Jak rychle a bez nečistot umýt omítku ze stropu: jednoduché způsoby

Oprava stropu začíná odstraněním starého nátěru. Úkol není obtížný, pokud použijete nejlepší způsoby a prostředky k odstranění vápna. Taková práce je poměrně dlouhá, vyžaduje trpělivost. Jak a jak rychle umýt omítku ze stropu? Hlavní věc - správná příprava a opatrnost, zejména při použití chemických metod. Proces odstraňování odpadní vrstvy může být značně zjednodušen, pokud použijete radu odborníků.

Při mytí je nutné omývání

.

Bělení je nátěr, který vzniká při nanášení křídové nebo vápenné malty. Je odolný proti oděru, má propustnost vzduchu. Bez ohledu na materiál, který plánuje aktualizaci stropu, musí být stará omítka odstraněna. Postupem času ztrácí sílu, může se rozpadat. Pro nové provedení, které bude sloužit po dlouhou dobu, je třeba nadaci řádně připravit.

Strop může být bělen bez odstranění starého nátěru. V takových případech však musí být čištěn:

 • forma;
 • před použitím nátěrových hmot na vodní bázi;
 • před lepenímdesky z pěnového polystyrenu.

Při montáži napínacích nebo závěsných konstrukcí se neodstraní bělení. Je dovoleno aplikovat čerstvou vrstvu na starou. Ve složení by měly být stejného typu, tj. křída by neměla být aplikována na křídový roztok. Nejprve pomocí měkkého hadříku nebo pěnové houby odstraňte všechny nečistoty. Na povrchu by neměly být žádné delaminované plochy.

Poznámka!

Pro určení typu nátěru nastříkejte vodou. Pokud na povrchu zůstanou kapky, je vápenatá, a pokud je kapalina absorbována, je krystalická.

Příprava nástrojů a zařízení

Před umytím stropu starého vápna byste měli z místnosti odstranit vnitřní předměty, které budou pouze rušit. Čalouněný nábytek v místnosti může být poškozen prachem, vápnem a špinavou vodou. K čištění stropu potřebujete následující nástroje:

 • špachtle se širokým nebo úzkým ostřím;
 • hadry;
 • kbelík teplé vody;
 • válečkem nebo stříkací pistolí;
 • škrabka;
 • brusné destičky;
 • vysoký žebřík nebo stůl;
 • těžké oděvy, pokrývky hlavy;
 • plastové brýle, ochranná maska;
 • gumové rukavice;
 • utěrky, noviny.

Místnost je připravena takto:

 1. Velkoplošný nábytek, který nemohl být odstraněn z místnosti, je pečlivě pokryt trvanlivým filmem. Jeho hrany jsou upevněny lepicí páskou.
 2. Podlahy jsou pokryty novinami nebo plastovým obalem.
 3. Okna a dveře jsou pokryty olejovou tkaninou.
 4. Prach snadno usazuje na objektech a je velmi obtížné je umýt. Proto odstraňte všechna svítidla: lustr, svítidla a stropní svítidla. Aby se zabránilo zkratu, odpojte kabeláž od napětí.
 5. Vlhký hadr je umístěn na prahu, aby nedošlo k šíření nečistot do jiných místností.
 6. Pokud je to možné, chráňte je před křídou a stěnou, pokud lze prát. Tapeta se pravděpodobně bude muset změnit.

Suchá metoda odstraňování sádry je doprovázena velkým množstvím prachu. Nepříznivě ovlivňuje oči a dýchací systém. Při mytí stropu se vytváří mírně alkalický roztok, který se snadno nastříká. Abyste se chránili před škodlivými látkami, musíte nosit speciální brýle, respirátor, pracovní oděv a gumové rukavice.

Metody odstraňování vápna

Aby se dosáhlo vysokého výkonu, měly by opravy začít přípravou nadace. Často je nutné jej vyčistit. Praní prádla je časově náročný a složitý proces, protože ruce musí být neustále drženy. Metody odstraňování starého nátěru lze rozdělit do dvou skupin: suché a mokré.

