptáte, s ohledem na jednoduchý a rychlý způsob ostření kovových nožů? Faktem je, že keramika vyžaduje jemné zpracování a speciální přístup, který je odlišný od kovu, aby byl ostrý.

A přesto je možné tento úkol zvládnout doma. Odpovíme, že můžete, a pokusíme se vás to naučit.

Možnosti ostření

Nezávisle, bez uchylování k placeným službám profesionálů, vrátit ostrost keramickému nožibudou muset získat potřebné nástroje a příslušenství. Z jejich přítomnosti závisí na způsobu ostření.

Nyní máme odpověď na otázku, zda keramický nůž ostří v běžných podmínkách domácnosti. Nicméně, pro majitele, kteří nejsou přáteli s brusným průmyslem, je lepší svěřit jejich ostrost profesionálům. Je pravda, že najít mistra, který umí správně zaostřit keramické čepele, je obtížný, zejména v malých městech.

Vlastnosti keramiky

Při výběru mezi bílou a černou čepelí dávejte přednost černé barvě. Předpokládá se, že tyto nože jsou silnější a vydrží déle. Pokud jde o ostření, způsob, jakým budete jednat s keramickým produktem, tak často to bude nutné. Jejich výrobci tvrdí, že nože nejsou dlouho otupeny, což znamená, že se jedná o podmínky od 2 do 5 let.

Pokud však chcete nakrájet zmrazené maso, nůž rychle ztratí svou ostrost. Nemůžete pracovat s keramikou a na skleněných plochách: kontakt s nimi způsobuje třísky na jejich povrchu. Vlastně, když jsme zjistili, zda je keramický nůž ostřený doma, zjistili jsme, že ostření je nejčastěji zaměřeno na odstraňování malých třísek. To je hlavní chyba v keramice, takže pokud potřebujete ostřit keramický nůž, podívejte se na dobrého odborníka.

Nesporujeme jejich zásluhy, hovoříme o řezání keramickými noži a o tom, které výrobky jsou pro ně nebezpečné. Opatrná hosteska je vždy vhodná s praktickým pohledem na její pracovní nástroje, a proto s keramikoupřátelé Zvláště pokud to vyřeší problém s jejich ostřením. Doufáme, že naše hodnocení bude pro vás užitečné.

 1. Ořezávátko, může být mechanické nebo elektrické. V obou případech se pro ostření nožů používá diamantový kotouč. V mechanickém modelu je celý proces řízen performerem, tedy Vámi. No, pokud model umožňuje upevnění čepele pod úhlem. Samotný elektrický ořezávátko určuje stupeň „otupenosti“ ostří a odstraňuje defekt, přináší ostrost na optimální hodnotu, než si koupíte ořezávátko, zjistěte, jaký druh nože máte, asijskou nebo evropskou produkci. V asijských brouscích je úhel ostření 15 stupňů, v Evropě - 20 stupňů.
 2. Brousicí stroj, pokud ho již máte a máte dovednosti s ním pracovat, musíte si pořídit diamantem potažený kruh (zrno 40 mikronů). Postup ostření je následující:
  • zapněte stroj nízkou rychlostí;
  • s mírným úsilím zatlačte nůž na kruh;
  • úhel ostření je asi 50-60 stupňů;
  • Břit by měl být mírně vypouklý.

  Pozor, pokud snížíte úhel, čepel ztratí tak malou sílu a rychle se zlomí. Pracujte pomalu a pozorně sledujte upínací sílu a úhel. Okraj kolem, aby se zabránilo rozpadání.

 3. Diamantová pasta, což je nejtěžší a časově náročná metoda. Potřebujete diamantovou pastu o zrnitosti 5 mikronů, která by měla být rovnoměrně nanesena na čepel. Pak najděte kus tvrdé kůže a pamatujte si, jak naši dědečci ošetřovali nebezpečný holicí strojek. Můžepřizpůsobit a tlustý kus plexiskla, pokud ho zabalíte lepicí páskou. Je nutné pracovat s keramikou velmi opatrně, pomalu, opatrně a nedovolit, aby se čepel prohloubila.