Jak pevně a rychle lepit sklo na kov: užitečné tipy

Potřeba lepení skla a kovu nastává při opravě automobilu, nábytku nebo domácích spotřebičů. Někdy je třeba pevně připojit zrcadlo nebo opravit skleněné dveře v troubě. Nedávno se zdálo, že taková operace není možná. Nyní v prodeji existuje mnoho výrobků pro domácí chemii pro připojení kovu a skla. Vyberte si nejvhodnější a správně ho používejte. Pak bude spojení silné a odolné.

Jaký druh lepidla k použití pro sklo a kov

Aby bylo možné sklo kombinovat s kovem, bude vhodná řada domácích chemických výrobků dostupných v sortimentu hospodářských oddělení. Zde je však třeba vzít v úvahu, že samotný proces lepení je obtížné provádět. Je důležité zajistit silnou přilnavost těchto dvou různých materiálů, aby byl zachován atraktivní vzhled.

Kyanoakrylát

Pod tímto obtížným názvem je obvyklé Superglue, které lze snadno najít v každém obchodě. Snadno se používá. To je jeho hlavní výhoda oproti jiným lepidlům.Stačí, když nalepíte lepivou hmotu na povrchy, které mají být kombinovány, a krátce na ně krátce stiskněte. Transparentní lepidlo na sklo a kovové soupravy za 5 sekund. Výsledkem je pevné spojení. Jedinou podmínkou je, že když použijete opravený předmět, není možné jej namočit. Vodné médium ničí lepidlo.

Těsnící hmota

Tento materiál je vhodný pro opravy výrobků, které jsou provozovány za vysokých teplot. Například mohou sklo nalepit na dveře tepelně odolné skříně. Tmel - materiál s vysokou plasticitou, dokonale snáší kontakt s tukem nebo olejem, odolává významným teplotním rozdílům. Neztrácí své vlastnosti, pokud je opravovaný předmět provozován při teplotě -60 až +300 stupňů.

Před nanesením tmelu na díly se jejich povrch odmastí. Rozložte nástroj na díly, které mají být spojeny a připojte a pevně stiskněte po dobu 10 sekund. Za 24 hodin je místo lepení zcela suché a opravený předmět lze použít.

Důležité!

Hermetic spojuje detaily akvária.

Několik těsnicích hmot je komerčně dostupných s podobnými vlastnostmi:

 1. WEICON Black Seal tmel černý. Je vhodný pro spojování různých materiálů, včetně oprav částí zařízení vystavených vysokému teplotnímu zatížení. Jeho jedinou nevýhodou je vysoká cena.
 2. Soudal Gasket Seal Sealant je opatřen červenou barvou, dobře snáší.teplota do +285 stupňů. Používá se jako těsnění pro zajištění těsnosti spojení. Jeho cena je nižší než předchozí verze.
 3. Těsnicí hmota WEICON Silicone F je vhodná, pokud potřebujete vytvořit transparentní spojení. Poskytuje tepelnou odolnost švu až +185 stupňů. Šev se nezrošťuje pod vlivem srážek.

Momentový krystal

Tento nástroj se doporučuje použít v případech, kdy je nutné spojit sklo a kov, aby bylo dosaženo elastického spojení. Po jeho použití je mezi spojovanými díly vytvořen pružný šev. Pokud ho zatlačíte, dojde k deformaci. Po skončení expozice se vrstva lepidla vrátí do původního stavu.

Lepidlo pro automobily

Chemický výrobek s názvem Crocodile se používá v opravnách automobilů k opravě a vyrovnání dílů. Složení je velmi podobné kvalitní gumě a má černou barvu. Šev je velmi kvalitní a odolný, ale nebude fungovat, pokud potřebujete zajistit dekorativní věci. Vzhledem k tmavé barvě látky je sloučenina příliš znatelná. Po použití automobilového lepidla, odolného vůči agresivnímu nebo vlhkému prostředí, dopadá.

Dvousložkové lepidlo

Tato látka je vhodná pro lepení skla a kovu, pokud není požadována tepelná odolnost. Výhodou dvousložkového lepidla na bázi epoxidu je odolnost vůči vodě, pevnost spoje a nedostatek vodivosti proudu. Balení má dvě směsi, když je smíšenokterý provádí spojení. Proces spojování se provádí pouze na čistém povrchu. Je důležité zajistit nehybnost dílů po dobu několika hodin, aby se lepidlo chytilo. Pro urychlení procesu použité topné díly.

Lepidlo Poxipol je nejvíce žádáno u kupujících výrobků z této série. Perfektně spojuje sklo a kov. Lze jej také použít k lepení skleněných fragmentů dohromady. Výhodou tohoto produktu je neměnnost objemu, zachování jeho vlastností ve vodním prostředí.

