Jak prát ovčí kabát doma v pračce, ručně, pravidla sušení, péče o kožich

Opálené bundy a kabáty jsou pohodlné, teplé a praktické oblečení, protože má zlepšené vlastnosti z hlediska vzhledu a tepla.

Péče o takové oblečení má však své vlastní jemnosti - je obtížné prát kabát z ovčí kůže doma, pro ni je vhodnější suché čištění. Hlavní problém s takovou potřebou spočívá v materiálu, ze kterého je věc vyrobena.

Hlavní rozdíly v materiálech, z nichž jsou kožichy vyrobeny

.

Mytí ovčí kůže vlastníma rukama může někdy vést k poškození výrobku, ale pokud budete postupovat podle pokynů v tomto postupu, můžete dosáhnout požadovaného výsledku. Hlavním problémem je materiál, ze kterého se oděv vyrábí - pro umělé a přírodní materiály, při čištění a mytí se používají zásadně odlišné přístupy. Vliv různých faktorů na materiál je následující:

  1. Vlhkost nemá žádný vliv na umělé materiály. Ale v případě přírodního ovčího kabátu takový náraz deformuje výrobek a činí ho tvrdým.
  2. Čisticí prostředky se používají pouze pro umělou ovčí kůži, neboť na přírodních materiálech po umytí mohou být patrné známky a skvrny.
  3. Teplotní účinek na přírodní ovčí srst by měl být omezen na 30 ° C, pokud je u umělých materiálů mezní hodnota 40 ° C.
  4. Při stlačení bude přírodní ovčí srst nenávratně poškozena. Pokud je věc umělá, pak musí být vylomena při nízkých otáčkách.
  5. Vystavení slunečnímu záření při sušení ovčí kůže z přírodních a umělých materiálů stejným způsobem - to pravděpodobně ztratí svou původní barvu.
Varování!

Kdyby bylo nutné umyt kabát z ovčí kůže doma, je třeba vzít v úvahu styl a střih, protože takové nuance mohou způsobit potíže.

Mytí umělého kožichu

Pokud se podrobně zamyslíme nad otázkou, zda je možné prát ovčí srst v pračce, v případě umělého materiálu existuje taková možnost. Takové věci jsou vyrobeny z akrylu a polyesteru - takové materiály jsou odolné vůči vlhkosti a nebudou při praní poškozeny. Před zákrokem je však nutné srst nebo koženkovou bundu osušit.

Mytí kožichu v pračce nebo ruční rozhodování v závislosti na stupni znečištění, ale je to nezbytnébrát v úvahu vlastnosti každé z těchto technik. Chcete-li věc sušit, musíte ji zavěsit na závěs a nechat ho na přirozené sušení, čímž se eliminuje vliv topných těles - radiátorů, ohřívačů ventilátorů, plynových zařízení. Výrobek je třeba také umýt, aby bylo zajištěno, že na materiál nespadne sluneční světlo. Jako čisticí prostředek musíte použít tekuté prášky nebo prostředky speciálně vyrobené pro zpracování umělé ovčí kůže doma.

Jak umýt výrobek z přírodního materiálu

Přírodní pláště z ovčí kůže jsou méně časté než umělé a všechny pohyby, ať už pěšky, autem nebo veřejnou dopravou, mohou vést ke kontaminaci oděvu. Většina skvrn na takových věcech vzniká dotykem okolních předmětů, například sedadel nebo dveří vozidel. Takové znečištění je často reprezentováno mastnými a mastnými typy. Mytí přirozeného pláště z ovčí kůže na stroji psacího stroje je však nemožné. K čištění by měl být použit následující algoritmus:

  1. Odstraňte prach pomocí vysavače a kartáče.
  2. Skvrny očistěte měkkými koženými výrobky.
  3. Ošetřete bundu ochrannými a změkčujícími látkami.
Varování!

Při pozorování etikety na kožichu z pravé kůže je třeba poznamenat, že praní je kontraindikováno - kůže, ze které jsou bundy vyrobeny, je citlivá na vlhkost. Pro ochranu před okolním prostředím, při dešti a výrobci sněhuzpůsobují specializované formulace vodoodpudivosti. V případě praní neimpenzuje impregnace nic a výrobek se stává nevratným v důsledku nevratné deformace materiálu.

Suede

Přírodní ovčí srst z semiše se nesmí umývat v psacím stroji. To je dáno tím, že materiál je nejen deformovaný, ale také zcela ztrácí svůj vlastní vzhled - mělká hromada na povrchu se bude držet pohromadě a stane se tuhou. Pro takové bundy je však přípustné používat techniky mokrého čištění ručně - pouze s významnou kontaminací as náležitou péčí.

Varování!

V procesu sušení semišových výrobků by mělo být zajištěno, že nebudou existovat žádné účinky zařízení vyzařujících teplo a slunečního světla.

