Jak prát sako v pračce

Bunda dolů - typ svrchního oděvu, který je ideální pro drsné zimy středního Ruska. Dokonale zadržuje teplo a umožňuje jeho majiteli cítit se pohodlně iv extrémním chladu. Ale vzhledem k tomu, že v zimě dochází k občasným otřesům, oblečení se často špiní. V průběhu celého zimního období se tedy často vyskytuje problém, jak prát sako v pračce.

Metody čištění oděvů

Bez ohledu na roční období se vrchní oděv velmi rychle zašpiní. Proto, aby se vyčistili od znečištění,ženy v domácnosti používají několik metod, které se od sebe liší cenou a úsilím:

 1. Ruční mytí. Tato metoda je nejcitlivější, ale také nejobtížnější. Sako je poměrně velký kus oděvu, proto je velmi obtížné a nepohodlné ho umýt rukama. Není však vždy možné se zbavit tvrdohlavých skvrn. A samozřejmě je téměř nemožné opláchnout bundu kvalitním způsobem tak, aby neměla rozvody s pracími prostředky.
 2. Suché čištění. To je nejjednodušší způsob zbavit se bundy znečištění : stačí vzít věc na místo příjmu, trochu počkat a vzít si čisté oblečení domů. Tato metoda má však také své „minusy“, z nichž hlavní je schopnostVraťte svůj šatník s poškozením. Kromě toho, suché čištění oblečení - poměrně drahé "potěšení", které ne každý může dovolit. Velkou nevýhodou tohoto způsobu je také to, že látky používané pro čištění se dobře shromažďují ve vláknech tkaniny a jsou z nich špatně odstraněny. Tyto chemikálie mohou vyvolat alergickou reakci na nositele. To platí zejména pro děti, jejichž tělo ještě není schopno odolat účinkům škodlivých faktorů.
 3. Lze prát v pračce. To je nejlepší způsob, jak se zbavit bundy. Vyžaduje méně fyzického úsilí než ruční mytí a je naprosto neškodný ve srovnání s chemickým čistěním. Kromě toho, dolů bunda neopouští hranice bytu, a není třeba čas a přemýšlet o tom, kdy a v jakém stavu bude dodána do místa vydání.

Nejčastěji používají hostesky třetí způsob čištění svrchního oděvu. Konec konců, praní v pračce dnes zůstává nejpohodlnější a nejjednodušší možností čištění oděvů.

Vlastnosti přípravy

Veškeré oděvy lze umýt a rozdělit do tří fází - přípravy, vlastního praní a sušení. Není výjimkou a starat se o bundu dolů. Nejprve se musíte podívat na produktový štítek. Zde jsou informace o tom, zda je možné prát sako v psacím stroji. Ujistěte se, že praní není kontraindikováno pro vnější oděv,je nutné pokračovat v přípravě přípravku:

 1. Nejdřív potřebujete bunduOdpojte kapotu. Faktem je, že srst je k ní nejčastěji šitá, což velmi špatně snáší vystavení vodě.
 2. Je nutné zkontrolovat kapsy a ujistit se, že v nich nejsou žádné cizí předměty.
 3. Než si oblek vložíte do stroje, musíte upevnit nejvíce znečištěná místa - límec, rukávy, kapsy, lem.
 4. Je důležité zkontrolovat bundu a šít na všech tlačítek, která se nedrží dobře. Je-li bunda se drží dolů nebo švy rozcházejí, pak je nejlepší odmítnout mytí těchto oděvů. Faktem je, že takový mechanický dopad a přerušení prostě nenese.
 5. Je nutné připevnit všechny zámky na polstrovaný kabát a otočit ho ven.

Po dokončení přípravy můžete oděv bezpečně vložit do bubnu pračky. Je však třeba mít na paměti, že v žádném případě byste neměli s bundou umývat jiné oblečení. Kromě toho je přísně zakázáno souběžně vkládat do stroje více než jednu bundu, jinak se zařízení nebude vyrovnávat a selhat.

Mytí výrobku

Po umístění oblečení do stroje si hosteska často myslí na teplotu, při které se má opláchnout bunda, aby ji nepokazila. Konec konců, příliš studená voda nedává požadovaný výsledek a horká - může poškodit vaši oblíbenou věc. V tomto případě je důležité si uvědomit, že pro mytí spodního pláště je nejlepší teplota vody rovna třiceti stupňům.

