Jak rychle a efektivně zorganizovat objednávku ve skříni s oblečením

Dokonce i nejopatrnější hosteska ne vždy udržuje pořádek ve skříni s oblečením. Stává se, že se věci nevejdou do prostoru, který jim byl přidělen, nebo jsou v takovém nepořádku, že musíte nekonečně hledat v policích hledání pravého dresu. Vyřešit tento problém pomůže obecné čištění ve skříni. Věci musí být rozloženy vhodným způsobem, aby zabíraly méně místa a byly viditelné.

Volné místo ve skříni

Prostor všech skříní, i těch nejmenších, lze použít racionálně. To poskytne příležitost přehodnotit jejich postoj k vlastním věcem a probudit jejich ztracený zájem. Než obnoví pořádek ve skříni s oblečením, naladí se na pozitivní vlnu. Se zbytečnými věcmi se jednou provždy nelíbí. Zabírají jen vzácný prostor a ztěžují řádné uspořádání prostoru.

Aby byl pořádek ve skříni dokonalý, musíte mezi nimi ponechat volný prostor. Pokud musíte oblečení vytlačit násilím, rozbitím závěsu, znamená to, že je čas rozebrat skříň tak, abyjasné místo. Když věci volně visí, jsou jasně viditelné. Okamžitě si můžete všimnout několika vhodných oblečení a vyzkoušet je.

Třídění věcí

Čištění ve skříni nutně začíná analýzou věcí a jejich tříděním. Oni jsou střídavě odstraněni a položil na tři piloty:

\ t
  1. První se skládá z nejnutnějších věcí, speciálního oblečení a nošení. Skládá se vhodné pro velikost výrobku. Měly by být pohodlné a vhodné pro různé příležitosti.
  2. Druhé půjdou ty, které se již dlouho neoblékly, s otvory, skvrnami nebo jinými vadami. To také zahrnuje oblečení, které neodpovídá velikosti.
  3. Třetí částí budou oděvy, které jsou pochybné. Po počátečním třídění to bude tah. Pak jsou tyto věci zvažovány pozorněji a posoudit, kolik jich je potřeba.

Důležité!

Třídění by mělo být prováděno rychle, na instinktivní úrovni, bez zaváhání po dlouhou dobu nad každou věcí. Nakonec jsou vnitřní pocity vždy správné. Oni přesně navrhnou, že oblečení bude nosit, a to zůstane obsadit místo ve skříni.

Po dokončení hlavní analýzy jsou oděvy z prvního stohu odeslány zpět do šatny. Odpad je vyhozen nebo zabalen a předán těm, kteří to potřebují. Poté se vrátí k věci ze třetí hromady a znovu je pečlivě prozkoumají a vyhodnotí.

Samostatně je třeba říci o věcech, které nespadají do velikosti. Mnoho držet malé šaty nebo džíny jako pobídka kštíhlá postava. Ale je lepší se jich zbavit, protože jistě již ztratili svůj význam. Pokud je nutná pobídka, je mnohem efektivnější koupit pro tento účel novou věc.

Po vyřešení všech položek oblečení vidíte, že prostor je trochu volný. Nyní jsou všechny věci pohodlně umístěny a výběr oblečení je mnohem pohodlnější.

53) Racionální rozmístění věcí

Uspořádání prostoru ve skříni by bylo ideální, kdyby bylo možné vizuálně zhodnotit všechny objekty. Pro ukázku úspěšného umístění si můžete vzít typický obchod s oblečením. Obvykle prodávající umístí věci velmi pečlivě. Proto stojí za to špionážní triky, jak naplánovat umístění šatů, halenek a sukní ve vašem šatníku.

Závěsné věci v sestupné délce

Jedním z nejjednodušších pravidel pro uspořádání věcí na ramínkách je jejich zavěšení v sestupném pořadí podle délky zleva doprava. Položky budou tedy seskupeny podle typu. Šaty budou viset na jednom místě, halenky v jiném, sukně se sukněmi, kalhoty s kalhotami. Je třeba poznamenat, že umístění na závěs trvá více volného místa. Je-li však věc zmačkána, pak je nepohodlné ji udržet na polici.

Dobrý nápad je třídit oblečení podle barvy. Tmavě visí na jedné straně, na druhé světlo. Tento systém umožňuje porozumět paletě šatníku a umožňuje vidět hned, kde visí nějaké oblečení.

Důležité!

Je lepší ne viset dlouhé šaty a kalhoty na ramínkách, ale přesahovat dolůpříčný nosník. Spodní část výrobku tedy nebude nečistá a nebude shromažďovat prach, který se hromadí na dně skříně.

Závěsy

Výběr závěsů pro skříň by měl být v souladu s následujícími tipy:

  1. Tenké drátěné závěsy pro trvalé skladování oděvů nejsou vhodné. Na nich se výrobky táhnou pod tělesnou hmotností a deformují se. Bubliny se objevují na tkanině v oblasti ramen nebo na rukávech, stejně jako rzi skvrny.
  2. Dřevěná ramínka by měla být lakována, dostatečně široká a se zaoblenými konci.
  3. Pokud potřebujete funkční věšáky, které zabírají málo místa, měli byste si vybrat plastové vzorky se silikonovým obložením.
  4. Dobrá volba by byla vinylová ramínka. Jsou tenké, nezabírají mnoho místa, zachovávají si vzhled věcí. Kromě toho, tenké tkaniny neslouží z takových závěsů.

