Jak používat melaminovou houbu na čištění: výhody a škody

Univerzální melaminová houba - co je to čisticí prostředek, o kterém mluví mnoho lidí? Vypadá to jako bílá pěnová guma a její vlastnosti jsou podobné brusnému papíru. Jaký je tento zázrak a stojí za to ho použít doma?

Jaká je zázračná houba

Ženy s menší pravděpodobností používají běžné kusy pěnové gumy. Místo toho si zvolí hypoalergenní a prakticky neškodný melamin. Ve formě jsou tyto čisticí prostředky pro domácnost prakticky nerozeznatelné od běžné houby a melamin vypadá jako bílá nebo šedá školní guma. Melaminová houba je druh pěny, která se dokáže vyrovnat s různými nečistotami na prakticky jakémkoliv povrchu. Jeho abrazivní vlastnosti jsou podobné brusnému papíru. Na dotek je však měkký a pružný.

Co je melamin

Jaký je tento nový nástroj? Melamin není zvláštním úspěchem vědy, ale pouze syntetiky používané pro výrobu plastových výrobků. Složení tohoto materiálu umožňuje vytvořit pohodlnou čisticí houbu. Nepohlcují nečistoty a mastnotu, stejně jako u pěnové gumy. Pěna zčisticí prostředky na nich zůstávají déle než obvykle, ale aby bylo možné se skvrnami vyrovnat, může být obecně bez něčeho přidáno.

Vlastnosti a složení

Melamin dokonale absorbuje kapalinu, odstraňuje nečistoty a pěny. Jedná se o látku, která obsahuje malé množství dusíku. Při výrobě syntetizovaného melaminu používaného pro přípravu barev, pryskyřic a zemědělských chemikálií.

Je nemožné označit melanin zcela neškodně, protože při požití nepříznivě ovlivňuje fungování ledvin a močového měchýře.

Nástroje, které jsou vyráběny pro domácnost, se skládají ze specializované pryže. Je vyrobena ze zmrazené pryskyřice a syntetického vlákna. Díky tomu vzniká hrubý povrch, který pomáhá odstraňovat znečištění.

Oblasti použití

V každodenním životě lze melamin používat všude: v kuchyni, WC, koupelně, ložnici, jídelně a v jiných místnostech. Parapety, sklo, nábytek, nádobí, podlahy - to vše lze bez problémů prát. Stačí jen namočit houbu a otřít kontaminovaný povrch.

 1. Hala, ložnice a děti. Bez problémů odstraňte stopy z pera a fixu na jakékoli povrchy. To platí zejména v domácnostech, kde jsou malé děti. Dokáže dokonce otřít tapetu. Umyjte zrcátka a sklo bez skvrn, odstraňte skvrny od nábytku a podlahy.
 2. Kuchyň, WC a koupelna. V těchto místnostech lze použít melaminovou pěnu k odstranění rzi, vodního kamene a skvrn z mýdla. V kuchyni nezůstanou saze a tukani na vybavení, ani na nábytek. Bez obav ho můžete použít pro sporák, troubu, lednici a dlažbu.
 3. Úřad. Melamin pomůže zbavit se černých pruhů na podlaze. Lze jej použít k čištění kancelářského vybavení, stolů a židlí.
 4. Oděvy a nábytek. Kožené výrobky lze čistit. Můžete čistit boty. Dobře omývá nábytek koženkou a interiéru vozu.

Pozor!

Melaminové houby by se neměly používat na lakované, lesklé, akrylové nebo teflonové povrchy.

Kde koupit

Takový čistící nástroj se prodává v železářstvích a supermarketech se spotřebním zbožím pro domácnost. Ve vesnicích, vesnicích a malých městech této houby nemusí být. V této situaci lze objednat online. Průměrná cena za 1 bar - od 10 do 60 rublů.

