Jak prát džíny v pračce: správný způsob praní

Složení džínoviny může být jiné, ale všechny jeho typy, když jsou namočené těžké. To komplikuje proces mytí rukou. Je možné prát džíny v pračce? Můžete, ale měli byste dodržovat několik pravidel. Díky jejich dodržování nebudete nic zkazit a budete je nosit dlouho.

Jak připravit džíny na praní

Před praním džíny v pračce je třeba je připravit. Příprava probíhá takto:

 • kontrola všech kapes;
 • vytěžování všech položek, aby se neztratily;
 • odstranění sušeného bahna štětcem;
 • odstraňování skvrn pomocí speciálních nástrojů, bez namáčení džínů ve vodě;
 • jsou-li na kalhotách kamínky nebo kožené vložky, umyjí se v pouzdře;
 • Před praním v automatickém režimu jsou džíny otočeny dovnitř.

Džínové kapsy je třeba pečlivě zkontrolovat. I malý kousek papíru může způsobit poškození výrobku (pelety, zabarvení atd.). Musíte také odstranit ostré předměty z kapes, protože mohou poškodit nejen tkaninu, ale také mechanismus stroje.

Při jaké teplotě prát

Při jaké teplotě umýváte džíny, aby neztratily barvu? Měly by se prát při teplotě 30, maximálně 40 stupňů, v teplé vodě. Mnoho lidí si myslí, že v horké vodě všechno znečištění rychle zmizí. Špína rychle odejde, ale produkt ztratí svůj tvar a krásný vzhled.

Důležité!

Džíny neponořujte do horké vody ani na krátkou dobu. Nejenže ztratí svou barvu a tvar, ale také zmenší.

Režimy praní

Každý denim vypadá hustě a silně, ale tento dojem je klamný. To je jedna z nejvíce "vrtošivých" druhů tkanin. Potřebuje jemný mycí režim. Správné mytí džíny v pračce se doporučuje:

 • choulostivý režim, s minimem otáček v procesu push-upů a průměrnou teplotou vody;
 • „ruční mytí“ - stroj se tedy neotáčí;
 • rychlý režim s cyklem nepřesahujícím 30 minut.

Někdy se majitelé nových džínů zeptají, jak se o ně postarat a jaký způsob mytí. Ze tří automatických způsobů pro nové kalhoty padnou rychle. Při použití je výrobek ve vodě pouze 20 minut. Během této doby nemá čas vyblednout nebo se posadit.

Informace!

Moderní modely praček jsou vybaveny speciálním programem pro praní denimových výrobků.

Režim máchání

Je důležité zvolit správnou techniku ​​oplachování. To pomůže vyhnout se vzniku rozvodů,které často zůstávají na tmavých tkáních. Ve strojích jsou dva režimy máchání, ale jejich počet můžete zvýšit na 3-4.

Správné sušení

Správné sušení je zachování tvaru výrobku. Můžu si umýt džíny v psacím stroji a nechat je uschnout v bubnu? V žádném případě nemožné! Po takovém „sušení“ se budou pomačkat, zkroutit a zmenšit. Může se stát, že je nebude možné vrátit do svého bývalého státu. Musí být vyjmuty ze stroje a zavěšeny nad koupelnu, jemně zatáhněte za každou nohu. To pomůže odstranit přebytečnou vodu.

Když je voda vypuštěna, předmět lze zavěsit na sušičku. Při sušení neohýbejte kalhoty skrz lano nebo pruty sušičky, takže na tkanině nejsou stopy. Nejlepším způsobem, jak výrobek vysušit, je zavěsit ho na ulici nebo na balkon, a přitom zabránit přímému slunečnímu záření.

Jak často mohu umývat džíny

Džíny nevyžadují časté mytí. Nevystavujte je častému kontaktu s vodou a saponáty. To přispívá k předčasné deformaci výrobku a jeho zabarvení. Pokud se na tkanině objeví malá skvrna, lze ji odstranit bez namáčení úplně nebo pomocí metody suchého čištění.

Poradenství!

Je nejlepší žehlit kalhoty trochu mokré, při teplotě železa ne vyšší než 150 stupňů.

Vhodné prací prostředky

Hustá tkanina se dobře promyje tekutými produkty. Při oplachování je voda rychle vymyje z textilních vláken a na kalhotách nejsou žádné skvrny. Inobchody prodávají různé druhy kapalin a gelů. Jedná se o džínové výrobky:

 • Dreft Black - kapalina pro černé džíny;
 • Bemax Jeans a „Big Wash“ - ruské fondy;
 • Džíny Bagi - vyráběné v Izraeli;
 • Domal Jeans je dobrý německý gel.

Všechny tyto gely a kapaliny jsou vhodné pro mytí jakéhokoliv denimového oblečení, což pomáhá zachovat jeho barvu a kvalitu. Někdy po umytí kalhotky příliš těsné. Aby se tomu zabránilo, můžete vložit do prostoru strojního kondicionéru, který se používá pro mytí ložního prádla.

Odstranění těžkých nečistot

V případě silného znečištění můžete výrobek namočit do teplé vody po dobu 30 minut s přídavkem detergentu. Škvrny jsou snadno odstranitelné. Kalhoty jsou vloženy do mrazničky na několik hodin, poté se snadno odstraní guma běžným škrabkou. Skvrnu rtěnky lze odstranit tím, že ji rozmazáme myčkou a necháme ji v tomto stavu půl hodiny. Poté se produkt promyje. Barvy skvrny nebo oleje se odstraňují petrolejem nebo benzínem.

Džíny na praní s dekorem

Kalhoty s dekorem pečlivě promývané jemnými režimy. V poslední době, na vrcholu módy jsou džíny s kamínky a velké otvory. Okraje otvorů nejsou zpracovány, takže vlákna tkaniny mohou být ředěny. Z tohoto důvodu jsou tyto kalhoty nejlépe omyty rukou, aby nedošlo k riziku a neztratily kamínky s jiskry.

Denim se zdá být hustý pouze na první pohled. Na samém začátkuVe skutečnosti by se s ním mělo zacházet opatrně a méně podrobit se automatickému mytí. V extrémních případech, můžete mytí džíny ručně.