Kožešina

Kožešinové výrobky na kožichech jsou běžným druhem šperků. Jsou-li takové vložky na bundách kontaminovány, je použití mýdlových roztoků přijatelné. Jsou chovány s dostatečným množstvím vody na bázi měkkých výrobků - tekuté složení rukou a mýdlo. Tento roztok se aplikuje ve formě pěny a promyje se velkým množstvím vody. Sušení kožešinových předmětů vyžaduje zavěšení bundy na ramínka.

Kůže

Při čištění a údržbě je třeba se starat o kožich z pravé kůže. Většina z těchto věcí je vyrobena z ovčí kůže, která je vysoce náchylná k agresivnímu chemickému útoku. Na etiketách vždy uvádějte vlastnosti čisticích a přijatelných metod - napřPokyny jsou vysoce ceněny a měly by být přísně dodržovány. Chcete-li odstranit některé typy znečištění, musíte použít následující možnosti:

  • tukové skvrny se odstraňují škrobem a krupičkou, což nevede k vyjasnění;
  • když voda vnikne do materiálu, položte výrobek na rovný povrch a nechte jej uschnout;
  • Po vysušení smáčeného produktu se doporučuje důkladně promíchat tvrdá místa, rovnoměrně vyhladit pokožku.

Místa, která se dotýkají těla, se obtížně čistí, protože jsou vystavena tření a jsou neustále krmena lidským tukem. K jejich čištění použijte směs na bázi zubního prášku a čpavku. Tato kaše by měla být aplikována na problémovou oblast a pak odstraněna vlhkou houbou. Není-li účinek účinku viditelný, je přípustné použít štětec - běžný oděv nebo pro čištění semišových výrobků.

Chemické čištění

Pokud je na opáleném plášti znečištění z jakéhokoliv materiálu, je třeba začít s čistěním suchého typu. Ve většině případů vám tento přístup umožňuje zcela se jich zbavit. V tomto případě je tato technika vhodná pro malé plochy kožichů a pro její úplné čištění. Prach se odstraní vysáváním a pomocí těchto typů brusiv se odstraní rezistentní skvrny:

  • kancelářská guma;
  • sůl;
  • křída;
  • zubní prášek;
  • škrob;
  • křupavý chléb;
  • tkanina ze smirku (v krajních případech).
Varování!

Jakékoliv z navržených brusných metod by mělo být používáno s maximální opatrností - jakékoliv nepřesné pohyby vedou k nenahraditelnému poškození materiálu.

Mokré čištění

Optimálním způsobem, jak udržet kožich z přírodní nebo umělé kůže, je řádné skladování. Znečištění životního prostředí však může znečišťovat životní prostředí a přítomnost dalších faktorů. V tomto případě je vhodnější suché čištění než mokré, ale někdy je tato metoda zbytečná - mastné stopy a otírané nečistoty, které se nedají snadno odstranit.

Když suché čištění nedává žádoucí výsledek, jděte k agresivnějším způsobům - mytí a používání lidových prostředků. Pokud je plášť vyroben z nepřirozených materiálů, pak tato volba, pokud budou dodrženy všechny pokyny, umožní, aby byl výrobek uveden do pořádku, aniž by ztratil svůj vzhled, zejména v automatické pračce. Je-li materiál přirozený, může způsob čištění způsobit i mokré čištění, ale výrobek nemůžete umýt.

Lze prát v pračce

Je možné prát ovčí srst v pračce, pouze pokud je materiál, ze kterého je vyroben, umělý. V procesu takového postupu je však třeba vzít v úvahu, že takovéto oděvy budou rovněž podléhat škodám, pokud nebudou dodržována pravidla. To je dáno tím, že i umělý materiál podléhá smrštění a deformaci konstrukce. Hlavní pravidla, pokud je třeba prát ovčí srst v psacím stroji, jsou:

  1. Nastavte režim praní. To nejlepšírežim pro mytí kabátů slouží "jemný". V závislosti na výrobci zařízení se nazývá „ruční“ nebo „jemný“.
  2. Teplota. Teplota v pračce by neměla překročit 40 ° C.
  3. Promývací prostředek. Mytí ovčí srsti v pračce běžným práškem nefunguje normálně - zanechávají stopy.
  4. Extra máchání. Takové opatření umožní promývání všech chemických sloučenin z detergentu.
  5. Režim odstřeďování. Jeho použití je přípustné pouze při snížených rychlostech s limitem 400 otáček.
Varování!

Po dokončení úplného promývacího cyklu s dalším opláchnutím otřete oděv hadříkem, který absorbuje vlhkost, například froté ručníkem nebo bavlněným hadříkem.

Ruční mytí

Kožený plášť z kožených náhrad můžete ručně umýt - tato technika bude vyžadovat další úsilí, ale nic neublíží, pokud použijete specializované nástroje a budete dodržovat pravidla. Hlavním z nich je nedostatek ponoření výrobku do vody - namáčení takových věcí je zakázáno. Postup postupu musí být v souladu s:

  1. Předčištění suchou metodou.
  2. Roztok mýdla se připravuje v malé nádobě.
  3. Optimální teplota vody pro ruční mytí ovčí kůže je 30 ° C.
  4. Zacházejte s věcí opatrně, s použitím houby namočené vroztok a opláchněte pod sprchou.
  5. Před sušením by měly být kožešinové oblasti srsti ovčí kůže česány na vodorovném povrchu.