Výhody a nevýhody melaminové houby

Mezi výhody patří následující vlastnosti:

 1. Snadné použití. Je zapotřebí pouze houba a voda. Není nutná žádná další chemie.
 2. Pěna se vyrovná s různými druhy znečištění.
 3. Podle vlastností melaminu ve srovnání se smirkovým papírem však nezanechává škrábance.
 4. 1 houba v průměru stačí na 8-10 m2.

Mezi nevýhody patří skutečnost, že:

 1. Melamin rychle ztrácí svůj tvar. K pravidelnému úklidu v celém bytě bude třeba zakoupit několik kusů.
 2. U odolných skvrn bude nutné opakované ošetření.

Životnost

Zásadamelaminová akce při čištění je podobná školní gumě. Při sklouzávání na povrchu vlákna oddělují nečistoty a odírá se. Proto je životnost výrobku poměrně malá. Chcete-li vyčistit celý byt, můžete potřebovat několik kusů.

Návod k použití

Návod na použití melaminové houby je uveden na obalu. Pro použití čisticích prostředků pro účely zvláštních znalostí není nutné. Čištění však bude podle několika pravidel účinnější.

Doporučení pro použití:

 1. Pokud je nutné odstranit malou skvrnu, není nutné použít celý kus. Trochu.
 2. Nestlačte. Lehce namočte melanin kapalinou a zmáčkněte ho mezi rukama. Není třeba točit a stlačit jako spodní prádlo. Spin může narušit strukturu.
 3. Povrch je třeba vyčistit ne celou plochou melaninu, ale rohem. Tak to trvá déle. Když se špína dostane na houbu, zhorší se a praskne. Větší plochy , které je třeba vyčistit, tím rychleji bude výměna potřebná.
 4. Po čištění otřete povrch, který se má vyčistit, vlhkým hadříkem.
 5. Na konci práce by měla být houba opláchnuta v čisté vodě.

Věnujte pozornost!

Není třeba dalších čisticích prostředků. Kombinace melaninu s jinými chemikáliemi může vyvolat vážné chemické reakce.

Harm

Výrobek melaninu má mnoho pozitivních vlastností. Proč ženy stále pochybují aseznámit se s pěnovou gumou? Vlastnosti melaninu byly dlouhodobě studovány. Na základě těchto studií je melanin netoxickou látkou, která nevyvolává alergie a nepoškozuje pokožku rukou. V návodu k použití však musí být uvedeno, že povrch nemůžete čistit v kontaktu s potravinami.

Ve skutečnosti je melanin bezpečný, lze jej srovnávat s obyčejnou sódou. Při požití se však může usadit v ledvinách a způsobit urolitiázu. Tato nemovitost byla objevena náhodně, ale výrobci ji raději hrají bezpečně.

Aby skutečně poškodily ledviny, musí tyto houby jíst asi 10 kusů. Ty nejmenší částice, které zůstanou na hrnci, jsou naprosto bezpečné. Výrobci jsou však povinni varovat.

Recenze

Tatiana, 42 let.

Objednal jsem si některé z těchto nádherných hub pomocí internetu. Abych byl upřímný, očekával jsem víc. Silné komplexní skvrny jsou mimo jejich kontrolu, ale něco obyčejného lze prát bez této exotické věci.

Valentina, 62 let.

Tyto houby máme v běžném železářství. Používám je všude. A otřete desku a místo na podlaze. Velmi pohodlné.

Julia, 25 let.

Četl jsem na internetu o melaminových houbách. Správný zázračný lék na cent. A drhne rukojeť tapety a špína se všude vyplaví a jen že sama neběží kolem bytu. Ano, cena je báječná. Šel nakupovat najít tuto věc. Našel. Není rovný wow, ale to platí zpět vaše peníze.

Závěr

Ať je váš názor na tento produkt jakýkoli, stojí za to vyzkoušet. To nestojí příliš mnoho, ale rozpočet a dobrý odstraňovač skvrn z dobré domácnosti bude vždy najít svou aplikaci.