Pokud potřebujete spojit malé díly dohromady, použijte lepidlo UHU Plus Schnellfest. Tento nástroj necítí, neovlivňuje chuť, je naprosto transparentní. Další látky mohou být přidány a použity jako hmota pro modelování. Díky této vlastnosti našla široké uplatnění v oblasti vyšívání.

Ultrafialové lepidlo

Tento nástroj je specializovaná směs určená k lepení kovových a skleněných dílů. Nejčastěji jsou tyto způsoby transparentní a tepelně odolné. Skládají se z jedné složky. Proto je práce s takovým lepidlem snadná. Nedostatek takového produktu v nepříjemném zápachu.

V poslední době se stále více používají adhezivní kompozice, které v důsledku expozice ultrafialovému záření získávají zvláštní pevnost:

 1. Verifix MV 760 je lepidlo odolné proti vlhkosti, které časem nesvítí žlutě. Používá seopravovat předměty, které jsou často vystaveny stresu.
 2. Verifix LV740VIS je plastifikován za slunečního světla nebo po vystavení ultrafialovému světlu. Spojení je elastické, ale odolné.
 3. Lepidlo V 665-0 je obzvláště transparentní. Má malou viskozitu. Proto může být aplikován venku. Lepidlo se dostává do hloubky mezi slepenými detaily. Nevýhodou je vysoká křehkost a nízká elasticita.

Jak správně používat lepidlo

Před zahájením přímého napojení dílů je nutné připravit prací prostředky, hadry a odmašťovací prostředky. Pokud musí být opravený předmět zahříván nebo ozářen, budete potřebovat UV lampu, stiskněte nebo svěrák, abyste upevnili položku na jednom místě.

Příprava základu

Pro dokonalou přilnavost je důležité čistit lepené povrchy. I malé množství prachu, nečistot nebo rzi značně snižuje pevnost spoje. Pokud na kovovém dílu není žádný dekorativní nátěr, jednoduše se otře hadříkem navlhčeným lakovým benzínem nebo acetonem. Mohou být nahrazeny běžným lékařským alkoholem nebo vodkou.

Podobně odmastěte skleněnou část. Tento postup může být nahrazen promytím skla mýdlovým roztokem a následným umytím pěny.

Důležité!

Pokud byl předmět omyt mýdlem, musíte jej navíc otřít alkoholem. Umyje se film vytvořený na povrchu domácnostichemie Pokud jsou díly opatřeny nátěrem nebo lakem, povrch se očistí smirkovým hadříkem, umyje se a odmastí. Před nanesením lepidla musí být povrchy zcela suché.

Lepení

Aby se zajistila pevnost spoje, součásti se zahřejí na teplotu +40 ° C. V tomto případě musí být sklo opatrně zahříváno, aby nedošlo k prudkému rozdílu teplot. Otevřený plamen se k tomu nepoužívá. Vhodné pro foukání horkého vzduchu z běžného vysoušeče vlasů. Tato manipulace suší součást současně a odstraní z povrchu nepostřehnutelný kondenzát. Kromě toho budou chlazené části vnitřního napětí minimální. To má pozitivní vliv na pevnost vazby.

Poté se práce provádí v následujícím pořadí:

 1. Oba povrchy jsou potaženy lepidlem.
 2. Nástroj je broušen a vytváří vrstvu s minimální tloušťkou.
 3. Zvláště opatrně rozložte lepidlo kolem okrajů dílu.
 4. Složte plochy dohromady.
 5. Výrobek je upevněn ve svěráku nebo umístěn pod lisem, čímž vzniká jednotný tlak.

Pokud po naložení vycházejí ze švu kapky lepidla, okamžitě se odstraní. Po vysušení bude čištění povrchu obtížné. Lis by neměl být příliš těžký, aby nedošlo k jeho zlomení.

Jak používat UV lampu

Vytvoření odolnější a spolehlivější sloučeniny za použití ultrafialového záření. Před tím se díly zahřejí na vyšší teplotu. Mělo by být +60 stupňů. Po tom dalvybranými prostředky a potřete ji tenkou vrstvou. Poté se díly spojí a ozařují kloub ultrafialovou lampou ve dvou cyklech. Po prvním ozáření se vytvoří pevnost 70%. Následné zpracování zvyšuje toto číslo na 100%.

Důležité!

Doba expozice závisí na výkonu lampy. Poprvé stačí 10 až 120 sekund. Při opakovaném zpracování se tato doba prodlouží na 1-5 minut. Tato technologie poskytuje velmi silný kloub, který nelze zlomit.

Závěrem

Existuje několik moderních lepidel, která mohou tyto látky kombinovat jako kov a sklo. Při dodržení všech pravidel zpracování spojení se ukazuje velmi silný a trvanlivý.