Jak prát sako na polstrovaném polyesteru: ruční praní, praní v pračce

Zimní bunda s izolací z sinteponu je dobrá, protože se v chladném počasí dobře zahřívá, je lehká a snadno se o ni stará. V případě znečištění nemusí být zasíláno do čistírny, jako je drahý kožich nebo kožich. Je snadné prát si sako na syntetickém zimním oblečení vlastníma rukama nebo v pračce. Je důležité zvolit speciální nástroj a program, aby nedošlo k poškození výplně.

Výběr detergentů

Než začnete umývat zimní bundu na polstrovaném polyesteru, měli byste se ujistit, že takový úkon je obecně povolen. Tyto informace naleznete na speciálním štítku, který je obvykle šitý do bočního švu. To také ukazuje, co je dovoleno prát plášť na polstrování polyesteru.

Jako detergenty pro svrchní oděvy s izolací z polstrovacího polyesteru jsou vhodné tekuté detergentní analogy nebo speciální gely. Je důležité zajistit, aby mezi složkami produktu nebylo žádné bělidlo. Kapalný prášek nebo gel se rychle a úplně disperguje ve vodě a je snadněji vyplaven z plniv. Kromě toho z takových látek na tkanině nezůstanou skvrny ani pruhy, jako po obvyklém suchém prášku. Aby se zabránilo silnému zkroucení výrobku v bubnustroj, je umístěn ve světlém pouzdře.

Příprava pláště na praní

Objemové věci se syntetickým plnivem nelze prát bez jakéhokoliv přípravku. Pro zachování tvaru a přitažlivosti je důležité přijmout určitá opatření. Pokud má oblečení chlupatý okraj, rozepne ho. Pokud to není možné, srst je potažena hustou tkaninou tak, aby se hromada nedostala ven.

Důležité!

Věci s přirozenou pevnou kožešinou nelze prát vůbec. Pro takové oblečení je povoleno pouze suché čištění.

Položka se pak zkontroluje, aby se zjistily odkloněné švy nebo díry. Veškeré škody na něm nutně odstraní. V opačném případě se při praní prorazí na povrch a poškodí vzhled věci. Nezapomeňte zkontrolovat kapsy a odstranit vše, co v nich leží. Zvláště nebezpečné, pokud budou klíče. Mohou trhat tkaninu. Když je praní v automatickém režimu, je oděv zapnut nebo zapnut po otočení na nesprávnou stranu.

Odstraňování skvrn

Zejména silně znečištěná místa a skvrny různého původu jsou odstraněny před hlavním praním. Šetrné látky se používají jako odstraňovače skvrn, které nepoškozují strukturu plnidel a nevymyjí barvu z tkaniny. Jinakpo mytí lze zjistit, že věc je poškozena, protože se na místě objevila bělavá skvrna.

Zbytky dekorativní kosmetiky spovrch nátěru je vyčištěn lékařským alkoholem. Pro odstranění stopy rtěnky, lesku nebo základové zubní pasty je vhodná. To je třel do kontaminované oblasti se starým kartáčkem na zuby a posypané talkem prášek nahoře.

Krvní skvrny a odolné nečistoty se omyjí mýdlem na prádlo. A mastné skvrny z potravin nebo motorového oleje lze snadno odstranit tekutým mycím prostředkem. Nanášejí se také na povrch tkaniny a otírají se měkkou houbou.

Důležité!

Nelze použít pro odstraňování trvalých nečistot pro výrobky s polstrováním polyester, populární odstraňovače skvrn. Zničí strukturu výplně.

Praní v pračce

Když se rozhodne, že se umyje sako nebo povlak na polstrovacím polyesteru pomocí automatické pračky, postupujte takto:

  1. Plně připravená věc je odeslána na buben stroje.
  2. Do nádoby na pračku se nalije gel nebo tekutý prací prostředek.
  3. Nastavte režim jemného praní. Současně zvolte teplotu topné vody ne vyšší než +40 ° C. Jinak se syntetické plnivo deformuje.
  4. Zahrnout volitelné oplachování. To pomůže odstranit všechny částice detergentu z tloušťky produktu. Na sušené bundě pak nebudou žádné skvrny a stopy nečistot.
  5. Položte malou rychlost otáčení.

