Jak prát sušenou krev a odstranit skvrny: domácí prostředky a tipy

Krvavé skvrny na oblečení, čalounění nebo ložním prádle jsou mnohem snazší omýt, pokud jsou čerstvé. Ale pokud z nějakého důvodu nebylo možné okamžitě sledovat stopu studenou vodou, neměli byste spěchat, abyste vyhodili svou oblíbenou věc. S pomocí jednoduchých domácích prostředků a moderních průmyslových odstraňovačů skvrn můžete dokonce odstranit staré, již vysušené krvavé skvrny.

Pravidla pro odstraňování starých krevních známek

Zvláštní složení krve ztěžuje odstranění jeho stop z tkáně. Reagovat s kyslíkem, bílkoviny jí do vláken, a železo má silné zbarvení vlastnosti a opustí svou značku v celé tloušťce hmoty. V průběhu času se protein složí a znečištění je pevně fixováno ve vláknech tkaniny. Proto jednoduché praní běžnými detergenty nepřinese uspokojivý výsledek. Vymyje se pouze povrchová vrstva.skvrny a hlavní znečištění v tloušťce hmoty zůstává na místě.

Důležité!

Dokonce ani staré krevní skvrny nelze přelít horkou vodou. Z ní je protein zkrácen a znečištění se stává neodpočítatelným.

Při odstraňování starých krevních skvrn dodržujte pravidla:

 • používá se studená voda, protože půdorys je v tkanině pevněji fixován a ledová voda přináší pozitivní výsledek pouze pro čerstvé znečištění;
 • nežehlit věc, dokud se krevní stopu odvodit, vysoká teplota vede k skládání bílkovin;
 • agresivní odstraňovače skvrn se nejprve používají v nenápadné oblasti, aby se testoval jejich účinek na strukturu tkaniny;
 • Po vyjmutí krve, opláchněte předmět v chladné vodě, abyste vrátili jas do odstínů.
Viz také

Jak umýt a odstranit krevní skvrny na džínách

Ukazuje se, že průměrná hosteska se často potýká s problémem odstranění stop po krvi. Tak ...

Způsoby setření starých krevních skvrn

Abyste se zbavili suchých stop, neměli byste okamžitě používat agresivní léky. Pro začátek je věc namočená na 3 hodiny ve studené vodě. Pak je namočené znečištění odstraněno jedním z jednoduchých domácích prostředků. Rozkládají protein a odstraňují jeho stopy z tkáně.

Mycí prostředek na nádobí

Většina mycích gelů není účinná pouze proti tuku na talířích a pánvích. Je to s úspěchemplatí pro mytí věcí z komplexních skvrn. Nejprve se kapalina nalije přímo na znečištění a ponechá se čtvrt hodiny, aby se gel mohl dobře promočit. Pak se věc umyje ve studené vodě. Pokud výsledek z první doby nebyl dost dobrý, postup se znovu opakuje.

Použití jedlé sody

Aby se zbavil přetrvávajících stop krve, dokonale se hodí hydrogenuhličitan sodný. Tento prášek odstraňuje nečistoty z textilních vláken, aniž by narušoval strukturu nebo deformoval barvu. Jedlá soda se používá k odstranění skvrn z oděvů, matrací, ložního prádla.

Existuje několik způsobů, jak použít hydrogenuhličitan sodný k odstranění krevních skvrn z oděvů:

 1. Smíchejte 1 polévkovou lžíci. Já soda z 2 lžíce. Já studená voda. Tato kaše se aplikuje na skvrnu a nechá se půl hodiny. Poté nástroj očistěte starým kartáčkem na zuby a zbytek otřete ubrouskem.
 2. Namočené místo na hadřík posypte práškovým sódou a otřete ho hadříkem nebo měkkým kartáčkem do tkaniny. Nechte působit 30 minut a poté opláchněte.
 3. V 1 l studené vody se rozpustí 50 g uhličitanu sodného a v tomto roztoku se 8 hodin namočí znečištěný oděv.

Po použití kterékoli z navrhovaných možností se předmět obvyklým způsobem umyje ve studené vodě s použitím vhodného detergentu.

Čištění stolní solí

Při správném použití soli dosahují vynikajících výsledků v boji proti krvavým skvrnám. Je vhodný pro odstraňování skvrn z podestýlky nebo světlého oblečení.tóny:

 1. V 1 litru studené vody míchejte 1,5 lžíce. Já sůl. Ve výsledném roztoku namočte věc po dobu 8 hodin. Poté prádlo vyperte ručně nebo psacím strojem vhodným detergentem.
 2. Ve ​​sklenici studené vody míchejte 1 lžičku. sůl a zpracovat tuto skvrnu roztoku. Potom hadříkem otřete skvrnu od okrajů k centrální části.
 3. Trochu soli se vmíchá do znečištěné části tkaniny, která ji předtím navlhčila. Pak přidejte 1 lžičku. čisticí prostředek na nádobí a pokračujte v utírání, aby se vytvořila pěna. Po zasypání skvrny solí a několik minut se třel. Když znečištění zmizí, věc se omyje vlažnou vodou mýdlem.
Důležité!

Při odstraňování krevních skvrn nepoužívejte příliš mnoho soli, aby nedošlo k poškození vláken tkáně. Pro rozpuštění znečištění postačuje roztok střední a nízké koncentrace.

Čpavek, peroxid vodíku a mýdlo na praní

Tento způsob nakládání se sušenými krevními značkami je užitečný pro bílé tkáně. Pro začátek se na skvrnu nanese kapalný amoniak. Pokud je stopa stará a konečně vyschla, tato léčba nebude stačit. Zbývající nahnědlé skvrny se odstraní peroxidem. Po navlhčení vatového tampónu tekutinou otřete skvrnu. Se zbytky znečištění bojuje s mýdlem. Připravte si roztok mýdlových hoblin a vody a několik hodin v něm namočte oblečení. Poté se předmět umyje v pračce a přidá se k pracím prostředkům.Odstraňovač skvrn.

