Jak pečovat o norkový kabát doma

Mink výrobky jsou nejen krásné, ale také praktické a trvanlivé. Aby neztratili svůj atraktivní vzhled, musíte dodržovat pravidla péče. Při drahém nákupu byste se měli poradit s prodejci, jak se správně postarat o norkový kabát a uložit ho doma. Existují jednoduché tipy, po kterých můžete zachovat velkolepý vzhled výrobku po mnoho let.

Kontrola výrobku před nákupem

Při nákupu norkového kabátu zkontrolujte nejen venku, ale také uvnitř. Výrobek vyrobený z malých náplastí má nízkou kvalitu.Je také důležité zkontrolovat stav jádra : měl by být krémový a pružný na dotek.

Při výběru je nutné věnovat pozornost tónům norkových kožešin. Nejdražší - s kožešinou "turmalín". Jedná se o kůže s hnědým vlasem a bílou podsadou. Krásné a cenné černé diamantové kožešiny. Takové kůže se lesknou na slunci. Chcete-li zjistit kvalitu srsti, musíte držet ruku proti srsti. V kvalitním výrobku se rychle vrátí na původní místo.

Podmínky skladování a provozu

Péče o norkové nátěry je jednoduchá. Měla by být chráněna před vlhkostí, během deště v něm nemůžete chodit, protože srst se může stát nepoužitelnou. Namočené oblečení se protřepe a zavěsí, aby se zabránilo jeho vznícení.

Minkové kůže jsou tenké, proto je třeba s kabátem zacházet opatrně. Na ramenou, manžetách a kapsách se nejprve objeví odření. Pokud je v důsledku nesprávného provozu jádro tvrdohlavé, je třeba se obrátit na sedláře a opravit jej. Nedělejte to sami.

Aby si oblečení zachovalo svůj původní vzhled a barvu déle, měly by být řádně skladovány. V některých dílnách, které pracují s přírodní kožešinou, nejenže čistí a obnovují výrobky, ale ukládají je také do speciálních chladniček.

Hlavní pravidlo -by nemělo ponechat kožich v rozpadlém stavu . Zavěsí ho na ramínka v šatně nebo šatníku a přikryje ho prostorným krytem. Kožešina musí být skryta před sluncem, teplý a suchý vzduch je pro ni také škodlivý. V létě je zavěšen v chladné místnosti, chráněné před průvanem.

Výrobek musí být pravidelně odvzdušňován, protřepáván a pečlivě chráněn před můrami. K tomu je ošetřena odpuzujícími aerosoly a uvnitř pouzdra jsou umístěny suché antimolární přípravky. Larvy škůdců se bojí zimy, takže je užitečné zavěsit kožešinové oblečení do hořkého chladu.

Je obzvláště nutné se starat o bílý kožich , protože na jeho povrchu je jasně vidět jakákoli kontaminace. Dokonce i látky jako parfém, prášek, rtěnka mohou zanechat nepříjemné nažloutlé skvrny.

Aby srst zůstala žlutá, srst je držena v tmavém pouzdře a chráněna před slunečními paprsky. Nejdříve musíte zkontrolovat, nezda tkanina krytu vybledne, pro kterou se otírá vlhkým hadříkem a zkontrolujte, zda na něm nejsou stopy stopy barvy.

Je-li hromada stále zažloutlá, musí být výrobek suchý. Můžete také vyzkoušet čištění kabátu sami s mastek prášek nebo křídy. Za tím účelem se položí na povrch pokrytý bílou látkou. Vrchní srst je posypaná práškem a pak se třese a česne. Tato metoda umožňuje čistit produkt před kontaminací a zbavit se nepříjemných pachů.

Lint vlasová a kožešinová marmeláda

Někdy norkový kabát začíná "plešat." Přesnou příčinu vypadávání vlasů může stanovit pouze odborník . Následující faktory nejčastěji způsobují molting:

  • kožešiny nízké kvality způsobené porušením technologie zpracování;
  • nesprávné řezání a šití;
  • špatné skladovací podmínky;
  • používané pro výrobu starých kožešin nebo norek;
  • kůže jsou poraženy moly;
  • Výrobek byl často čištěn.

Pokud srst začala blednout, není již možné zastavit ztrátu vlasu. Pokud je produkt "plešatý" kvůli špatné kvalitě kůže, můžete se pokusit vrátit jej do obchodu.

Někdy vzhledem ke skutečnosti, že kožich je uložen ve složeném stavu nebo visí stlačený mezi jinými věcmi, je srst rozdrcená. Výrobek je obtížné opravit sami, je lepší kontaktovat odborníky.Malé džemy mohou být narovnány takto:

  • potah je položen na rovném povrchu;
  • houbu navlhčete vodou a snadno ji převlékněte přes srst;
  • na hromadu se provádí hřeben s častými zuby;
  • výrobek je zavěšen na závěs, aby zaschl.

Džemy mohou být také opraveny stripováním. K tomu naplňte koupelnu párou a pověste tam kožich. Když je hromada hotová, oblečení se suší v suché místnosti.

Péče o norkovou srst je jednoduchá. Je nutné ho udržet v narovnaném stavu, přikrýt v létě, udržovat ho od můry. Pokud se budete řídit těmito jednoduchými pravidly, oblečení si po dlouhou dobu zachová svůj nádherný originální vzhled.