Jak prát a sušit džíny

Denim je nemožné nemilovat. Je pohodlný, velmi trvanlivý a plně v souladu s moderním rytmem života. Aby džínové předměty sloužily po dlouhou dobu, je nezbytné, aby se o ně mohli řádně starat, zejména o jejich umývání. Koneckonců, z nesprávného mytí své oblíbené džíny může dramaticky změnit nejen barvu, ale také tvar, takže každá hospodyně musí prostě vědět podrobně, jak umýt denim.

Přípravky pro praní

Rozluštit označení na etiketě, která vás vyzve, abyste si správně umyli džíny a který mycí prostředek je nejlepší použít. Poté zkontrolujte všechny kapsy, zapněte zipy, knoflíky, zipy a nezapomeňte výrobek otočit naruby. Mimochodem, mělo by to být provedeno před mytím všech věcí.

Výběr správného pracího prostředku vám pomůže udržet strukturu a barvu látky (zejména černé džíny). Praní pomocí vysoce kvalitních rukou pomůže mýdlu. Prací prášek, používejte pouze speciální: pro džínové nebo barevné tkaniny. Neměla by obsahovat fosfáty, enzymy, jiné agresivní látky, které „konzumují“ barvu, ničí vlákna látky, takže ideální volbou je kapalné činidlo.

Vyberte metodu

Výrobci doporučují mytí džíny ručně, ale v moderním provedenímytí programu tolik programů, že můžete riskovat a nahrát své oblíbené věci do bubnu, takže uvažujeme obě možnosti.

Ruční vymazání

Roztáhni kalhoty v koupelně, mýdlo na prádlo s mýdlem na prádlo, po celé délce nohou, mírným tlakem rukou na kartáč. Pokud je silné znečištění, namočte kalhoty na půl hodiny. Ale často to nedělejte: barva se vypere a nýty vyblednou. V jaké teplotě mytí džíny? Sedí v horké vodě, takže optimální teplota je kolem 30–40 ° C.

Vypusťte mydlovou vodu, ale netlačte tkaninu při stisknutí. Je lepší utrácet na výrobek rukama, jako by řídil vodu dolů. Nejdříve opláchněte teplou vodou (aby se nesnívalo od poklesu teploty), pak opláchněte v chladu.

Důležité! Řádně závěsné kalhoty pro sušení následují pás, takže lépe udržují tvar a rychleji schnou.

Praní v pračce

Při mytí džíny v autě postupujte podle jednoduchých pravidel. Tato tkanina je těžká, takže se snažte nenaplňovat buben věcmi. Další námitka: džíny často kůlny (obzvláště černé), tak to je nejlepší umýt je s věcmi vhodných odstínů.

Ideální pásek na buben je stejný barevný denimový oděv. Pokud existuje několik věcí, nepřetěžujte stroj, správně vyhodnoťte hmotnost prádla. V průměru některé dámské džíny váží 400 gramů, muži 600 až 800 gramů.

S řádně zvoleným programem, doba trvání "života" blízkýchdžíny se zvětší 5 krát (nesedí, nativní barva na tkanině je zachována déle). Zastavte se v režimu "Džíny". Co dělat, když je věrný asistent starý? Můžete si vybrat ruční nebo jemné praní při teplotě ne více než 30-40 ° C, stejně jako při mytí rukou.

Jak si umýt džíny, když jsou silně znečištěné? V režimu před namočením nechte produkt půl hodiny, ale ne více. V opačném případě dojde k úniku kovového kování. Voda musí být teplá, aby se džíny nesedaly.

A jak nastavit točení? Existují dvě možnosti:

  • Nastavte minimální odstředění - 400-600 otáček.
  • Spin nezahrnuje vůbec. Po opláchnutí vytáhněte kalhoty a tkaninu vyhlaďte rukama podél a přes vlákna a ihned zavěste, abyste uschli.

Která možnost je efektivnější, rozhodněte sami.

Rychleschnoucí

Jak rychle sušit džíny? Moje první myšlenka je jednoduše programování sušení v pračce. Máte-li zájem o kalhoty sedí, pak jděte na to! Vyhněte se, pokud nechcete dostat menší produkt. Co dělat? Na froté ručník položte vlhkou věc, všechno sbalte do role. Dokonce si můžete trochu sednout na roli, aby se vlhkost rychle dostala do ručníku. Pokud je to nutné, opakujte tyto kroky a pak je vysušte vysoušečem vlasů (doporučujeme foukat ne příliš horkým vzduchem).

Existuje další dobrá volba, jak rychle sušit džíny. Zapněte ventilátor a zavěste na něj mokré oblečení na židli.nebo umístěte mokré džíny do přiložené trouby. Dávejte pozor, aby trouba byla čistá uvnitř, pokud nechcete cítit jako pečené kuře nebo jablečný koláč.

Tipy a triky

  • Musím si umýt nové džíny? Je žádoucí, zejména pokud jsou černé (tak, aby při opotřebení nevymizely). Správně barevný denim má dvojitou barvu. První mytí odstraní většinu přebytečné barvy a poté přestanete děsit svůj domov tmavými rozvody na nohou. Kromě toho bude látka měkčí, a nebude třít jemné kůže v pikantních místech.
  • Aby černé džíny po prvním mytí neztratily barvu, mohou být uchovávány ve vodě s octem. Kyselina bude opět fixovat barvu a pomůže nátěrové hmotě proniknout co nejtěsněji do vláken. V budoucnu můžete černé, tmavě modré džíny umýt v okyselené nebo osolené vodě, aby se nenanášely.
  • Džíny s kamínky a výšivkou je lepší umýt ručně - díky tomu budete mít veškerou krásu na místě a nevyberete ji z filtru nebo čerpadla. Ale co dělat, když není čas (nebo touha) umýt ruce? V pračce můžete také posouvat při teplotě nepřesahující 30 ° C. Ujistěte se, že jste výrobek otočili ven, vložte ho do síťového sáčku, abyste snížili tření tkaniny, pak vyberte jemný režim a vypněte funkci odstřeďování.
  • Nechcete, aby se vaše oblíbené džíny natáhly po mytí? Stačí jen počkat, až kalhoty úplně uschnou. Je třeba je sušitstíny, aby nedošlo ke ztrátě barvy.