Jak prát olejové skvrny z oblečení

Mnohé ženy v domácnosti jsou zděšeny, když vidí na skvrně na skvrně ropné skvrny. Zdá se, že je nemožné je prát a stroj, slunečnice nebo jiný olej, který je v látce zakořeněn navždy. Rádi Vás potěší: tento problém je vyřešen.

V tomto článku najdete mnoho účinných metod čištění oděvů z olejových skvrn.

Lidové prostředky

Většina lidových prostředků je vhodná pro odstraňování čerstvých skvrn z rostlinného oleje.

Jednou z nejjednodušších metod odstraňování ropných skvrn z oděvů je použití stolní soli, nejlépe jemné. Musí být aplikován na skvrnu a dobře se rozemele. Po několika takových krocích se barva značně zmenší nebo úplně zmizí. Tato metoda je zvláště vhodná pro použití, pokud jste mimo domov.

Škrob, křída nebo mastek jsou vhodné pro čištění. Měly by být použity následujícím způsobem: naneste prášek na skvrnu, nechte 2-3 hodiny a důkladně protřepejte látku. Pak je třeba oblečení pečlivě vyprat saponátem.

Skvrny můžete odstranit hořčičným práškem a mýdlem:

 • Umístěte jej hojně na skvrnu;
 • navlhčete tkaninuteplá voda a třením hořčice štětcem;
 • vymyjte prášek, mýdlo a mýdlo dobře otřete štětcem;
 • opakujte předchozí 2 kroky několikrát, střídavě s použitím hořčice a mýdla;
 • prát prádlo s detergentem.

Rozpouštědla

Rozpouštědla, která působí vážněji, pomáhají zbavit se i čerstvých skvrn maziv.

Jedním z nejúčinnějších způsobů odstranění ropných skvrn je použití benzínu. Zde je návod, jak jej používat:

 • pokrývají skvrny přírodní bílou tkaninou (plátno, bavlna);
 • navlhčete bavlněnou podložku benzínem a otřete skvrnu skvrnou skrz hadřík;
 • omyjte zbytky benzínu vodou a omyjte to.

Pomůže také amoniak, prací prášek a voda. Musíte provést následující:

 • směs 1 lžička. amoniak s 1 lžičkou prášek a půl šálku teplé vody;
 • naneste směs na skvrnu a dobře ji otřete žertem nebo houbou;
 • zakryjte skvrnu směsí bílou látkou a opatrně železo;
 • Výrobek omyjte.

Aby se olejové skvrny odstranily octem, zřeďte ji vodou v poměru 1: 1 a oblečení v tomto roztoku namočte na 1 - 1,5 hodiny. Poté musí být tkanina omyta.

Domácnostchemie

Chemické látky, které používáme v každodenním životě, jsou také vhodné pro odstraňování ropných skvrn. Nejvhodnější z nich jsou domácí nebo dehtové mýdlo, mycí prostředek, zubní prášek a prací prostředek s enismem. S mýdlem pro domácnost nebo dehtovým mýdlem je třeba pečlivě otřít část látky skvrnou a nechat ji po dobu 2 hodin, poté ji obvyklým způsobem omyjte.

 1. Mycí prostředek by měl být promyt do kontaminované oblasti a ponechán hodinu a poté promyt. Doporučujeme používat bezbarvý výrobek - levné protějšky s barvivem mohou zkazit látku. Tato metoda je také vhodná pro odstraňování olejových skvrn z vnějšího oděvu: materiál nebude poškozen a nebude vyžadovat další manipulaci.
 2. Zubní prášek se nanáší stejným způsobem jako křída nebo škrob - aplikuje se na skvrnu a po několika hodinách se odstraňuje. Samozřejmě, že poté, co oblečení by mělo být podrobeno mytí.
 3. Prací prostředek s enismem účinně bojuje proti skvrnám od jakéhokoli oleje. Pečlivě si prostudujte složení vašeho prášku - pokud je tento prvek tam uveden, pak můžete jen ponořit znečištěnou látku tímto práškem a pak ji umyjte.

Jak se zbavit chronických skvrn jakéhokoli oleje

Nejtěžší je bojovat se starými skvrnami z různých druhů olejů. Když je tekutina již absorbována do struktury tkáně, není snadné ji odstranit. Pojďme zjistit, jak můžete opravdu odstranit staré skvrny z různýchdruhy olejů.

Staré místo ze slunečnicového nebo olivového oleje

 1. Navlhčete skvrnu vodou a namažte acetonem. Pak položte list papíru nahoře a vyžehlete látku teplým železem. Umyjte to.
 2. Rozetřete skvrnu alkoholem a nechte hodinu. Poté si důkladně umyjte oblečení.
 3. Smíchejte bezbarvé tekuté mýdlo a benzín ve stejném poměru. Nasycte oblast skvrnou se směsí a nechte ji hodinu, pak ji omyjte benzínem. Produkt pečlivě omyjte.

Prostata z rakytníku

 1. Smíchejte bramborový škrob a terpentýn až do konzistence suspenze, naneste směs na skvrnu a nechte 3 až 4 hodiny. Vysušenou směs otřete čistým benzínem a umyjte prádlo.
 2. Rozetřete skvrnu mýdlem Antipyatin a nechte pár hodin stát, pak hadřík vyperte.
 3. Tkanina se nasytí acetonem (vhodný pro odstraňovač laků na nehty). Po hodině produkt omyjte a omyjte.

Chronické barvení motorovým olejem

 1. Namočte znečištěný oděv do vody smíchané s odstraňovačem skvrn nebo kyslíkovým bělícím prostředkem přes noc a ráno opláchněte v horké vodě.
 2. Metoda, která je vhodná pouze pro hrubé tkaniny, je použití leteckého benzínu nebo petroleje. Jedním z těchto prostředků je třeba namočit vatový tampon. Jemně otřete skvrnu směrem k jejímu středu,tkaninu nechte 1 hodinu, myjte.
 3. Terpentýn a amoniak se smíchají v poměru 1: 1, směs se nanese na tkaninu a nechá se 15-20 minut. Poté produkt pečlivě omyjte.

To je nejlepší způsob, jak odstranit ropné skvrny z oděvů. Nezapomeňte, že v případě silného znečištění je třeba postup opakovat dvakrát nebo dokonce třikrát. Vyberte si metodu, která je pro vás nejpřístupnější a je překvapena, jak snadné je odstranit nejsložitější kontaminanty.