Jak otřít rukojeť s různými typy tapet

Pokud na tapetě vidíte „kresby“ perem, můžete usoudit, že vaše dítě roste a vyvíjí se normálně, má zájem o svět kolem sebe a své vlastní možnosti.

A schopnosti rodičů budou záviset na tom, jak rychle tento výkres uvidí - čerstvý inkoust se odtrhne snadněji než textura nasáklá do textury.

Není třeba měnit tapetu, musíte se nejprve pokusit eliminovat výsledky tvořivosti dítěte způsoby a prostředky, které máte k dispozici.

Provedená práce nepřinesla výsledky, nebo se vám nelíbí - rozvíjejte svou kreativitu: zakryjte čmáranice s obrázkem, smajlík, kompozici z různých tapet, panel atd.

Informace! Tapety s různými texturami reagují odlišně na chemické a domácí prostředky:

 • vinyl má hustou strukturu a je dobře snášen kontaktem s chemickými činidly;
 • tapetu pro malování lze natírat bez jakýchkoli prostředků;
 • detergenty mají speciální povlak odolný vůči různým prostředkům;
 • netkaná textilie potažená vodoodpudivou vrstvou, která vydrží jak chemické, tak improvizované prostředky;
 • textilieudržovat šetrné metody zpracování;
 • papír vydrží pouze suché čištění bez zvláštního poškození.

Chemické prostředky pro čištění značek z tyčinky na tapetě

Před čištěním je třeba nejprve určit typ tapety a pak vybrat prostředky, které budete používat.

Důležité! Veškeré práce s chemikáliemi musí být prováděny s rukavicemi! Kontaminovaná místa omyjte měkkými tkáněmi, houbou, vatovými tampony a disky.

Chemické látky se vztahují na netkané, detergentní, vinylové tapety:

 1. Mangan (manganistan draselný): míchejte mangan v octě (7%) za vzniku nasyceného růžového roztoku a otřete inkoust. Poté otřete toto místo peroxidem vodíku.
 2. Ocet: zpracovat inkoustové linky octem, otřít.
 3. Kyselina šťavelová: ve 125 ml vody se přidá 10 g kyseliny šťavelové a citronové, dobře se promíchá a inkoust se navlhčí, otře se.
 4. Kyselina citronová: otřete inkoust citronovou šťávou nebo zředěnou kyselinou citrónovou. Opakujte, pokud nejsou pásky vymazány.
 5. Kuchyňská sůl kyseliny chlorovodíkové a : ve 250 ml vody se rozpustí kyselina (1 polévková lžíce), sůl (1 h). , tapeta s rukojetí. Po vysušení otřete lehce navlhčeným hadříkem.

Poznámka!76) Kyselina chlorovodíková můžerukojeť pouze mytí tapety.

Poznámka! Zbývající stopy manganistanu draselného, ​​rozvody po jiných typech úprav, jsou odstraněny peroxidem vodíku. Je nutné ji aplikovat povrchně, disk není velmi tvrdý. Povrchovou vrstvu inkoustu, bez namáčení báze, lze odstranit také peroxidem vodíku.

Domácí prostředky k odstranění značek rukojetí tapet

V nepřítomnosti silných drog doma je vždy sůl, detergenty, vejce, chléb, guma, atd., Což také pomůže vyrovnat se s inkoustem na tapetě:

 • Tekutý mycí prostředek: naneste roztok pěnou, naneste na pero a otřete měkkým předmětem, dokud nezmizí skvrna.
 • "Domestos", "Vanish": rozpusťte malé množství produktu ve vodě a naneste štětcem na skvrnu. Otřete do sucha hadrem.
 • Vejce: rozřízněte vařené vařené vejce a položte ho žloutkem proti zdi. Při kontaktu by měl být inkoust absorbován do žloutku. Zbývající skvrny otřete.

Informace! Nelze takto tapetovat papírové tapety - skvrny musí být odstraněny vlhkým hadříkem, což poškodí povlak.

 • Lak na vlasy (vinylový povlak): nastříkejte lak a otřete je lehce navlhčeným hadříkem.
 • Ohřev: naneste hygroskopický čistý papír na znečištění, vyžehlte hohorké železo s vypnutím páry. Inkoustové značky by měly být absorbovány do papíru.
 • Guma: bez lisování, jemně otřete velmi mastné inkoustové skvrny (se silným tlakem se může objevit bělavá skvrna).
 • Zubní pasta: naneste pastu (bílou) na zeď, otřete znečištění zubním kartáčkem, opláchněte.
 • Pěna na holení: Šlehejte v malém množství vody, dokud se nevytvoří pěnový uzávěr, vlhký inkoust, po vysušení otřete hadrem.
 • Chléb: Otřete inkoust kůrou čerstvého chleba, dokud nezmizí, odstraňte zbytky hadru.
 • Mýdlo na praní prádla: malé kousky z vody ve vodě rozpusťte, zbijte do pěny, ošetřete skvrny houbou (disk, měkký hadřík) a poté otřete suchým hadrem.
 • Vlhké ubrousky: utěrky namočené ve speciálním roztoku, dobře odstraňte skvrny od inkoustu. Můžete si je koupit v železářství.
 • Bělost (pouze pro bílé tapety): Skvrny inkoustu otřete měkkým hadříkem s roztokem bělosti, odstraňte zbytky vlhkým hadříkem a poté suchým hadříkem.
 • Škrob: z vody a škrobu, aby se vytvořila suspenze (stejné díly), po zaschnutí se nanese inkoust měkkým suchým hadříkem.
 • Mléko: aplikujte zahřátou bavlnu vatovým tamponem na čáry inkoustu. Inkoustby mělo zmizet, když mléko zaschne.

Odstranění stop značky na tapetě

Metody odstraňování fixy s tapetami jsou podobné metodám odstraňování inkoustu:

 1. Čerstvé linie se rychle a dobře odstraní pomocí 3% peroxidu vodíku - nejprve otřete znečištění měkkým hadříkem navlhčeným peroxidem a poté suchým hadříkem. Staré kontaminanty jsou odstraněny s delší expozicí.
 2. Utěrky, impregnované alkoholem, alkoholem, také odstraňují čerstvé skvrny.
 3. Zubní pasta, nanesená na skvrnu, táhne barvivo a zabarví pero. Zbytky pasty odstraňte suchým nebo lehce navlhčeným hadříkem.

Doporučení

Nebudou žádné problémy s odstraňováním skvrn, pokud rodiče vybaví místo, které je vždy k dispozici pro děti: dětský koutek se stolem, přenosný stůl, stálé místo na společném stole, kde může dítě kdykoli dělat svou tvůrčí práci. Je nutné zvyknout si na určité místo od okamžiku, kdy byla tužka dána dítěti, a ne ve chvíli, kdy je starší. Kromě místa by měl být vždy volný přístup k papírům, krásným albům, omalovánky - vše, co přitáhne dítě s novinkou a jedinečností.