Poznámka!

Sádra, která spadne sama, může být odstraněna pomocí vysavače. Odstranění celé vrstvy však nefunguje a samotné zařízení bude poškozeno.

Metoda sušení


Odstranění vápna stavební špachtlí vyžaduje velkou fyzickou námahu. V tomto procesu vzniká velké množství prachu. Tato metoda se používá jako přípravná etapa nezbytná pro efektivnímytí křídového nebo vápenného povlaku. Suchou metodou nepotřebujete speciální mytí, které není levné. Nezapomeňte na prostředky ochrany.

Povlak se odstraní vrstvou špachtle po vrstvě. Silný vápenatý povrch se doporučuje rovnoměrně poklepávat kladivem. Loupané kousky se odstraňují snadněji. Výsledné nepravidelnosti jsou ošetřeny brusným papírem. Odstraňte staré vápno ze stropu může být škrabka, připojení kontejneru k němu. Jako nádoba na padající odpad, vhodná plastová vana. Pro zavěšení na nástroj je nutné vyvrtat otvor, do kterého je drát vložen. Speciální skříňku na škrabku lze zakoupit v železářství.

Viz také

Jak rychle odstranit staré tapety lidových prostředků?

Ve snaze provést opravy vlastními rukama budete muset přemýšlet o tom, jak rychle odstranit staré tapety ze zdi ...

Ke zrychlení procesu odstraňování starého nátěru pomůže úhlová bruska nebo bulharština. Elektrické nářadí se hodí, pokud potřebujete vyčistit velkou plochu. Povrch se očistí na betonový podklad, nejprve hrubým brusným kotoučem, potom jemným zrnkovým plechem. Povrch se opláchne vlhkým hadrem, aby se odstranil usazený prach.

Jak omýt vodou s vodou

Tenký stropní kryt lze okamžitě opláchnout vodou. Tato metoda je považována za nejjednodušší a nejúčinnější. Odstraňuje křídovou vrstvu dobře, protožekalný, odolný vůči vlhkosti. Během provozu nevzniká prach. Metoda mokrého odstraňování povlaku sestává z následujících kroků:

 1. Povrch zvlhčete hadrem, válečkem nebo sprejem. Kapalina se aplikuje mírně, střídavě ošetřuje malé plochy. Voda by neměla odkapávat na podlahu.
 2. Po 10 minutách se postup opakuje.
 3. Oteklá vrstva se odstraní hadrem nebo špachtlí. Mytí křídou ze stropu se provádí kruhovým pohybem. Znečištěnou vodu je třeba změnit.
Tip!

Nakonec se doporučuje umýt povrch roztokem vitriolu, který zabrání vzniku plísní.

Použití novin a lepidel

Chcete-li odstranit starou vrstvu, můžete použít noviny, pastu nebo levné lepidlo na tapety. Tento způsob je účinný při odstraňování vápence. Pokud je pasta řádně připravena a rovnoměrně nanesena na noviny, můžete ji odstranit ze stropu bez nečistot. Práce se provádí takto:

 1. Pro přípravu pasty, mouky a malého množství vody se smísí v nádobě. Poté se směs postupně míchá do vroucí vody. Když dostanete směs podobnou těstíčku, vyjměte pánev z ohně a nechte vychladnout. Místo pasty můžete použít tapetovou pastu, ředěnou na stejnou tloušťku.
 2. Noviny jsou ošetřeny připravenými prostředky. Rohy jsou ponechány čisté, aby se papír snadno odtrhl.
 3. Noviny jsou vylisovány do stropu. Když lepidlo zaschne, jsou strhnuty ostrým pohybem,tahání za rohy.
 4. Zbývající zbytky by měly být vyčištěny špachtlí nebo vlhkým hadrem.

