Jak prodloužit džíny: dámské, pánské, dětské

Džíny jsou materiál vyrobený z tlusté bavlny. Po neúspěšném umytí se může změnit velikost. Pokud se to stalo vašim oblíbeným džínovým kalhotám, nebo jste si koupili dítě oblečení ne velikost, pak zoufalství brzy. Existuje několik způsobů, jak prodloužit džíny vlastníma rukama doma. Budete potřebovat standardní nástroje pro šití, trochu námahy a volný čas.

Jednoduché způsoby

Předem přemýšlejte, jak chcete prezentovat odpovídající velikost a aktualizované džíny. Co to bude, klasická verze produktu nebo extravagantní model. To závisí na tom, jak bude prodloužení provedeno. Celkem existuje několik způsobů: změnou polohy švu, přidáním vložek nebo manžet, nebo bezešvých metod.

Úprava lemového švu

Nejjednodušší způsob, jak prodloužit džíny - změnit výrobní šev skládačky. Tento postup lze provádět nezávisle doma. Za tímto účelembudete potřebovat nůžky, křídy nebo tužky, nitě a jehly. Doporučuje se vytvořit šňůru na šicím stroji, takže bude hladší a méně znatelný. Pokud však takové vybavení neexistuje, můžete produkt také blesk zasunout tenkou jehlou.

 1. Otočte oděv na nesprávnou stranu.
 2. Najděte na nich tovární šev a rozložte ho nůžkami nebo ostrým nožem. To by mělo být prováděno velmi opatrně, aby nedošlo ke škodě.
 3. Odstraňte nitě z obou stran výrobku a vyrovnejte je na místě, kde byl šev.
 4. Pečlivě vyžehlete každou nohu džíny. Pro tento účel je lepší použít železo s funkcí páry, takže bude možné šev efektivněji maskovat.
 5. Vyzkoušejte si džíny a všimněte si nové délky. To lze provést křídou nebo jednoduchou tužkou.
 6. Vytvořte šev na novém značení, ohněte okraj nohy nebo jej prošijte na speciální kalhotový pásek.

Po dokončení práce vyžehlete džíny, vyzkoušejte je sami. Výhodou této metody je jednoduchost. Kromě toho, pokud se vám nepodařilo dosáhnout požadované délky poprvé, můžete opatrně odstranit šev a změnit jeho polohu.

Důležité!
Pokud použijete pásku, kterou chcete svázat, nešijte ji na dno nohy. Od linie lemu nebo odříznutí by mělo být 5 - 5,5 mm.

Vložka z jiného materiálu


Své oblíbené džínové kalhoty můžete rozšířit vložením z jiné věci, ale musíte mít na paměti, že je to velmiusilovná, kreativní práce, která zabere spoustu času. Připravte materiál. Jak to může být používáno džíny, monofonní nebo barevné tenké hmoty. Dámské nohy zdobí krajkové vložky nebo hustou síťovinu. Algoritmus prodloužení je jednoduchý:

 1. Výrobek otočte na nesprávnou stranu a rozložte boční šev na místo, kde bude vložka. Je rozumnější to udělat pod kolenem, protože v této oblasti se tkanina při nošení prakticky neroztahuje.
 2. Opatrně odřízněte nohu.
 3. Připravte materiál, který má být vložen. Na šířku by se měla shodovat s nohou a délka by měla být stejná jako vzdálenost, o kterou by mělo být oblečení prodlouženo.
 4. Šijte vložku na horní a dolní část nohy.
 5. Znovu připojte boční šev.

Hotový výrobek pečlivě vyžehlte z nesprávné strany nebo z přední strany. Pokud není parní žehlička, pak železo přes vlhkou gázu. Stejný postup proveďte s druhou nohou. Výhodou je, že materiál lze periodicky měnit, což dává džínám nový vzhled.

Používejte vodu

Workshop o prodloužení kalhot může být pořádán doma. Nevyžaduje šicí stroj, jehlu, nit a dokonce ani nůžky. Stačí, že v domě je voda a mýdlový výrobek, například dětský šampon nebo tekuté mýdlo. Snadné prodlužování se skládá z několika kroků:

 1. Naplňte lázeň teplou vodou. Přidá se jeden uzávěr šamponu nebo tekutého mýdla, aby se vytvořil jemný mýdlový roztok.
 2. Dejte si čisté džíny, nechte je mokrý 30-50 minut.
 3. Opatrně vyjměte oděv, počkejte, až voda odtéká.
 4. Zabalte jej do froté ručníku tak, aby vznikl hustý válec. Provádění lisovacích pohybů, až absorbuje vlhkost. Po intenzivním lisování vyměňte ručník za suchý.
 5. Nasaďte mokré džíny na list, vytáhněte každou nohu pod dno, až dosáhne maximální možné délky.
Viz také

Jak vybělit džíny

Móda je proměnlivá, právě včera byl hlavním trendem džíny tmavě modré, ale v nové sezóně stojí ...