Nezapomeňte na režim mytí spodní bundy v pračce. Nejvhodnější pro tento účel,například takovéspeciální programy:

 1. Vrchní oděv na prádlo.
 2. Syntetika.
 3. Jemné tkaniny.
 4. Ruční mytí.

Pro tyto režimy se používá optimální voda: 30 stupňů. Poté, co jste se rozhodli pro mycí program, musíte zvolit dobrý prací prostředek. Běžné prací prášky a mýdlo nejsou absolutně vhodné pro péči o spodní bundu. Jsou velmi špatně rozpustné a na tkanině zanechávají bílé skvrny.Kapalné nebo gelovité detergenty jsou považovány za nejlepší , které snadno pronikají do tkaniny a jsou z ní vymyty, dobře odstraňují nečistoty a neskladují se na vláknech. Vzduch je také nejlepší vzdát se. Jsou špatně vymyty z tkaniny, takže velké množství bílých skvrn.

Po vyřešení teploty mytí a výběru nejvhodnějších prostředků pro tento účel je třeba zapamatovat si do bubnu pračky několik speciálních kuliček na mytí sak. Nejsou-li žádné, pak jsou tenisové míčky i speciální masážní míčky perfektní. Jsou potřebné v pořadí tak, aby výplň nepřekrývala do haldy, ale je rovnoměrně rozložena po celém plášti.

Před použitím je velmi důležité umýt kuličky mycím prostředkem. Faktem je, že někdy pro svou výrobu používají kvalitní nátěr, který se může dostat do vody a natřít sako. Ujistěte se, že kuličky nepoškozují oděv, a to ve výši tří nebo čtyř kusů, jsou umístěny společně se spodní bundou ve stroji.

oblečení nezanechalo skvrny od čisticího prostředku, je třeba důkladně opláchnout. Za tímto účelem je nejlepší přidat další čtyři výplachy a výsledek nebude trvat dlouho. Na bundě nezůstanou stopy nečistot nebo finančních prostředků.

Po splnění všech nezbytných podmínek a mytí svrchního oděvu je třeba se rozhodnout, zda můžete v pračce stisknout spodní bundu nebo ji udělat ručně. Celý problém spočívá v tom, že se jedná o velmi drahý oděv, který vyžaduje k sobě jemný postoj. A přesto lisování sako v psacím stroji není zakázáno, ale pro tyto účely je nejlepší použít rychlost nepřesahující 400 otáček za minutu, jinak by se látka mohla roztrhnout a plášť bude poškozen.

Sušení spodního pláště

Poté, co byla spodní bunda umyta v automatické pračce, vzniká nový problém - jak sušit tak rozsáhlou věc, aby neztratila svůj vzhled.Za tímto účelem postupujte podle jednoduchých pravidel:

 1. Po umytí nezapomeňte vytáhnout plášť ze stroje a odšroubovat.
 2. Pak musíte věc potřást a v případě potřeby ji narovnat rukama.
 3. Bez toho, aby se uvolnily zámky a knoflíky, měli byste zavěsit bundu na věšák a zajistit tak volný průtok vzduchu, například otevření okna.

Sako obvykle schne nejméně dva dny. Během této doby je nutné pravidelně se přibližovat k bundě a protřepávat, což umožní rychlejší sušení oděvu a plnivo nespadne.

Je přísně zakázáno sušit spodní plášť na baterii pomocí vysoušeče vlasů a na vodorovném povrchu. To může vést k tomu, že se výplň deformuje a plášť přestane ohřívat svého majitele. Je třeba mít na paměti, že žehlení sako také nestojí za to. Chcete-li se zbavit záhybů, je nejlepší uchýlit se k použití speciálního parníku, který nepoškozuje výplň.

Kvalitně umyjte si sako - ne jen jemně jej vsuňte do pračky a stiskněte tlačítko. Je důležité řádně zorganizovat celý proces - od přípravy kabátu a před jeho vyschnutím. A pouze při dodržení všech pravidel a podmínek můžete dosáhnout požadovaného výsledku, a to - získat čistou a krásnou bundu dolů.