Jak prát spodní prádlo ručně a v pračce

Termoprádlo je poměrně moderní vývoj, který má pro kupujícího spoustu atraktivních vlastností. Schopnost prádla odpuzovat vlhkost, udržet teplo učinila produkt populárním: lovci, rybáři, sportovci s potěšením ho získají. Funkčnost produktů je spojena s některými vlastnostmi praní, které potřebujete vědět. Při nesprávné péči mohou věci po jednorázovém nesprávném zacházení ztratit cenné specifické vlastnosti.

Povinná pravidla

Tepelné spodní prádlo může být vyrobeno z různých syntetických a přírodních materiálů, to však nemá vliv na závazná pravidla péče. Zapamatovat:

Výrobky netolerují agresivní účinky, takže teplota vody během praní nesmí překročit 40 stupňů.

  • Věci s tepelným účinkem nelze žehlit a ošetřit parními čističi.
  • Při praní v pračce není aplikováno žádné odstředění.
  • Jsou-li věci vyrobeny z tkaniny s vlasem, otočte je na nesprávnou stranu, když jsou suché a mokré.
  • Nespotřebujte specifické materiály s produkty chloru.

Výběr detergentů

Nutná péčeZačněte dekódováním štítku na produktu, kde vám výrobce sdělí, jak se o výrobek správně starat.

Po nákupu ihned zjistěte, z kterého materiálu je prádlo vyrobeno, a poté vyberte prací prostředek. Je lepší používat speciální syntetické detergentní složky, kde instrukce má značku „vhodné pro termoprádlo“.

Pro ekologickou bavlnu

\ t

Eliminovat suché čištění a úpravu pomocí odstraňovače skvrn nebo chlorem. Při ručním mytí lze veškerou kontaminaci odstranit mýdlem na prádlo, zcela rozpuštěným v teplé vodě. Výrobek je třeba důkladně opláchnout až po mýdle.

Tkaniny

Pokud tkanina obsahuje i malé množství merino vlny, nemůže být ošetřena bělicími prostředky, zejména chlorem. Je lepší použít speciální gel, prášek na vlněné oblečení nebo mýdlo.

Pro polypropylen

Manipulujte s výrobkem z polypropylenu, nejlépe ručně, s použitím antistatického prostředku.

Pro polyester

Polyesterový materiál je však nejvýraznější při výběru pracího prostředku: dokonale se omývá mýdlem na prádlo, obvyklým pracím prostředkem, obává se pouze bělidla.

Ruční vymazání

Pokud jste zahájili ruční mytí, nejprve důkladně rozpusťte detergentní složku v teplé (do 40 ° C) vodě a pak tam spusťte. A nepokoušejte se jen pěnit hadřík kusem mýdla! Po umytí neodšroubujte, ale dejte voduvypusťte se.

Takové věci nevařte, i když jsou vyrobeny z bavlny.

Vymazáváme v automatu

Samozřejmě, umývání rukou je vhodnější, ale s čistým přístupem můžete použít stroj - automatický.

  • Bez ohledu na to, zda je tkanina vyrobena z merino vlny nebo polyesteru, měli byste zvolit režim praní, který je jedinečně jemný.
  • Teplota vody by neměla být vyšší než 40 ° C.
  • Spřádání a sušení stroje je zakázáno!

Výrobek z merino vlny je stále lepší sušit ve vodorovné poloze. Pokud je výrobek vyroben ze syntetických materiálů, vysušte jej ve stínu. Nezakrývejte na slunci specifickou tkaninu.

Tipy a triky

Co ještě potřebujete vědět o vlastnostech péče?

  • Nesprávně zvolený prací prostředek pro merino vlnu může způsobit smrštění výrobku až do dvou velikostí!
  • Jak často umýt? Není vždy možné určit „na nose“, protože vůně neklesají na kvalitním produktu vzhledem ke specifické povaze prokládání vláken a jejich speciální struktuře. Takže pokud ho budete nosit každý den, umyjte jej nejméně dvakrát týdně. Při nasazování věcí pouze během aktivního sportu je třeba po každém tréninku umýt.
  • Často je možné dodržet varování, že není možné prát termální prádlo obvyklým práškem a mýdlem na praní: oni říkají, že ucpávají póry, ze kterých se materiál stává lepkavým a přestává být vlhký. Určitě tohlemarketingový trik! Stačí, když spustíte ruční mytí, zkuste důkladně opláchnout produkt po mýdle a prášku, a můžete také naprogramovat další oplach v pračce.
  • Tepelné prádlo nelze žehlit.

A nebojte se umýt, protože nečistoty a mazu postupně ucpávají speciální póry v tkanině, po kterých materiál přestává normálně uvolňovat vlhkost a zadržovat teplo.

Dejte starým příbuzným termální prádlo - určitě se jim to líbí.