Jak prát sako v pračce?

Oblečení dolů není marné. Dokonale se ohřívá, umožňuje vypadat mladě a atleticky, i když jste daleko od 20. Je nemožné vyhnout se nečistotám s častým opotřebením, takže je třeba, abyste se o něj mohli řádně starat. Mytí a sušení předmětů je jemná záležitost a může vést k selhání v nepřítomnosti dovedností. Jak prát sako v pračce - automatické, aby nedošlo k zatoulání dolů, a ošklivé skvrny se neobjeví na tkanině? Není obtížné, ale podléhá určitým pravidlům.

Problém jeden - dešifrovat značku

Podívejte se pozorně na štítek na vnitřní straně bundy nebo kabátu. Existuje několik obrázků, které pomohou určit způsoby péče.

Pamatujte!Jakýkoliv přeškrtnutý odznak na štítku znamená zákaz! Žehlička je překřížena - výrobek nesmí být žehlen, nádoba s vodou je přeškrtnutá - nemůže být omytá, zkřížený kruh zakazuje spřádání.

Je těžké vzpomenout si na všechny symboly symbolů, je snazší najít dešifrování obrazů na internetu. Pokud jsou na štítku přeškrtnuté odznaky, neriskujte, vezměte si bundu do čističe, tam ji odborníci dají do pořádku.

Proto se doporučení výrobců rozhodli,zkoumaných zákazů. Pokud můžete opláchnout bundu, pokračujte v práci. Před vložením do automatické pračky musí být řádně připravena.

Úkol 2 - správná příprava

Zkontrolujte kapsy. Odstraňte zbloudilé mince, karamel, žetony metra a další cizí věci.

Současně s uvolňováním kapes kontrolujte vnitřní švy výrobku - pokud přes ně pronikne chmýří - věc nemá vysokou kvalitu, při mytí se chmýří stane hrudkovitou a pokud zvolíte příliš intenzivní režim, může být drén ucpaný. A pak to bude trvat nejen nákup nových oděvů, ale také opravy psacího stroje, automatu a tato radost není levná.

Tak, sako "nevyleze." Nyní se podívejte na manžety, límec a placket pro skvrny. Pokud jsou k dispozici, musíte je předčistit. Jak to udělat, jsme již napsali, více zde: https://hozsekretiki.ru/garderob/odezhda/kak-pochistit-puhovik.html

 1. Sejměte srst a okraj. Měly by se také čistit odděleně.
 2. Stiskněte tlačítko na všech zipech a knoflících, otočte ho ven.
 3. Poté, co je věc připravena, můžete začít prát sako v automatickém stroji.

Důležité!Umývání opláštěných bund v aktivátorském psacím stroji je zakázáno!

Ruční praní není alternativou pro spodní bundy. Objemné věci absorbují vodu velmi silně, je obtížné je vypláchnout ručně a je téměř nemožné je rovnoměrně tisknout. Kromě toho je zaručena ruční korekce odstředění.

Režimy, prášky, oplachy

Opláchněte kabát v autě - stroj by měl být v pečlivém režimu. Může to být:

 • jemné mytí;
 • vlna /ruční praní;
 • objemné věci.

Tyto režimy nepředpokládají teplotu vyšší než 30 stupňů, takže se váš kabát nezhorší. Jeden oplach pro bundu dolů nestačí, takže zapněte program super-máchání. Pokud tato funkce není k dispozici, opláchněte dvakrát.

Výrobek musí být lisován při nejnižší rychlosti 400 otáček. Vyšší otáčky během odstřeďování se budou shazovat a nebude možné je narovnat.

Nelze použít běžné práškové rozpouštění nerovnoměrně, může zanechat skvrny na tkanině. Vyberte si k praní:

 • kapalný produkt (gel);
 • rozpustné kapsle;
 • pravidelný vlasový šampon.

Kondicionéry, odstraňovače skvrn, bělidla se nepoužívají. Znovu, chyba možných skvrn na tkanině.

Tajemství úspěchu

Existuje malý trik, který zajistí vynikající výsledek praní. Jedná se o tenisové míče. Není plast, ale skutečný, měkký. Potřebujete dvě tři kuličky. Pokud tato položka není v domě, můžete použít pet gumové míčky - budou moci nahradit tenis. Dejte je do bubnu s bundou dolů.

Úkolem kuliček je rovnoměrné rozložení spodního pláště v bubnu. Pohybující se při mytí, kuličky neumožňují textilie zvlnit a zbloudit, tedy celý cyklus praní a točenívýrobek je distribuován přesně.

Spíše vzduch!

Po vyjmutí oděvu z bubnu jej ihned zavěste na vhodné ramínka. V této podobě posílejte na suchý balkon. Pokud je venku slunečno, uspořádejte závěs tak, aby přímé paprsky nespadly na látku.

Proces sušení není rychlý, trvá 2 - 3 dny. Zatímco výrobek schne, pravidelně ho opláchněte rukama, jako by jste bili polštář. Ale nepřehánějte to - žehlení spodní bundy je nežádoucí, takže s ní zacházejte opatrně.

Je naprosto nemožné sušit sako takto:

 1. S vysoušečem vlasů.
 2. U topných baterií.
 3. V sušičce nebo v sušičce.

Možnost žehlení je parní generátor. Lze jej použít pouze pro zcela suchý výrobek a po velmi krátkou dobu.

Tak to bylo poučení. Sledujte to nebo ne - je to vaše podnikání. Pokud ale chcete, aby se při mytí nebral, a oblečení na dně sloužilo dlouho a vypadalo perfektně, využijte naši radu.