Jak převést plastová okna v zimním režimu

V moderním městě je těžké najít byt, ve kterém by nebyla instalována žádná plastová okna. Stejný design oken lze vidět ve všech předměstských obytných budovách. Hlavní funkcí, kterou vykonávají, je uchování tepla v místnosti. Kromě toho poskytují další provozní možnosti: okna můžete přenést do zimního režimu od léta a naopak. K tomu stačí změnit stupeň stlačení křídla.

Režimy oken

Možnosti úpravy nejsou všechny návrhy: pouze ty, které jsou doplněny moderním vybavením. Na plastových oknech je k dispozici nejen letní a zimní režimy, ale i standard.Jejich vlastnosti jsou následující:

 1. Léto. Na to by měla být okna přenesena na jaře. V tomto případě se dveře příliš nelepí na rám, díky čemuž vzduch volně cirkuluje mezi prostorem a prostředím. Jinými slovy, místnost je vždy dobře větraná, což je tak důležité během letního horka.
 2. Zima. Liší se tím, že rolety sousedí s hustšími rámy, takže teplý vzduch trvá déle v místnosti.
 3. Standardní poloha. V tomto případě křídlo není příliš těsné k rámu, alezároveň to není tak daleko, jako v případě letního režimu.

Ve standardním režimu pomáhají okna v každém ročním období udržovat příjemné vnitřní prostředí.

Důvody pro přechod na zimní režim

Překládání oken z jednoho režimu do druhého může prodloužit jejich životnost. V tomto případě se křídlo a rám nebudou v létě vyvíjet na velký tlak, když se zahřívají a rozšiřují. V zimě vás jejich těsný střih udržuje v teple.

Existují také jiné důvody, pro které je nutné přenést okna s dvojitým zasklením do zimního režimu od léta nebo naopak na letní režim od zimy.Nejdůležitější z nich jsou tyto:

 1. Mezi křídlem a rámem proniká mnoho pouličního vzduchu a prachu. V důsledku toho, v zimě, místnost rychle zima, a v létě to stane se ucpaný s látkami, které mohou nepříznivě ovlivnit nájemníky je-bytí.
 2. Klapka se při otevření špatně pohybuje. Kromě toho, někdy se stává, že majitel otevře okno v místnosti, aby vzduch, a pak nemůže zavřít křídlo, jak to zaseklo.
 3. Průhy okenního křídla. Docela běžný problém, ke kterému dochází, pokud okna nejsou okamžitě přenesena z jednoho režimu do druhého.

Zdá se, že všechny tyto problémy lze vyřešit zcela jednoduše. K tomu stačí přeložit návrhy oken na jaře v letním režimu a na podzim - v zimě.

Toto je však pouze v praxi. Ve skutečnosti všechnobude to o něco obtížnější, protože kupující při nákupu okna nemusí vždy od prodávajícího zjistit, zda je možné přejít z jednoho režimu do druhého. Musíte být také schopni správně provést tento překlad.

Schopnost převodu

Znalost toho, jak určit přítomnost nebo nepřítomnost schopnosti překládat návrhy oken v různých režimech, je velmi důležitá. Pokud prodávající z jednoho důvodu nebo jiný neinformoval kupujícího, zda je možné převést plastová okna do zimního režimu a pak zpět, pak byste měli zjistit sami.

Pro tento účel je často dost jen podívat se na produkt a pokusit se najít prvek zvanýexcentrický . S jeho pomocí se mění hustota křídla přizpůsobeného rámu.

Hledání excentrické potřeby na straně křídla. Pokud má otvory pro klíč, znamená to, že strukturu okna lze přenést z jednoho režimu do druhého. Přítomnost nebo nepřítomnost takové příležitosti může být také posuzována podle vzhledu samotného výstředníku. Pokud je vytvořen ve tvaru oválu, pak je možné překládat okno do různých režimů.