Aby se zabránilo deformaci výplně uvnitř pláště a tvorbě hrudek během praní pláště na polstrovacím polyesteru v pračce,spolu s výrobkem se naloží do bubnu od 3 do 5 malých kuliček, pokrytých hroty. Rozbijí výplň a pomáhají udržet jeho tvar. Pokud dům nemá speciální zařízení, jsou nahrazeny míčky pro tenis.

Ruční mytí

Sako je možné umýt nejen automaticky, ale také na rukou. Většina umělých vláken z důvodu své struktury zabraňuje pronikání nečistot a prachu do výrobku a všechny nečistoty zůstávají na povrchu. Když oblečení spadne do vody, vše se snadno rozpouští ve vodě a vymyje se z materiálu. Problémy při mytí rukou se vyskytují pouze s oplachováním. Musíme vodu několikrát vyměnit, aby se odstranily zbytky saponátů.

Některé syntetické bundy lze prát pouze ručně. Mezi ně patří:

  • předměty se třásněmi nebo vložkami z přírodní kožešiny, které nelze rozepnout;
  • výrobky s kombinovaným povrchem tkanin různé kvality.

Aby se zachoval atraktivní vzhled a tvar těchto výrobků, je důležité pečlivě provádět praní, neotáčet nebo příliš rozdrtit oděv. Před mytím také nenaklánějte zimní bundy. Voda na mytí rukou by měla být teplá, ale ne horká. A jako detergent je lepší použít tekuté látky.

Vlastnosti zvlákňování a sušení

Aby se zachoval vzhled pláště umytého ve stroji nebo na rukou, měl by být řádně vysušen. K tomu mírně zmáčkněteruce, aby se vyloučila přebytečná voda. Pak se věc položí vodorovně na rovnou plochu ve větrané místnosti. Je lepší sušit výrobek venku, aby byl zajištěn stálý přístup vzduchu. Zatímco vrchní oděv schne, několikrát se otočí, aby proces probíhal rovnoměrně a nedocházelo k nepříjemnému zápachu.

Pokud není čas čekat na příliš dlouhé sušení, může být tento proces urychlen větráním ventilátoru. Domácí spotřebič je instalován na největší výkon a vlhký výrobek je položen nahoře. Každou půlhodinu se bunda otočí.

Důležité!

Nelze sušit polstrování na topných zařízeních. To vede k deformaci výplně. Také se nedoporučuje viset mokrý předmět na závěs a sušit ho svisle. Od tohoto hříchu se plazí.

Pokud se navzdory všem opatřením ztratí sintepon uvnitř výrobku, můžete ho narovnat několika způsoby:

  • opětovně umyjte šatní skříň, házet tenisové míčky do bubnu pračky;
  • vyhladit syntetický zimič pomocí vysavače, zametat zapnutý přístroj z míst s hrudkami do dutin;
  • zavěsit bundu na závěs a lehce ji vyrazit hůlkou.

Tipy a triky

Při mytí nádobí na polstrovaném polyesteru v pračce se do bubnu vkládá pouze jeden výrobek. Tím se zlepší vyplachování detergentů. Kromě toho, pokud se výplň dostane z podšívky jedné věci, bude to kazit druhý. Pokud je polstrování velmi špinavé, není to taknamočený. V opačném případě zůstanou na povrchu tkaniny silné skvrny a skvrny.

V průběhu sezóny je možné prádlo na syntetickém zimním prádle umýt pouze třikrát. Pokud je věc lehká a častěji se špiní, je lepší ji sušit a čistit.

Závěrem

Pokud omyje prádlo správně, bude trvat dlouho a bude vždy atraktivní. Pokud budete ignorovat základní pravidla, bunda nejen ztratí svůj vzhled, ale také se zastaví oteplování v zimě. K nápravě následků nesprávného praní je velmi obtížné.