Jak prát šaty z eko kůže v pračce

Eko-kůže - relativně nový materiál, charakterizovaný kvalitou, trvanlivostí a spolehlivostí. Takové oblečení dokonale prodyšné, nezpůsobuje alergie a je trvanlivé. Dalším plusem tohoto oblečení je, že materiál nepodléhá vážnému znečištění a je velmi snadno čistitelný. Ale stejně, čas od času tyto věci musí být „osvěženy“ a pak vyvstává otázka jejich řádného praní. Rozumíme všem jemnostem tohoto postupu.

Jak se starat

Ekokoža je tkanina na bázi bavlny a na speciální vybavení se nanese vrstva polyuretanu. Tyto produkty dokonale odpuzují vodu, nepouštějí prach, ne akumulují vlhkost. Proto je péče o takové oblečení snížena na minimum.

Pokud se na oděvu z ekokožiny objeví nějaká kontaminace, mohou být rychle zlikvidovány v běžné vodě. Více než to, že je ještě pohodlnější čistit eko oblečení s vlhkým hadříkem. Někdy se však stává, že bez mytí nemůžete dělat.

Oblečení je objekt, který se dotýká těla, to znamená, že je v neustálém kontaktu s pokožkou. Takové oblečení má samozřejmě speciální podšívku, která při ponožkách absorbuje všechny nepříjemné lidské pachy (pot, sekrece mazu atd.). Proto i v případě, že vzhled oděvu je dokonale čistý, bude výrobek v každém případě potřebovatsystematické mytí.

Existují takové modely šatů, které nejsou zcela složeny z ekologické kůže, ale obsahují pouze vložky, které jsou spojeny s tkaninou. Takové produkty také vyžadují stálé mytí.

Chcete-li zjistit, zda oděv s ekologickou kůží potřebuje vyčistit nebo ne, je třeba si pozorně přečíst informace od výrobce, které jsou uvedeny na štítku. Zpravidla jsou zde uvedena všechna základní pravidla péče - druh praní, teplota, možnost sušení, spřádání atd.

Na etiketě mohou být uvedeny takové metody čištění šatů z ekokože:

  • Suché čištění;
  • Ruční mytí;
  • Praní v psacím stroji.

Zpravidla výrobci nejčastěji zakazují používání praní na strojích, doporučují ruční mytí a upozorňují na možnost poškození výrobku při stlačování a sušení pod širým nebem.

Existuje však množství takových šatů, které lze snadno prát na automatickém stroji, vybrat si jemný režim a také použít odstřeďování při minimálních otáčkách bubnu.

Aby nedošlo k deformaci materiálu během čištění, je nejlepší postupovat podle pokynů na štítku výrobku. Zpravidla jsou tyto:

  • Teplotní režim pro ruční i strojní praní je nastaven na 30 stupňů;
  • Pro mytí šatů z ekokože musíte použít pouze speciální čisticí prostředky - gely nebo tekuté prášky;
  • Nepoužívejte chemikálie, které obsahují chlór nebo bělicí prostředky,protože je zaručeno, že materiál poškodí;
  • Mytí se provádí velmi pečlivě, bez velkého úsilí a kroucení, protože to může zkazit věc;
  • Tyto výrobky také nepotřebují před promývání předběžné namáčení.

Než začnete prát, měli byste zkontrolovat obsah všech kapes na přítomnost cizích předmětů - mohou poškodit materiál nebo pračku během praní. Také všechny dekorativní prvky, které jsou na šaty (přívěsky, brože, kamínky, atd.), Musí být před praním odstraněny.

Mytí rukou

Aby bylo možné dobře opláchnout ekošaty rukama, musíte vodu ohřátou na 30 stupňů nalít do nádoby o požadované velikosti (lépe a nejpohodlněji do koupelny) a pak v ní promíchat tekutý prášek v množství uvedeném v příloze. a vyčistěte výrobek čistou houbou.

Je důležité ! Proces čištění by měl být prováděn opatrně - s jemnými pohyby, snažit se netlačit na povrch kůže, protože hrozí nebezpečí poškození. Pokud má materiál perforace (díry, řezy atd.), Musíte pracovat ještě opatrněji. Lemované šaty se nejprve umyjí ze strany.

Po dokončení praní je důležité důkladně opláchnout zbytkový prací prostředek tekoucí vodou. Můžete mačkat, ale velmi opatrně, aniž by se točí. Poté, co je většina vlhkosti odstraněna, lze na závěs zavěsit oblečení.

Praní v automatickém automatu

Šaty, které lze prát v pračce z ekokožepovoleny pouze tehdy, jsou-li na etiketě takové informace, nebo neexistují informace o zákazu automatického mytí. Chcete-li začít, musíte vložit výrobek do bubnu, nastavit jemný režim (můžete ručně), nalijte tekutý prací prostředek do prostoru pro prášek a spusťte proces.

Po umytí je třeba šaty dobře protřepat a narovnat. Můžete jemně stisknout ruce. Pak je třeba věc poslat do sucha, viset na věšáku tak, aby tam nebyl jediný záhyb.

Pravidla pro sušení a ošetřování

Ekošaty se suší výhradně při pokojové teplotě. Nejlepší je zavěsit ho na závěs nebo na speciální ramínko. Je nutné neustále sledovat, že záhyby a záhyby se netvoří nikde - produkt systematicky narovnávejte.

Pokud je léto venku, může být věc odeslána na balkon. Je však důležité, aby na něj nespadlo přímé sluneční světlo - mohou vyhořet barvu barvy. Také nemůžete umístit šaty z eko kůže v blízkosti topných prvků - může ztratit svůj tvar.

Po úplném zaschnutí výrobku se musí ošetřit speciálním sprejem s vlastnostmi odpuzujícími vodu. Je nutné skladovat věc na závěsech v zavěšeném stavu tak, aby se při dlouhodobém skladování nedeformovala.

Jak odstranit skvrny

V případě, že nechtěně necháte na oděvu malou skvrnu, můžete ji odstranit lokálně - bez nutnosti globálního praní. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použít houbu namočenou v teplé vodě.Potřete špinavé místo a skvrna by měla odtékat.

Když je špína stará, je nejlepší dát na její místo vlhký hadřík a počkat 20-30 minut. Poté jednoduše tuto plochu otřete běžnou čistou houbou nebo hadříkem.

Je to důležité ! Je přísně zakázáno používat k čištění hrubé kartáče, protože snadno poškodí materiál a nebude možné jej obnovit.

Pokud žádná z výše uvedených metod nepomohla, můžete použít mýdlový roztok. Alkohol - další asistent při odstraňování nečistot. Pouze je třeba ředit vodou.

Aby se vaše oblíbené oděvy z ekokože vždy udržovaly v dobrém stavu, dodržujte všechna pravidla péče o ně a systematicky je čistěte. To pomůže prodloužit jeho životnost.