Jak prát stropy: bezpečné způsoby

Jakmile jste jednou strávili na nákladných opravách stropů, zdá se vám, že problémy jsou u konce - moderní materiály jsou pokryty antistatickými prostředky, které spolehlivě chrání před prachem, pavučinami, mastnotou a jinými vadami. V zásadě, jak to je, reklama zakládání společností - ne prázdná fráze. Strop v obývacím pokoji a v kuchyni jsou však zcela jiné věci a bez řádné péče rychle ztratí svou původní přitažlivost.

Stropy je třeba prát v souladu s určitými pravidly, z nichž první a nejdůležitější je opatrnost. Žádné ostré pohyby s úsilím, žádné tření s brusivem, použití tuhých kartáčů - pak čištění stropu bude účinné. S nadměrným nadšením a aktivními vlivy můžete nejen poškodit, ale také trhat kryt.

Zvolte čas

Jak často by měl být strop umyt? Odpověď je jednoduchá - je určena stupněm kontaminace. Pokud mytí v ložnici nebo v obývacím pokoji nemusí trvat dlouho, pak v kuchyni a koupelně stále musíte uchýlit k obecnému čištění stropu. Saze, mastnota a prach, stříkání vody v průběhu času zanechávají stopy na dokonale rovném povrchu.

Důležité!Před instalací stropu se poraďte s pravidly pro čištění vybraných nátěrů odborníky. Zjistěte, zda zakládající společnost poskytuje úklidové služby - inseriózní firmy mají takovou službu.

Optimální je prát stropy jednou za šest měsíců a podle potřeby. To může být nezbytné v případě, že na strop dopadne šplouchání šampaňského nebo jiné náhodné znečištění.

Správně jsme stanovili úkol

.

Než začnete, určete, co potřebujete:

 • osvobodit strop od prachu a pavučin;
 • omytí náhodného skvrny;
 • provádějte obecné čištění, odstraňte saze, mastnotu a další masivní nečistoty.

Všechny tři úkoly budou vyžadovat různou dobu a úsilí. Proto je nutné řádně se připravit.

Aby bylo možné čistit napínací povlaky před prachem doma, není vůbec nutné používat detergenty. Měkkým hadříkem utřete tkaninu.

Důležité!K odstranění prachu nedoporučujeme používat vysavač nebo domácí metlu. Při náhodném pohybu se můžete dotknout krytu ostrými částmi a poškodit strop.

Když se na nátěru objeví jedno místo, zaměřte se na to. S měkkým flanelem nebo mikrovláknem otřete znečištěný povrch čistou, horkou vodou bez přídavku detergentů. Pokud se skvrna nevzdá, postup opakujte.

K odstranění sazí a mastných nečistot nepoužívejte žádné čisticí prostředky, s výjimkou nádobí, a to ani v malé koncentraci. Neexistuje lepší lék než voda a pěna. Vysoce koncentrované roztoky mohou způsobit změnu barvy.smršťování povlaku.

Pozor a pedantství

Mytí stropu se provádí velmi opatrně. Moderní nátěry lze snadno poškodit a pouze jejich úplná výměna je může obnovit. Myslíme si, že neplánujete takovou ránu do rozpočtu.

Budete potřebovat:

 • žebřík;
 • gumové rukavice ve velikosti, lepší lékařské;
 • horká voda;
 • prostředky pro tvorbu pěnového mýdla nebo miskového gelu;
 • měkké tkaniny z flanelové, mikrovláknové nebo pěnové houby bez tvrdého povlaku.

Pistole je monotónnost vašich pohybů při čištění stropu. Dovoleno se pohybovat pouze zleva doprava a nic jiného. Je-li uprostřed stropu šev, je nutné pohybovat se po něm napříč - je zakázáno.

Důležité!Dokonce i při nošení těsných lékařských rukavic nezapomeňte odstranit prsteny a náramky - ruce by měly být zcela hladké, aby nedošlo k náhodnému poškrábání krytu.

Na jednom místě nejsou žádné pečlivé křivky, žádné kruhové pohyby, jinak nebude možné úsek stropu vyčistit. Pokud jste použili mýdlový roztok, spíše než čistou vodu, musíte mýdlo umýt. Po odstranění zbytků mýdla se strop potře měkkým hadříkem. Udělejte to opatrně, bez tlaku.

Důležité!Nepoužívají se žádné brusiva - soda, hořčice, čisticí prášky pro čištění střechových stropů! Nelze použít také produkty obsahující chlor.

Výjimkou jsou slabý alkohol.roztoky - zředěné 1 - 10 amoniaku nebo vodky. Doporučuje se však umýt lesklé nátěry, je lepší nepoužívat alkoholické složky pro matné povrchy.

Odborné služby

Vždy je možné využít služeb profesionálů, i když tato služba není levná. Je však dobré šetřit na drahém pokrytí? Úklidové firmy jemně vyčistí veškeré stropy parními generátory a parními čističi, a to efektivně, šetří energii a minimalizuje riziko poškození.

Parní čistič můžete používat sami, ale budete muset postupovat velmi opatrně, aby se přístroj nedotkl povlaku.

Pokusme se shrnout tyto informace.

Povoleno:

 1. Používejte měkké materiály - houby, flanelové tkaniny, mikrovlákna.
 2. Komplexy s pracími prostředky - obyčejná horká voda s přídavkem mýdlové pěny. Pěna by měla být dobře šlehaná, je to ona, kdo čistí.
 3. Máte-li dovednosti používat parní čistič.

Zakázáno:

 1. Použijte mop, vysavač, domácí metlu s ostrými tyčemi pro odstranění prachu a pavučin.
 2. Používejte abrazivní a chlor obsahující produkty. Postřikovače na okna jsou také zakázány, protože obsahují barviva, která mohou nepříznivě ovlivnit barvu a strukturu nátěru.
 3. Při mytí se snažte vyčistit strop v kruhu.
 4. Použijte tvrdé kartáče.

To je vše, co je třeba při péči o jednoduchou vědustrop. Jak vidíte, je mnohem snazší je očistit od sazí, prachu a nečistot, než barvené nebo bělené. Péče o napínací krytiny je jednoduchá a plně odůvodňuje peněžní výdaje - dům vypadá moderně a pohodlně. Vytvořte si pohodlí, zvýšíte množství volného času - po tom všem, nebudete muset trávit život na malování a bělení.