Jak prát a sušit bundu

Teplé a lehké bundy pro sestřelení jsou pohodlné a praktické, ale někdy přinášejí svým majitelům spoustu problémů. Praktická bunda, která je v našem klimatu nepostradatelná, jistě najdete v šatníku pro mnohé.

V obchodě Vám bude nabídnut jakýkoliv model od sportu až po klasiku - jsou zde produkty pro každý vkus. Kontrastní bundy jsou obzvláště populární mezi ženami, ve kterém, spolu s barevnými vložkami, bílá barva je také dar. Nicméně, získání stylových možností, většina z nás přemýšlet o tom, jak pohodlně se bude cítit v zimních mrazech, a jen několik lidí si myslí, jak umýt sako správně a zda to může být provedeno doma. To vám řekneme.

Tradiční výplň sako dolů je kachna nebo husí dolů, což je snadné odhadnout z jejich jména. Je to proto, že tento výplň, že mytí své oblíbené sako může být skutečnou bolestí - koneckonců, po tomto postupu, může být obtížné vrátit přilepené peří do původního tvaru.

Posoudit stupeň znečištění

Vzhledem k tomu, že je poměrně obtížné prát sako s chmýří doma, nejprve se pokusíme zjistit, zda tento postup lze vyhnout. Někdy oblečenístačí je na určitých místech vyčistit mýdlovou houbou a osušit, po čemž opět získá svůj původní vzhled. Pokud zjistíte, že se mytí nelze vyhnout, je čas přejít na další krok.

Příprava oděvů

Bez ohledu na to, zda hodláte prát v pračce nebo dávat přednost ručnímu čištění výrobku před prachem a nečistotami, lze to provést až po předběžné přípravě. Než si umyjete bundu doma, budete muset provést následující kroky:

 • rozepněte kožešinu (pokud existuje);
 • upevnit všechny zipy a knoflíky;
 • výrobek narovnejte a vyhledejte místa se zvláštním znečištěním (límec, rukávy, kapsy);
 • otočte oděv na nesprávnou stranu.

Také se ujistěte, zda nejsou švy na bundě zapuštěny. Pokud se ukáže, že v některých místech se chmýří stále dostává ven, je lepší neprovádět takový výrobek doma.

Pravidla pro mytí rukou

Jak správně jednat, když musíte umýt kabát doma? Musíme být velmi opatrní - nemůžeme dovolit, aby výplň uvnitř bundy bloudila, protože poté to nebude snadné obnovit. Kromě toho budete muset vynaložit úsilí, naučit se umýt věc bez skvrn, které se tak často tvoří v produktech s tímto výplní. Začněme odhalením všech tajemství mytí rukou.

Nespěchejte k praní výrobku. První pohled na nejšpinavější plochy - manžety, lokty,kapsy a límec. Odolné nečistoty lze čistit štětcem nebo houbou, což způsobuje zvláštní prostředky. Pokud ne, zkuste tyto oblasti mýt mýdlem na prádlo označené „proti skvrnám“. Pokud skvrny nezůstanou pozadu, použijte odstraňovač skvrn.

Bunda na ruční mytí rukou

Výběrem ruční mytí nevystavujete výrobek nebezpečí. Ruční práce je obzvláště jemná, takže spodní bunda vydrží mnohem déle. Chcete-li řádně umýt oblečení ručně, poznamenejte si následující nuance:

 • Nikdy nepoužívejte prášek. Mnohé ženy v domácnosti se snaží čistit sako s práškem, a pak hledají způsob, jak odstranit skvrny z tkaniny dolů bundu. Faktem je, že prášek se příliš dobře pění a z tohoto důvodu je po mytí velmi obtížné jej vypít. Materiál tvořil nevzhledné rozvody, zejména znetvořující bílé sako. Aby tento problém netrpěl, je nejlepší koupit speciální výrobky pro mytí sak, které se prodávají v obchodech se sportovními oděvy nebo domácími chemikáliemi.
 • Ne příliš špinavá bunda je lepší čistit v limbu.
 • Po zastiryvaniya rukávy a límec visí bundu svisle na závěs. To je v této pozici, že méně pěny dostane do výrobku, a budete muset strávit méně času na opláchnutí. Pak je třeba bundu dobře narovnat a tekutý prací prostředek rozpustit ve vodě o teplotě 30-40 ° C - na tkanině nezanechá skvrny. Naneste štětcem.tekutý roztok na spodní bundě a jemně třít. Po trysce sprchy opláchněte pěnu, opláchněte tak, aby nezůstaly žádné prostředky v produktu.
 • Silně zašpiněný oděv bude třeba umýt v pánvi.
 • Je také možné prát si bundu bez zavěšení. K tomu, rozpustit tekutý prací prostředek nebo tekuté mýdlo v pánvi nebo v koupelně sám (teplota vody zůstává stejná: 30-40 stupňů), namočte produkt a nechte ji ve vodě po dobu 10 minut. Čas může být zvýšen, pokud je znečištění příliš silné.
 • Poté otřete tkaninu spodní bundy houbou nebo kartáčem na oblečení a důkladně opláchněte. Nepřidávejte klimatizaci, protože podobně jako prášek může zanechat bílé skvrny a skvrny.