Zvláštní prostředky

Pro rychlé odstranění vápna se používají speciální prostředky: Alpha 20, Methylan nebo Space. Účinné látky v nich obsažené oslabují spojení křídových částic s bází. Povlak se uvolní, snadno se odstraní houbou. Pracovní koncentrace speciálního prostředku závisí na tloušťce vrstvy. Chemická metoda pro odstraňování omítky zahrnuje následující kroky:

 1. Produkt se nastříká na povrch.
 2. Počkejte, až se přemění na kůru.
 3. Vrstva křídy může být vymyta mokrým hadříkem nebo odstraněna škrabkou. Měla by snadno spadnout za základnu. Prach v procesu práce se nevytváří a nečistota je nevyhnutelná.
Poznámka!

Alpha 20 účinně odstraňuje skvrny od rzi a kapky způsobené kyselinou, kterou obsahuje.

Domácí myčky

Strop lze čistit pomocí výrobků, které se snadno připravují. Nejsou horší než zakoupené koncentráty odstranit vápno. Domácí odstraňovač se aplikuje na povrch houbou, pak se umyje hadříkem nebo očistí špachtlí. K opláchnutí starého vápna se léčí takovými prostředky:

 1. Acetroztok se připraví v poměru 2 tbsp. 10 litrů vody. Ve výsledném prostředku se přidají 3 kapky detergentu.
 2. Roztok soli se získá smícháním s vroucí vodou v poměru 1:10. Před použitím se směs ochladí na 45 ° C.
 3. Alkoholový roztok se připraví z 2 lžic. amoniak a 10 litrů vody. Toto složení se doporučuje k umytí vrstvy vápna.
 4. Produkt na bázi jodu snadno odstraňuje silné vrstvy povlaku. Pro 10 litrů vody budete potřebovat sklenici 5% jódu.
 5. Mýdlový roztok se získá smícháním 2 lžiček. drcené mýdlo, 100 g uhličitanu sodného a 10 litrů teplé vody.
 6. Roztok vitriolu je užitečný, jsou-li na stropě skvrny rzi. Pro přípravu mytí budete potřebovat 10 litrů vody, 130 g síranu měďnatého, 250 g pracího mýdla, 30 g sušicího oleje, 2,5 kg křídy, 250 g suchého lepidla. Směs se důkladně promísí. Nanáší se válečkem. Postřikovač je zakázán.

Příprava povrchu

Když je strop zcela očištěn od staré vrstvy, měl by být povrch připraven k dalšímu nátěru nebo obarvení. Praskliny, které se objevily během vymývání, by měly být rozšířeny pomocí špachtle, poté opraveny pomocí startovacího tmelu. Hluboké mezery zakrývají alabaster. Na křižovatce stropu a stěny se mohou tvořit trhliny. Jsou detekovány šroubovákem. Povrch je rachotit odhalit dutiny - místa, kde štuk nedrží dobře. Vybere se šroubovákem nebo úzkou stěrkou.

Nakonec je povrch vyrovnán výchozím tmelem.Vhodné jako hotová pasta a prášek, který se před použitím ředí vodou. Na povrch může být předem připevněna výztužná síť. Tmel se nanáší silnou vrstvou. Není třeba se snažit o co nejjednodušší sladění. Po vysušení je povrch nejprve potažen základním nátěrem, poté tmelem. Broušení se provádí při sušení poslední vrstvy.

Viz také

Jak odstranit skvrny na stropě po zaplavení sousedy

Bohužel existují situace, kdy nová oprava nezaručuje pohodlí a čistotu. Veškerá chyba lidského faktoru, ...

Při výběru optimálního způsobu odstraňování nátěru je třeba zvážit typ nátěru. Křídový povrch se dobře vymyje mýdlovou vodou a vodním kamenem kyselými činidly. Zpočátku by však mělo být připraveno malé množství pracovního roztoku a před použitím by mělo být testováno. Kvalitní příprava základny umožňuje, aby byl pokoj krásný a pohodlný.