Jak prát pampelišku z oblečení

S nástupem léta, jeden z prvních květin, pampelišky, kvetou. Rostliny mají krásnou žlutou barvu, milují malé děti. Dospělí s neopatrnou manipulací s květinami mohou také znečistit. Pampelišky mohou zanechat žluté značky na oděvu a rukou.

Míza rostliny je zvláště perzistentní a obtížně odstranitelná pracím práškem.

Odstraňte všechny skvrny od pampelišek s věcmi, které jsou stále možné. Hlavní tajemství úspěšné likvidace znečištění - okamžitá akce. Odstranění nečistot závisí také na typu tkaniny. Nepoužívejte žíraviny na tkaniny s tenkou citlivou štětinou (hedvábí, šifon, chintz).

Začněte s prací mýdlem a nechte působit několik minut. Po umytí prádla v psacím stroji pomocí prášku. Pokud byl spot nedávno nainstalován, pak pomocí takové jednoduché metody zmizí. V případech, kdy znečištění nezmizelo, jsou využívány další účinnější prostředky.

Existuje několik domácích nástrojů pro odstraňování pampeliškových skvrn:

  • Odstraňovač skvrn a bělidlo. Nejběžnější způsob, jak se zbavit stop rostlin. Pro čištění výrobků z barevných tkanin vhodným odstraňovačem skvrn. Odstraňte skvrny z bílé tkaninynaneste bělidlo. Koncentrát látky se aplikuje na místo znečištění a vtírá se do hromady látky, pak se nechá 10 minut. Pak se oblečení prát v pračce. Místo bělení bude peroxid vodíku. Dobře zvládá tento druh znečištění a bělí tkaninu.
  • Speciální tužka. Tento nástroj se prodává v odděleních domácností a je navržen tak, aby odstranil nejtrvalejší druhy znečištění, včetně skvrn z pampeliškových stop. Stačí vlhké místo znečištění otřít tužkou a nechat ho několik minut namočit. Pak se předmět umyje v chladné mýdlové vodě. Znečištění bude odstraněno bez stopy.
  • Zubní pasta. Pasta účinně čistí pampeliškovou skvrnu a jemně působí na klky látky. Metoda je vhodná pro jemné věci. Zubní pasta nemá na strukturu výrobku ničivý účinek. Naneste malé množství pasty na místo znečištění a jemně vtřete do tkaniny. Nechte pastu, dokud neztvrdne, pak se nadbytečné prostředky odstraní spolu s kontaminací. Stopy zbytků se promyjí mýdlem. Žluté skvrny se nestaly.
  • Čisticí prášky a dezinfekční prostředky. Takové nestandardní použití výrobků pro domácnost dává dobrý výsledek při čištění pampeliškových stop. Ve výše uvedených látkách je aktivní složkou často chlor. Odstraňuje znečištění, aniž by zanechalo stopy, ničí jeho strukturu.

Aktivně pomáhá zbavit se skvrn Domestos. Před použitímPřípravek se testuje na nenápadné části výrobku. Pokud tkanina neztrácí barvu a příslušenství, můžete použít prášek nebo tekutinu. Malé množství kapaliny se aplikuje na znečištění a nechá se 5-10 minut, pak se oděv promyje jako obvykle.

  • Pokud by byla skvrna v poslední době, pomůže to citronová šťáva. Citron je nakrájen na polovinu a vymačkaný do misky šťávy. Navlhčete v koncentrované bavlněné podložce a vmíchejte do znečištění. Citron neutralizuje žlutost a zachrání věc. Pokud je skvrna pampelišky již suchá, otřete ji bavlněnou podložkou, dokud nečistoty nezmizí. Pokud není citron, pak kyselina citrónová bude dělat.

Existují populární osvědčené metody, jak se zbavit pampeliškových skvrn.

  • Rostlinný olej. Docela delikátní způsob, jak odstranit znečištění. Olej je kapán na skvrnu, pak je znečištěná oblast omyta mýdlem na prádlo. Stopa květů zmizí. Metoda efektivně pracuje s čerstvými nečistotami a sotva odstraňuje staré skvrny.
  • Benzín. Kapalina se nalije na skvrnu a ponechá se 5 minut. Aby se zabránilo tvorbě mastných skvrn na tkanině, produkt se promyje odstraňovačem skvrn a prášku. Tuto metodu byste neměli používat pro jemné tkaniny, jako je hedvábí a šifon. Benzín může zničit jejich křehkou strukturu a vzor.
  • Potravinová sůl a soda. Tyto prostředky jsou vždy v domácnosti a budou užitečné pro odstranění žlutých stop zanechaných rostlinou. Bred směs: 1 lžička sody /sůl vzít 1 lžičku vody.Výsledná kaše je hojně potřísněna kontaminovanou oblastí oblečení a čeká na úplné vyschnutí. Poté pastu vysušte z výrobku a věc otřete práškem. Metoda může být použita několikrát za sebou, aby bylo dosaženo viditelného výsledku. Je to bezpečné pro tkaniny.
  • Tepelná metoda. Železo je vhodné pro tuto metodu. Na správném místě z nesprávné a přední strany uzavřít suché čisté ubrousky. V důsledku znečištění se železo zahřívá a provádí několikrát. V tuto chvíli se značka z pampelišky, která zůstala na oděvu, dostane na povrch ubrousku. Pokud se ubrousek dostane velmi špinavý, pak použijte nový. Postup je prováděn, dokud barvivo zcela nezmizí.
  • Domácí odstraňovač skvrn recept. Pokud chemický prostředek není po ruce, a je velmi nutné umýt oblečení, na tom nezáleží. Domácí odstraňovač skvrn pomůže. Pro jeho výrobu bude zapotřebí mycího prostředku a peroxidu vodíku. Složky se smíchají ve stejném množství, aby se získala homogenní hmota. Směs se rovnoměrně rozloží na povrch tkaniny a nechá se 5 minut nasáknout. Pak se oblečení umyje v čisté studené vodě. Na rozdíl od jiných metod čištění, domácí odstraňovač skvrn nezanechává mastné stopy a odstraňuje nečistoty z květu.

Tyto metody opakovaně používaly zkušené ženy v domácnosti a prokázaly svou účinnost. Čím dříve proces odstranění pampelišky začíná, tím lepší je efekt. Staré skvrny se obtížně vylučují.

V případě dlouhodobého znečištění by mělo býtkontaktovat suché čištění. Kvalifikovaný personál umí tento druh znečištění odstranit a své oblíbené věci vrátit do původního vzhledu. Čistírny používají širokou škálu činidel. Určitě zachrání věc z nenávistného místa.