Jak prát deky z různých materiálů

Deky, stejně jako všechny ostatní předměty v domácnosti, vyžadují pravidelné praní nebo čištění. Najednou jste zjistili, že oblíbený velbloud nebo flanneletový výrobek již není tak čerstvý, jak tomu bylo v době nákupu, takže je čas ho vyprat. Bohužel, i pro nejmodernější ložní prádlo, vyrobené ze speciálních materiálů odpuzujících nečistoty, přicházejí „černé“ dny. Ale ne všechny hostesky vědí, jak umýt takové rozměrné věci.

Zdálo by se, že obtížnou věcí je řádně otřást a vsunout ji do pračky, a to je krátkodobé. Nebudete však diktovat podmínky osobně, ale etiketu, kterou výrobce dodal deku. Pokyny k akci jsou symboly na štítku.

Odznaky na štítku vám řeknou, co se například bambusu, peří, hedvábí a dokonce i syntetické deky obává; zda je možné zcela namočit bavlnu nebo velbloud; jak se produkt z holofiber nebo jiných moderních plniv bude cítit v pračce.

Zvažte metody, kterými se provádí praní podestýlky různých kvalit.

Mazáme peřinu

Jak prát peřinu? Přesně to samé jako bunda. V autězvolte teplotu 40 ° C, během odstřeďování použijte tenisové míčky. Vysušený produkt bude muset být v horizontální poloze, pravidelně bije obsah.

Výčepní výrobek

Jsou-li v domě děti, je v nich flanelové příslušenství. Snadno se vejdou do bubnového stroje. Hlavní věc - nastavit správný režim. Zeptejte se, jaké procento vlny (velbloud, ovce) v produktu. Čím větší je, tím jemnější je praní.

Teplota vody - cca 40 ° С, prací prostředek - buď pro barevné věci, nebo pro dětské oblečení. Přípravek zůstane jemný, pokud přidáte oplach. Spin - minimum. Podařilo se mu dítě "falešné" na dece? Namočte hodinu do mýdlové vody a skvrny skvrny mýdlem. Může potřebovat odstraňovač skvrn. Nejčastěji je flanneletová deka znečištěna kolem okrajů. Před hlavní umýt tato místa lépe zamknout.

Plnič bavlny? Snadno!

Jak prát deku? Tento produkt není lehký na údržbu a odborníci nedoporučují vkládat do pračky, i když je určen pro dítě, to znamená, že je malý. I když se některým hospodyňkám podařilo prát bavlněné monstrum ve stroji, vybírat jemný režim praní a minimální točení.

  • Rozhodli jsme se prát ručně - v žádném případě hadřík zcela nenamáčejte! Výplň bude spadat do nevzhledných hrudek, které nebudou schopny kvalitně chmýřit. Ano, a to bude velmi těžké zaschnout. Jak umýt vadnou věctak, aby zůstala po ošetření vodou měkká a teplá?
  • Kontaminovaná místa otřete mýdlem a pracím prostředkem. Obal, snaží se namočit pouze horní vrstvu. Odstraňte trvalé skvrny vhodným odstraňovačem skvrn, pouze opatrně zmáčkněte tampon, kterým čistíte deku! Projděte špinavá místa s tuhým kartáčem. Odstraňte přebytečnou vlhkost, pěnu houbou z pěnové gumy. Bavlněný výrobek rád suší na slunci: jak dezinfekci, tak vysoce kvalitní sušení. Ve špetce jej umístěte do blízkosti baterie, ale ne na ni! Několikrát porazil bavlnu.

Mazání vlny

Během mytí fleece deky na vás čeká mnoho zákazů. Na vlněný výrobek nelijte horkou vlnu, nepoškozujte jej ani neotáčejte. Nejlepší volba (jako u velbloudí srsti) - suché čištění. Gel nebo prášek na vlněné oblečení, přidejte do umyvadla studenou vodou a rozšlehejte do studené pěny. Měkkým kartáčkem naneste pěnu, jemně otřete nečistoty.

  • Jak umýt věc z ovčí vlny, pokud je silně znečištěná? Snažte se to umýt úplně ve vaně, velké umyvadlo. Mycí prostředek před rozpuštěním pak ponořte do mýdlového roztoku. Netřete, ale jen lehce zvedněte a spusťte produkt do vody. Je nutné velmi pečlivě opláchnout, aby zbytky detergentu nezůstaly na ovčí vlně.
  • Je-li výrobek malý, lze jej prát v automatickém stroji při teplotě 30 ° C.přikrývka. Režim praní - pouze jemný, odstředivý - měkký! Suší se přednostně v horizontální poloze mimo slunce.
  • Velbloudí deka je také rozmarná. Pohodlně se umyje rukou. Naplňte lázeň horkou vodou, pečlivě rozpusťte prášek na vlnu. Na několik hodin namočte výrobek z velbloudové vlny, vypusťte vodu. Nechte velbloudí deku nějakou dobu ležet v koupelně, aby přebytečná voda byla pryč. Jemně zmáčkněte, ale neotáčejte! Při sušení neohýbejte.

Hedvábný výrobek

Takové plnivo je nebezpečné mýt! Vlákno snadno ztrácí svou strukturu, kusy spolu. Pokuste se jen odstranit zasazené místo, jemně ošetřete povrch. Většina výrobků má zip na bočním švu. To vám umožní otočit hedvábnou přikrývku naruby, opatrně odstranit vlákna. V tomto případě se nátěr snadno umyje a obsah se bezpečně vrátí na místo.

Zajímavé! V asijských zemích jsou velmi populární peřiny v hedvábném pouzdře. Obaly na peřiny je nenosí, často se používají jako koberec pro sezení na podlaze. Omyjte pouze rukama, suché na slunci.

​​

Bambusová výplň

Bambusovou deku (ne jako velbloud) lze snadno prát pomocí psacího stroje nebo rukou. Bambusová vlákna jsou velmi odolná proti opotřebení a snadno vydrží až půl tisíce praní! Nepoužívejte bělidlo, agresivní prostředky. Voda by neměla být příliš horká (do 30 ° C). Vlhká bambusová vlákna jsou velmi křehká azranitelné, takže netlačte deku. Když to otočíte do automatického stroje, dejte měkké točení (až 600 vol.). Bambusový výplň můžete sušit v sušičce při minimální teplotě. Umytý bambusový přikrývka stačí na rovný povrch narovnat, aby se sám vysušil.

Syntetická plniva

Naplněné nebo polstrované příslušenství holofiber jsou nejprostornější a v pračce s režimem praní 40 ° C se cítí skvěle a ujistěte se, že plátno je v bubnu volné, jinak budete muset znovu prát. Opláchněte syntetickou výplň navíc, otáčejte ji až na 800 otáček. Vysušte to narovnané, nezapomeňte se třást, zatočte. U větších velikostí je lepší výrobek umýt v koupelně. Pouze bez silných mužských rukou můžete sotva zvládnout, když si otočíte sintepon a umístíte ho na sušení.

Prototypem mexického pončo je deka. Je prokázáno, že v dávných dobách řemeslník z Latinské Ameriky vynalezl, že vyřízne díru ve středu přikrývky a použije ji jako oděv.

Ostatní metody praní

\ t

Neexistuje způsob, jak se vypořádat se znečištěním? Samoobslužná prádelna je také vynikající alternativou, pokud je výrobek velmi velký.

Bojíš se zkazit svůj oblíbený produkt? Využijte čistírny. Plniva z bambusu, sinteponu a přírodních vláken preferují suché čištění.

Mějte dobrý a zdravý spánek pod čistou, načechranou přikrývkou!