Jak prorazit ucpání v koupelně a vyčistit potrubí

Ráno začalo s nepříjemným překvapením: kanalizace v koupelně se ucpala a v místnosti se objevil nesnesitelný zápach odpadních vod. A místo osvěžující sprchy jsem musel zápasit s tím, jak odstranit ucpání v koupelně.

Řešení problému vlastními rukama

Někdy švestka náhle zastaví tekoucí vodu: pravděpodobně se do ní dostal velký objekt, který blokuje průtok vody. Ale častěji se odpadky v potrubí sbírají postupně, s každým dnem se voda pomalu a pomaleji. V obou případech lze problém vyřešit samostatně (nebo alespoň zkusit).

Čištění sifonu

Profesionální instalatér, který odstraní ucpání v koupelně, začne svou práci čistěním sifonu. Proč nevyužijete zkušenosti specialisty? Mimochodem, tímto způsobem se vám stále podaří odstranit nepříjemný zápach v koupelně.

  1. Nahraďte nádobu sifonem, aby se zachytila ​​znečištěná voda. Pokud není vhodný hrnec, položte na podlahu spoustu hadrů.
  2. Opatrně odšroubujte matici šroubu a opatrně vyjměte baňku, připravte ji na sběr znečištěných tekutých, hrubých nečistot v připravené nádobě.
  3. Důkladně umyjte vnitřek sifonu, pokuste se zcela odstranit desku, která se nahromadila na stěnách.
  4. Vraťte vše zpětV opačném pořadí opatrně dotáhněte matici. Zadejte odtok vody, abyste zkontrolovali, zda se klouže na spojích.

Někdy, po propláchnutí sifonu, zmizí ucpání v koupelně, ale když je zátka vytvořena hluboko v potrubí, je nutné použít píst nebo vodovodní kabel.

Použití pístu

V každém bytě nebo soukromém domě vybaveném odpadní vodou musí být nepostradatelný nástroj - píst. Nicméně, toto jednoduché zařízení pomáhá zbavit se jen malé ucpání ve vaně, která se shromáždila nedaleko od kanalizace.

Před zahájením provozu se ujistěte, že je zástrčka přeplněna zátkou nebo hadrem, můžete použít i jiný píst. Pravda, budete potřebovat asistenta a kompletní synchronizaci akcí. Pomocí pryžového uzávěru vypněte kanálek, na rukojeť zastrčte několik ostrých lisů a zatlačte vodu dovnitř. Píst v posledním stisknutí prudce zvedne a odtrhne se od povrchu.

Vana by neměla být prázdná: průtok vody bude rychle tlačit a uvolňovat nahromaděné nečistoty než proud vzduchu. Kromě toho vzduch jen tlačí blokádu dále podél trubky a voda ji zničí.

Bylo možné odstranit zablokování v koupelně - nezapomeňte zapnout vodu tak, aby byl korek zcela rozpuštěn.

Použití sanitárního kabelu

Jedná se o poměrně silný drát se speciální tryskou na jednom konci a dřevěnou rukojetí na druhé straně.

Je-li nutné propíchnout ucpávku v kanalizační trubce z plastu, je lepší kabel nepoužívat: může dojít k poškození stěn.

Zakryjte podlahu v koupelně plastovým obalem nebo zbytečnými hadry, noste pracovní oděv. Spusťte konec kabelu do odtoku a otáčením knoflíku pomalu zatlačte kabel dovnitř potrubí. Během spouštění se ujistěte, že je kabel neustále napínán. Když narazí na překážku, udělejte nějaké ostré pohyby vzad a vpřed, abyste přerušili dopravní zácpu. Opatrně vytáhněte kabel zpět, umyjte jej před nečistotami. Pokud poprvé neuklidníte ucpání v koupelně, opakujte operaci.

Chemikálie pro domácnost

Některé ženy v domácnosti dělají čisticí prostředky, například míchají ocet se sódou. Tento nástroj zcela nevylučuje ucpání v koupelně, protože takový „pop“ dokonale sníží mastné usazeniny, ale je nepravděpodobné, že by vlasy nebo vlna rozpustily - hlavní příčina korku. Je tedy lepší, aby se kolo neobjevilo, ale používejte nástroje obchodu.

Buďte opatrní, protože čisticí gely, prášky, emulze sestávají z různých účinných látek. Působí nejen na ucpání v lázni, ale také na materiál, ze kterého jsou kanalizační trubky vyrobeny. Například dobře známé prostředky "Mole" mohou poškodit plast. Ale "pan Muskul" pečlivě rozpouští ucpání, bez ohledu na to, jaké potrubí - plastové nebo chromové - je ucpané.

Nejenže si přečtěte pokyny, ale snažte se je držet: udržujte dávkování, udržujte správný čas, chráňte ruce rukavicemi v domácnosti. Chemikálie pro domácnost jsou vhodnější pro prevenci a spíšeKoneckonců, po aplikaci chemického činidla budete stále muset pracovat s plunžrem, aby se průlom prolomil úplně.

Ani plunžr, ani sanitární kabel, ani chemické prostředky nepomohly zbavit se ucpání v lázni? Centrální kanalizace je tedy ucpaná. V tomto případě nemůžete dělat bez vnější pomoci a budete muset zavolat instalatéra.

Nezanedbávejte prevenci

Proč je ucpání v koupelně ucpané? I když vaše domácí úkoly jsou nejpřesnější lidé na schodišti, je nemožné vyhnout se ucpávání ve vaně, nebude vás tak často rušit. Odtokem, i když ho chráníte speciální sítí, vlasy, nitěmi, peletami z oděvů, pískem, zvířecí srstí padají spolu s vodou.

Postupem času se všechny tyto odpadky hromadí v sifonu, lpí na nerovných stěnách potrubí, shromažďují se v přechodech kanalizačního systému a proměňují se v jakýsi korek, takže voda jím nemůže projít. Proto je nutné provádět profylaxi - čas od času rozdělte malé dopravní zácpy, vyčistěte vnitřní stěny plaku.

  • Ucpání v koupelně se objeví méně často, pokud se čas od času používá píst.
  • Nejlepší prevencí blokování v lázni je čištění sifonu.
  • Používejte chemické výrobky bez čekání na vážné ucpání lázně.

Blokování je vyloučeno, můžete se bezpečně osprchovat!