Tímto způsobem je možné prát ovčí srst z přírodních materiálů, ale během postupu je nutné vzít v úvahu zvláštnosti kůže. Aby se zachovala kvalita ovčí kůže, je nutné umýt pouze místa znečištění a celý mokrý povrch snadno navlhčit snadno savým hadříkem. Po vysušení přírodního ovčího kabátu je třeba materiál hnětit.

Základní techniky a metody pro praní kožichů

Aby se vyloučilo přetrvávající znečištění z kožichů z přírodních a umělých materiálů, je možné kromě čištění vodou praním použít i metody místního čištění. To znamená získání kompozic speciálně vyrobených pro takové kožichy nebo fondy, které se více týkají lidu. Mezi nejběžnější prostředky patří:

  • talek;
  • zubní prášek;
  • petrolej;
  • roztok amoniaku;
  • peroxid vodíku;
  • soda;
  • ocet;
  • petrolej;
  • mléko;
  • mýdlo.
Varování!

Mýdlo se vztahuje na prostředky s minimálním dopadem na všechny typy kožichů z ovčí kůže a v případě přírodní kůže je třeba věnovat velkou pozornost ropným produktům - benzínu a petroleji. Tyto látky díky agresivním vlastnostem kůže mohou vést k úplnému zničení struktury materiálu. V případě volbyperoxidové a kyselé látky, je třeba věnovat pozornost možnosti odlehčení pláště.

Mléko a soda

Mléko je jednou z nejlepších možností odstraňování skvrn z povrchu výrobků z pravé kůže. K tomu smíchejte 100 ml mléka s 1 lžičkou. soda Ve výsledné kompozici se otírají skvrny vatovým tamponem. Pro zvýšení efektu, mnoho lidí používá hadřík namočeným v octě s dalším ubrouskem. Sušení trvá málo času, ale vyžaduje použití suché a snadno savé hmoty.

Zubní prášek a čpavek

Míchání zubního prášku s roztokem amoniaku pomůže rychle odstranit znečištění různých typů. Poměry složení jsou určovány experimentálně - čpavek by měl být trochu - měla by se vytvořit směs podobná kaši. Výsledná pasta se aplikuje na povrch materiálu pouze v místech znečištění a pak se promyje štětcem nebo tvrdou stranou houby.

Peroxid vodíku a amoniak

Roztok amoniaku lze také použít v kombinaci s peroxidem vodíku, pro který se smíchají ve stejném poměru. Dostatečné množství kompozice - 2 čajové lžičky, které se ředí v 1 šálku vody. Tento nástroj zpracovává všechny skvrny na plášti a schne suchým, savým materiálem. V případě lehkých věcí je přípustné nahradit vodu ve směsi mlékem.

Benzín

Benzín se označuje jako radikální řešení v případech, kdy skvrny mají tuk nebo chemickou látkunapříklad - barva. Tento proces zahrnuje použití bavlněného tampónu namočeného v benzínu na otření skvrn. Po zákroku vysušte suchým hadříkem a místo umyjte mýdlovým roztokem, který odstraní zbytek. Jako náhražka se používá petrolej.

Pokud je srst ovčí kůže lehká

U kožichů z lehkého materiálu je nutná pečlivá a důkladná péče. Pokud je na věcech skvrna, která není z hlediska barvy neobvyklá, je třeba ji umýt nástroji vhodnými pro světlo. Příklady takové kompozice jsou: - míchání mléka a sody za použití octa jako neutralizátoru a roztoku amoniaku s peroxidem. Po použití se materiál blotuje a suší se při teplotě místnosti.

Varování!

Použití kapalného amoniaku rovněž odstraní cizí pachy. K dosažení tohoto efektu se do oblasti podpaží a límce aplikuje určitý roztok amoniaku a ovčí kůže se zavěšuje na čerstvém vzduchu.

Skladování pláště z přírodní ovčí kůže

Pravá kůže podléhá různým účinkům - slunečnímu záření, teplotě vzduchu, vlhkosti, přítomnosti hmyzích škůdců. Aby byla věc plně zachována, je nutné vzít v úvahu podmínky uchovávání oblečení během doby skladování. K tomu je srst z ovčí kůže umístěna do tmavého šatníku, který zajišťuje, že je pozorována následující řada bodů:

  • uzavřená skříň;
  • teplota nepřesahující 22 ° C;
  • víko z přírodní tkaniny;
  • závěsy odpovídajícívelikost;
  • fondy odpuzující můry.

Při správném skladování těchto věcí, bez ohledu na materiál, ze kterého jsou vyrobeny, oděv zachovává kvalitu 3–5 sezón, aniž by se dále zpochybňovalo, zda je možné prát ovčí srst. Neměli byste však zapomenout na přesnost, která zajistí čistotu oděvu za všech okolností bez použití čistících technik, jednoduchých i agresivních chemikálií.