Škrob proti stopám krve

Pokud je tenká tkanina potřísněna krví, bramborový škrob ji pomůže umýt. Dobře rozpouští protein a zachovává vlákna jemného materiálu. Nejprve se kontaminovaná oblast zvlhčí a pak se třese škrobem z přední a špatné strany. Když lepivá hmota trochu vyschne, zbytky se otřepou a předmět se opláchne ve studené vodě.

Další použití škrobu spočívá v tom, že se nejprve rozpustí ve vodě za vzniku suspenze. Pak se tato hmota nanese na špinavou plochu tkaniny a otře. Po zaschnutí kaše se věc umyje ve studené vodě mýdlem.

Důležité!

Po umytí, aby se zachovala barva, se oděv opláchne studenou vodou s trochou octa.

Jak čistit krev peroxidem vodíku

Peroxid vodíku se velmi často používá k ničení nečistot na tkanině. Tato látka je také účinná proti přetrvávající krvavé kontaminaci. Praxe různých aplikací peroxidu:

 1. Ve 100 ml vody se rozpustí 1 lžička. peroxid 3%. Namočte bavlněný tampon do kapaliny a otřete kontaminovanou oblast.
 2. Nalijte nezředěný roztok peroxidu vodíku. Když skončí syčení, opláchněte zbytky znečištění mýdlem.
 3. Nalijte 50 ml peroxidu vodíku do nádoby, přidejte 1 polévkovou lžíci. Já sůl a 2 lžíce. Já bramborový škrob. Vše se míchá, dokud není homogenní. Výsledná hmota se třese lžící v zašpiněném kusu látky. Po vysušenízbytky hmoty se setřásají a věc umyjte mýdlem na prádlo ve studené vodě.
 4. Znečištěný prostor zvlhčete vodou, nalijte peroxid a otřete nečistoty, dokud nezmizí.
Důležité!

Bez nebezpečného použití peroxidu vodíku je odstraňovač skvrn povolen pouze na bílých tkaninách. Pokud je věc zbarvena, účinek látky se nejprve zkontroluje na nenápadném místě.

Použití amoniaku

Léčba čpavkem pomáhá dobře proti zbytkům krve. Pro něj rozpuštěný ve sklenici studené vody 1 polévková lžíce. Já amoniaku. V tekutině namočte bavlněnou podložku a otřete ji špínou.

Staré kontaminanty mohou být odstraněny směsí takového složení:

 • 1 lžička. borax;
 • 1 lžička. amoniak;
 • 2 lžíce. Já vody.

Přípravek rozložte na znečištěné místo a opatrně jej otřete. Po 15 minutách se tkanina opláchne studenou vodou.

Pro namáčení sušených zbytků krve použijte roztok 4 litry vody, 50 ml amoniaku a 1 polévkovou lžíci. Já tekuté mýdlo. Tkanina je namočena po dobu 1 hodiny a poté ručně promyta a opláchnuta.

Čištění krve aspirinem

Tableta kyseliny acetylsalicylové se rozdrtí na prášek a míchá se ve sklenici vody. V tomto roztoku navlhčete kus látky a otřete skvrnu. Tímto způsobem se suší vysušená sušená krev z tkanin s vlněnými vlákny, čalouněním nábytku nebo kobercem.

Viz také

Jak odstranitkrevní skvrny s bílým oblečením?

V domácích podmínkách, při řezání masa, holení, poranění a poranění, se často stává, že krevní skvrny obarví bílé oblečení ...

Použití glycerolu

Sušené krvavé stopy hmoty se promyjí kapalným glycerinem. Snadno se dostanete do každé lékárny. Lék se zahřívá ve vodní lázni a navlhčí vatovým tamponem. Potom se látka otře do špinavého místa na tkanině. Z této léčby se stezka stává světlejší a zmizí. Poté, co se tato věc umyje v psacím stroji nebo ručně pomocí vhodného nástroje.

Odstranění stop octa

Aby bylo možné změkčit staré krevní skvrny, je dobré je před umytím ošetřit roztokem octa. Za tímto účelem smíchejte koncentraci stolního octa 9% s vodou v poměru 1: 2. V tomto roztoku textilii namočte a poté umyjte značky jiným způsobem.

Použití chemických látek pro domácnost

Pokud není možné odstranit krvavé znečištění lidovými prostředky, aplikujte chemické přípravky. Vysokorychlostní účinné látky jsou schopny se vyrovnat s různými druhy kontaminantů, včetně sotva stop po krvi.

Použít jako odstraňovače skvrn:

 1. Práškové bělicí prostředky se používají pro bílé tkaniny. Lék je distribuován po kontaminované oblasti tkáně a vydrží předepsaný čas. Poté omyjte předmět ve studené vodě s detergentem.
 2. No launders stopy levného mýdla„Antipyatin“. Jsou mýdlové s kontaminovanou položkou a nechali půl hodiny. Pak se oblečení umyje obvyklým způsobem. Pokud stopy nezmizí poprvé, zpracování se opakuje.
Důležité!

Nepoužívejte bělidlo a jiné chlorové produkty proti stopám krve. Takové prostředky odstraňují krev, ale zanechávají za sebou žluté stopy, které se nemohou zbavit.

Závěrem

Krevní skvrny se snadněji odstraňují dříve, než zaschnou. Ale i když byste nemohli okamžitě smýt znečištění, nemusíte zoufat. Existuje mnoho účinných metod pro odstranění takových nečistot, které vracejí původní vzhled oblečení, čalounění nábytku a koberců.