Příprava oken s dvojitým zasklením

Když přijde podzim zima, stojí za to přemýšlet o čase změny sezónního režimu plastových oken ve vašem domě. Před instalací zimního režimuse musíte na proces pečlivě připravit:

 1. Odstraňte mazivo z blokovacího mechanismu. Takové opatření pomůže vyhnout se získáníuvnitř jakéhokoli znečištění. Po dokončení všech prací musí být mechanismus znovu ošetřen tukem.
 2. Najděte všechny výstřednosti. Čím větší rám, tím více. Pokud se používá standardní konstrukce oken, měly by být tři.
 3. Pokud je síť proti komárům instalována na okně, měla by být odstraněna, pokusit se odstranit veškerou nečistotu, která se na ní nachází, a pak ji umístit na bezpečné místo pro dlouhodobé skladování, dokud se teplo nevrátí, as tím i nepříjemný hmyz.

Před začátkem zimy musí být také zpracováno těsnění z pryže. K tomu můžete použít silikonové nebo glycerinové mazivo, nejlepší volbu - silikonový sprej. Nástroj lze snadno nalézt v každém obchodě s hardwarem.

Parametry nastavení

Nejprve musíte otevřít křídlo a najít excentry na boku. Pokud má rám standardní rozměry, měly by být tři. Když je okno v letním režimu, značka na excentrických bodech směrem k ulici. Chcete-li změnit režim, musíte ho otočit tak, aby směřoval k místnosti. Není to možné s rukama, takže se musíte uchýlit k použití vhodného nástroje. Obvykle jeho roli hraje šestiúhelník. Jeho velikost se může lišit v závislosti na excentru.

Pomocí šestiúhelníku se excentr a značka otáčejí v opačném směru. Jakmile se takový postup provede s jedním excentrem, mělo by se to provéststejně jako všichni ostatní. Po dokončení převodu okna do zimního režimu pomocí šestiúhelníku můžete přistoupit ke zbytku seřízení, protože klapka se může během provozu zkroutit, v důsledku čehož nebude její přizpůsobení k obvodu rámu stejné všude. Kování bude mít velkou zátěž, budou tam průvleky.

Křídlo nastavte svisle a vodorovně od spodního závěsu. K tomu odstraňte ochranu ve formě plastového obložení. Pod ním je šroub, který je určen pro uvolnění šestihranu. Otáčením můžete rám posouvat nahoru nebo dolů.

Možné problémy

Po převodu okna do jiného režimu je často problém s válcováním. To lze vyřešit vytažením z drážky na zámku a otočením o 90 °. Pokud i poté, co problém přetrvává, je doporučeno ošetřit součást mazivem WD-40. Jedná se o aerosolovou směs uloženou v kanystru.

Pokud se po převedení PVC oken do zimního režimu stavba i nadále fouká studeným vzduchem, s největší pravděpodobností to znamená konec životnosti použitého těsnicího materiálu. Není třeba se o to starat, protože získat nový materiál a opravit ho na místě starého je poměrně jednoduché.

Jediný problém, s nímž se v tomto případě bude muset setkat, je, že v rozích konstrukce je těsnění přivařeno k profilu a pro jehovýběry budou muset použít nůž. Instalace nového těsnění může být provedena bez použití nářadí nebo pomocí špachtle, což může značně zjednodušit práci. Hlavní věc, která byla otupena.

Užitečné tipy

Po práci na utěsnění uložení okenního křídla k rámu je nutné zkontrolovat, jak dobře bylo provedeno. Koneckonců, pokud se v některých fázích udělaly chyby, pak se určitě okamžitě cítí.

Pro kontrolu kvality práce je nezbytné:

 1. Zkuste několikrát otevřít křídlo a zavřít jej. To by nemělo zasahovat do jeho volného běhu. Měly by se otevírat snadno a také bez problémů. Současně by neměly být slyšet žádné zvuky, jako je pískání nebo chrastění.
 2. Ujistěte se, že všechny upevňovací prvky jsou našroubovány stejným způsobem.
 3. Věnujte pozornost těsnění. Všude musí mít stejný tvar a délku. Jeho tvar by měl být udržován při pohybu ventilů v jednom i druhém směru.

Bez ohledu na konstrukci rámu lze těsnost křídla rychle nastavit bez jakéhokoli zvláštního úsilí. Hlavní je zapamatovat si základní pravidla a dodržovat je. Pokud okna nebyla instalována tak dávno a stále mají záruku, můžete se bez obav obrátit na instalační společnost. Zaměstnanci jsou povinni okno bezplatně upravit.