Vlastnosti praní v pračce

Pojďme si promluvit o tom, jak umýt sako v pračce. Mnozí pochybují, zda je možné takové věci doma smazat v psacím stroji vůbec. Samozřejmě můžete! Aby se však plnivo neotáčelo a na tkanině se neobjevily zrádné skvrny, měli byste si správně prát v pračce:

 • je možné prát pouze jednu věc v automatickém pračce, v bubnu nemůžete umístit několik bund z peří najednou;
 • před postupem je třeba vyčistit nejšpinavější místa mýdlovou houbou;
 • tak, aby na plášti nebyly žádné skvrny, může být do přihrádky pracího prostředku v pračce nalit pouze čisticí prostředek pro promývání spodních polštářků nebo tekutého gelu;
 • oplachovací bundy by měly být prováděny v pračce na programu "ruční mytí" nebo v jiné jemnérežim;
 • teplota vody by neměla být vyšší než 30 stupňů.
 • Stejně jako ruční mytí, před použitím automatické pračky, upevněte zipy, knoflíky a otočte výrobek naruby.

Doporučujeme používat tenisový míček při mytí potaženého kabátu, který výrazně zlepšuje kvalitu praní a usnadňuje následné sušení výrobku z dna.

Aby bylo možné udržet vnitřek bundy v plášti během praní, nemusíte do bubnu pračky vkládat 2-3 kuličky. Můžete si koupit speciální míče pro mytí polstrovaných kabátů v obchodě, nebo si místo toho vzít jednoduché tenisové míčky. Ale buďte opatrní: mohou být natřeny, tak je zkontrolujte před mytím, aby nedošlo ke zkaženosti tkaniny bundy. Mokré kuličky a silně je otřete bílým hadříkem. Pokud tkanina zůstane bílá, znamená to, že tyto míčky můžete bezpečně hodit do bubnu pračky.

Tenisové míčky můžete nahradit míčky. Pokud máte domácí zvířata, pak toto příslušenství může být. Pro jedno praní potřebujete 3 - 4 takové míče.

Po skončení cyklu byste měli produkt ještě více dvakrát opláchnout v automatu. Prací prostředky se jen těžko vymyjí z výplňového výplně a další oplach vám pomůže vyhnout se skvrnám na tkanině.

Bunda dolů je zakázána silná rotace, 400 otáček je dostačující.

Teď už víš, jak umýt sako v pračce a rukama, což znamená, že je čas přejít na další krok.Podívejme se, jak sušit bundu po umytí.

Tajemství správného sušení

Jak sušit bundu po umytí, aby se chuchvalec přilepil k sobě a obnovil původní tvar? Nabízíme jednu z navrhovaných metod.

 1. Nejkvalitnější sušení spodního výrobku je horizontální sušení na ručníku nebo přehozu. Poté, co je voda vypuštěna z bundy dolů (za tím účelem ji umístěte vodorovně nad lázeň), položte bundu na přehoz nebo froté ručník. Horizontální sušení chrání dolů před vířením, bude rovnoměrně zasychat. Pravidelně protřepávejte bundu při sušení, vyměňte mokré ručníky za suché. Zavěste výrobek na závěs pouze na konci sušení.
 2. Majitelé pračky se sušičkou mohou vyřešit problém, jak po mytí vyfouknout bundu dolů, bez větších potíží. Nastavte režim jemného sušení s nízkou teplotou a trpělivost - bunda bude dlouho schnout, asi 3 hodiny. Sundejte si bundu z bubnu, zatřepejte. Výrobek můžete dokonce šlehat pomocí dláta na koberce.
 3. Je možné urychlit proces sušení vyfouknutím bundy s fénem z nesprávné strany.
 4. V době sušení je lepší nepokládat spodní bundu příliš blízko k topným zařízením, protože by to mohlo způsobit skvrny na tkanině. Pokud by se tento problém ještě nestačil, zkuste vyčistit potřebná místa vlhkým hadříkem, načež na něj odkapete nějaký prostředek na mytí nádobí a pak vysušte vlhká místa vysoušečem vlasů.

Mazání kožešiny?

Otázka v názvu oddílu nebyla náhodou. Pamatujte navždy: srst, obzvláště přírodní, nelze prát ve vodě! Můžete to zkusit, pokud hodláte obojek zcela vyhodit, ale neriskovat. Existuje mnoho způsobů čištění kožešin, o kterých se můžete dočíst v našich materiálech.

Nejrychlejší metodou čištění kožešin je škrob. Uvolněte límec, položte ho na vodorovný povrch, nalijte ho suchým škrobem, lehce ho otřete prsty a poté kartáčkem vyčistěte dřevěným kartáčkem. Všechno Kožešina odstraní znečištění škrobu, lehce jej protřepe a přichytí k promytému plášti.

Pokud je spodní bunda omyta omylem

Někdy hostesky začnou hledat odpověď na otázku, jak po praní nafouknout výrobek, což je způsobeno nesprávným čistěním výrobku a jeho vysušením na horké baterii. Po této úpravě, bunda vypadá spíše jako větrovka a bičování přilepené obvyklým způsobem nefunguje.

Jak v tomto případě obnovit sako po mytí a je možné provést podobný postup doma? Všechno bude fungovat, pokud budete jednat takto:

 • rozbít hrudky chmýří a porazit bundu dolů hůlkou;
 • Strhněte celý povrch zevnitř ven, aniž byste se ho dotkli železem;
 • Ochlaďte a opakujte postup od začátku.

Samozřejmě, že vám to bude trvat dvě hodiny, ale po mytí není žádná jiná cesta, jak otřást sako, pokud to bylo zkaženo nesprávným jednáním.Nenechte se fascinovat očekáváními, a to ani po těchto událostech, výsledek může být zklamáním a bunda dolů se nikdy nevrátí k normálnímu vzhledu a vlastnostem. Buďte opatrní a opatrní při jakékoli činnosti, a pak se špatné mytí prostě nestane.

Teď už víte, jak správně vyprat sako a vyčistit z ní srst, aniž byste se uchýlili k čisticím službám. Řiďte se všemi doporučeními a radami, pak vám bunda bude dlouho trvat a bude nepostradatelným a věrným přítelem v zimě.