Všechny závěsy by měly být vybírány podle velikosti. Jinak jsou šaty deformované a natažené na ramenou nebo na rukávech. Mnoho identických věšáků přitom vypadá atraktivněji než nevhodné. Pro umístění šatů na tenké popruhy stojí za to zvolit možnosti se speciálními zářezy v oblasti ramen. Pro sukně a kalhoty jsou vhodné možnosti s háčky, příčníkem nebo v dolní části.

Skladování sezónních položek

V šatníku je třeba v závislosti na ročním období měnit šatní skříň. Mělo by tam zůstat pouze oblečení, které je relevantní pro tuto sezónu. Jednoduché zařízení pro obnovení pořádkuV šatní skříni budou vyměnitelné police, které lze v závislosti na ročním období přemístit.

U oděvů, které nebyly dlouho nošeny, stojí za to vytvořit oddělené místo. Po skončení sezóny jsou bundy, kožichy a kabáty vyčištěny, zabaleny ve zvláštních případech a umístěny ve vyhrazeném šatníku. Aby objemové produkty zabíraly méně místa, je přípustné je vyjmout do speciálních vakuových vaků, ze kterých je odsáván vzduch pomocí vysavače.

Skladování na policích

Existují pravidla pro umístění oděvů, které jsou kontraindikovány pro zavěšení na ramínkách. Je lepší je neskládat ve vodorovných vrstvách, ale ve svislých. Zabírají méně místa. Kromě toho, když je jedna položka vytažena z takové hromady, ostatní se nerozpadnou a pořadí není narušeno.

Důležité!

Polici nenaplňujte nahoru. Lepší je ponechat 10% volného místa. Je-li stoh výrobků z tenké tkaniny, je dovoleno umístit je trochu hustší. To pomůže udržet zásobník v perfektním stavu.

Potřebujete-li na jednu polici umístit různé šatní skříně, pomůže to udržet pořadí speciálních krabic nebo přepážek. Usnadňují hledání správného oblečení. Krabice mohou být opatřeny speciálním popisem obsahu ve formě schematického obrázku nebo jednoduše podepsat kde a co je uloženo. To napomůže struktuře a efektivní organizaci prostoru. Ano, a udržovat pořádek s takovým úložným systémem je mnohem jednodušší - docela jednoduchézvedněte krabici, abyste se dostali ven a otřete z ní prach.

Užitečné příslušenství

K řádnému a účinnému skladování budou užitečné kromě krabic také speciální organizátory věcí, závěsné police nebo závěsy na opasky nebo kravaty. Pokud nebrání zavření skříně, mohou být tato zařízení umístěna na zadní straně dveří. Zásuvky a skříně jsou také užitečným nástrojem. Pomáhají plně využívat prostor a usnadňují hledání věcí v krajích.

Aby se věci udržely v pořádku, používají organizátoři spodního prádla. Kalhotky, podprsenky, ponožky a punčochové kalhoty se velmi obtížně skládají v hromádkách. Okamžitě se promění v beztvarou hromadu a zkomplikují hledání požadované položky. Speciální organizátor s malými buňkami okamžitě obnoví pořádek v úložném systému. Můžete si ji koupit nebo si to udělat sami.

Skladování obuvi

Při umísťování obuvi musí být dodržena jejich pravidla. V zóně volného přístupu na chodbě nechte pouze ty páry, které se používají každý den. Nevhodné pro tuto kategorii jsou odstraněny instance a zejména mimo sezónu boty. Uchovávejte jej na spodní polici ve skříni na určeném místě. Máte-li velkou šatnu, můžete si vybrat speciální komodu pro boty, nebo dokonce šatník.

Důležité!

Zimní boty jsou umístěny v krabicích. Pro tento účel je lepší použít nativní krabice, ve kterých byly boty nebo boty zakoupeny. Ale jestli je to taknení možné, pak jsou boty složeny ve větraných nádobách. V těsně uzavřené nádobě nemůže být skladován.

Skladové příslušenství

Racionálně umístit tašky do skříně, jsou dány místo na dně, spolu s botami. Další možnost umístění je na horní polici. Aby se zachoval jejich tvar, jsou plněné zmačkaným papírem a aby se nepokazil jejich vzhled, jsou umístěny v pouzdře. Malé kabelky lze zavěsit přímo ve skříni na závěs na kravaty nebo použít závěsné organizéry.

K zavěšení šátek a šátků se hodí speciální ramínka. Oni také umístí opasky a kravaty. Další možností pro skladování takového příslušenství jsou speciální organizátory s malými články. V tomto případě jsou zakrouceny do rolí a jeden po druhém vloženy do buněk.

Zachování pořádku

Abychom nemuseli dlouho vklouznout do skříně, a tím porušit vytvořený řád, je třeba předem přemýšlet o svém outfitu. Je lepší to udělat na den volna a plán oblečení pro týden dopředu. Vybrané sestavy jsou umístěny na samostatném závěsu a připevňují nálepku označující den v týdnu. Takže ve skříni bude vždy pořádek a není třeba trávit čas při výběru oblečení.

Před odesláním oděvů pro dlouhodobé skladování se tyto prádlo omyjí nebo čistí v suchu. Můžete balit do plastových nebo speciálních krytů. Pravidelně jsou dveře skříně ponechány otevřenévůněparfumerie. Při čištění skříně z polic otřete prach a větrejte nábytek.

Závěrem

Pomocí navrhovaných myšlenek můžete krásně a efektivně umístit oblečení a doplňky do skříně. Pak výběr oblečení netrvá dlouho. Přinese pozitivní emoce. Po správné organizaci prostoru bude zachována pouze vytvořená objednávka.