Po prodloužení musíte zavěsit kalhoty na džíny, počkat, až budou úplně suché. Praxe na starých šatech, pokud můžete dosáhnout dobrého výsledku, můžete vyzkoušet své dovednosti na nositelném produktu.

Důležité!

Pro vytvoření mýdlového roztoku se doporučuje používat dětský šampon nebo dětské tekuté mýdlo. Sparing složení prostředků nepoškozuje věc.

Manžety


Perfektní způsob, jak změnit délku vlastními rukama, je vytvořit manžety. Za prvé, nemusíte snížit své oblíbené oblečení. Za druhé, může být prodloužena o jakoukoli částku. A za třetí, další tisk bude znatelně zdobit oblíbené kalhoty a jejich majitel vystoupí z davu. V závislosti na tom, kdoje nutné rozšířit džíny na chlapce nebo dívku, ženu nebo muže, můžete k nim připojit krajku nebo látkovou manžetu.

Látková manžeta

Pro vytvoření potisku bude vhodná jakákoliv zdobená nebo monofonní tkanina. Z něj odstřihněte obdélník, který se rovná obvodu nohy. Optimální délka je 5-6 cm Utáhněte manžetu s vložkou a přišijte ji na špatnou stranu sešívání hran. Poté opatrně vyžehlte aktualizovaný produkt z přední strany a ze strany moře.

Krajkové manžety

Letní nebo podzimní verze dekorace a prodloužení džíny slouží jako krajková manžeta. Připevněte stejným způsobem jako tkanina. Ale obvyklé pletené krajky pro tento účel nebude fungovat. Používejte pouze hustý symetrický materiál.

Vlastnosti prodloužení džíny pro muže

Mezi muži jsou vzácní milovníci okouzlujících tisků nebo krajkových vložek. Preferují klasické modely kalhot. Prodlužte délku pánského džínu změnou délky švu nebo tažením. Pokud to není možné bez prodloužení kvůli vložce látky, pak vyberte monofonní a nenápadnou látku, vhodnou pro hlavní odstín oděvu.

Vlastnosti prodloužení džíny pro ženy

Všechny ženy milují krajky. Taková elegantní vložka bude klást důraz na krásu nohou, aby byl ženský a stylový. Pro prodloužení používejte pouze krajkový úplet, protože se při delším opotřebení nebo po umytí nedeformuje. Vkládací krajka je vhodnáPro nošení v letní nebo jarní sezóně.

Vlastnosti prodloužení džíny pro děti

Pokud jsou dětské džíny malé, neznamená to vůbec, že ​​již nemohou být použity k určenému účelu. S pomocí textilních vložek můžete oblečení rozšířit na dítě. Chcete-li transformovat dětské kalhoty, můžete použít jakýkoliv světlý materiál, potisky polka dot, se vzory, květiny nebo kreslené postavičky. Doporučuje se provést vložku pod koleno, aby dítě nemělo pocit nepohodlí.

Tipy pro prodloužení džíny doma

Prodloužení džíny je složitý, chvějící se proces. Nejmenší porušení povede k poškození výrobku a neschopnosti obnovit jeho vzhled. Aby se zabránilo dohledu, než začnete pracovat, věnujte pozornost základním doporučením pro prodloužení džíny doma:

 • praní a sušení oděvů;
 • pro vložky vyberte tenký materiál, je snazší šití na nohavici nohavic;
 • natahovat mokré džíny je možné, pokud na nich nejsou žádné zdobené díry nebo kamínky;
 • úhledně přišijte vložený materiál, nohu by neměla dotahovat.

Hlavní pravidlo - nespěchejte. Zodpovědně léčit každou fázi práce. Pouze v tomto případě bude výsledek splňovat vaše očekávání.

Recenze

Svetlana

Před pěti lety jsem neúspěšně omyl své oblíbené džíny do psacího stroje. Potom se posadili a byli krátcí.Ideální metoda s protahováním. Ale vytáhl jsem je na list, ale na sebe. Položil jsem si mírně mokré džíny a strhl je dolů, dokud nebyly delší. Pak usušila. Naštěstí mi to pomohlo vrátit se na stejnou délku.

Victoria

Před několika lety se moje džíny staly malými džíny. Byla to škoda odhodit je, protože to byli její nejoblíbenější. Rozhodl jsem se je prodloužit textilními vložkami. Nejdřív jsem si vzal bavlněnou látku a šil ji, ale rychle se protáhl a vypadal ošklivě. Nahradil ji hustější hmotou. Výsledek byl vynikající, dcera je nosila, dokud na ni ještě nebyly malé.