Jak rychle a snadno vyčistit kuchyňské utěrky s hořčicí

Každá hosteska chce udržet kuchyňské utěrky v původní podobě. Při každodenním používání je však obtížné je chránit před tvrdohlavými skvrnami. Zbývá jen hledat osvědčený způsob, jak je přinést. Pomůže obyčejné hořčici.

Jak prát kuchyňské utěrky s hořčicí

Je nezbytné použít k praní ne hořčici, která se prodává v bankách v obchodech a je konzumována. V takovém kořeněném koření obsahuje další složky, které mohou naopak vyvolat vznik skvrn. Je třeba vzít přesně prášek.

Nejenže dokonale odstraňuje i ty nejsložitější nečistoty, ale také pomáhá zabránit vzniku šedivé nebo nažloutlé barvy na původně bílých ručnících, stejně jako zachovat jas a jasnost vzorku na barevných produktech.

Poradenství!

Bílé ručníky lze prát při teplotách do 90 stupňů a barevné ručníky lze prát až do 60 °.

Odstraňování skvrn

Pokud se na ručníku objeví skvrna, je nutné ihned aplikovat hořčičnou práškovou dřeň vodou a nechat ji několik minut, pak ji umyjte obvyklým způsobem.

K vyčištění ručníků s mírným znečištěním je třeba připravit roztok 50 g hořčičného prášku a 1/2 kbelíku s horkou vodou, ale ne vroucí vodou. Důkladně promíchejte až do úplného rozpuštění a namočeníVýsledné řešení domov textilie po dobu 3-5 hodin. Po umytí rukou nebo psacím strojem.

Pozor!

Skvrny z kečupu, rajčatové šťávy nebo kávy je velmi obtížné odstranit. Snažte se dát hořčici na čerstvém místě, a po 15-20 minut namočte ručník do roztoku litru vody a lžíce soli. Po hodině opláchněte a omyjte obvyklým způsobem.

Prací mýdlo dobře spolupracuje s hořčicí. Je-li ručník velmi špinavý, je nutné jej mírně navlhčit, napěnit a na skvrny aplikovat také hořčičnou kaši. Po tom, dát ručník do plastového sáčku, jen aby to ne pevně, ale tak, aby vzduch zůstal, a odejít na noc. Potom omyjte obvyklým způsobem.

Bělení

Někdy se skvrny zanechané na bílém ručníku po mytí, nebo šedý odstín, který tyto předměty získávají v průběhu času, mnohem obtížněji odstraňují než skvrny. Vrátit původní vzhled textilií může být s pomocí hořčice. Pro vybělení kuchyňských utěrek si můžete vybrat některou z těchto metod:

  • vyrobit směs teplé zakysané smetany a hořčičného prášku, podobnou konzistenci k zakysané smetaně, pečlivě namazat ručník a dát do plastového sáčku na jeden den. Po opláchnutí v teplé vodě, v případě potřeby omyjte rukou nebo psacím strojem;
  • osušte ručník v psacím stroji nebo rukama. V 5 litrech vroucí vody rozpusťte stolní hořčičnou hořčici, promíchejte, napněte. V roztoku namočte ručník po dobu 3-5 hodin. Po prvním postupu se rozjasní.na několik tónů.

Tipy

Aby se ručníky udržely déle čisté, postupujte podle těchto pokynů:

  • použití v kuchyni několik typů ručníků: na ruce, na stůl, atd.;
  • Než si otřete ruce o ručník, alespoň je opláchněte a lépe je umyjte;
  • otřete mastné skvrny papírovými ručníky;
  • kuchyňské utěrky je nutné umýt nejméně jednou týdně;
  • Snažte se nepoužívat froté ručníky v kuchyni. Mýt je velmi obtížné.

Recenze

Kateřina, 28 let

Dozvěděl jsem se o schopnosti hořčičného prášku náhodně. Šli jsme si odpočinout na venkov, ale zapomněli jsme na mytí nádobí. Nádoby byly všechny tlusté, jen hrozné. Přítelkyně doporučila vzít hořčici. Prostě jsme do ní namočili houbu a myli ji studenou vodou. Všechno šlo v pořádku, ale ta dívka řekla, že ji používá k mytí. Rozhodl jsem se to zkusit. Namáčení není pro mě, ale před každým umytím jsem na ručníky položil hořčici. Prostě jsem to rozmazal a nechal několik minut ležet a pak ho poslat do pračky. Někde na internetu jsem četl, že hořčičný prášek také čistí vnitřek stroje. Takže dva v jednom. A ručníky jsou čisté, a o psací stroj zvláštní péči.

Natalia, 36 let

Používám hořčičný prášek trochu jinak. Ve třílitrové nádobě nalejeme balíček najednou a naplnímte ho horkou vodou na vrchol. Několikrát zamíchejte. Pak kdyZbytky hořčice se usazují na dně, roztok se opatrně nalije a kaše se převede do oddělené nádoby. Před mytím na skvrny jsem dal hořčičnou kaši a pak namočil do výsledného roztoku. Nejprve musí být nejprve zředěn vodou 1: 3, jinak se ukáže příliš koncentrovaný.

Alevtina Viktorovna, 64 let

Všechny naše životy jsme zvládli bez moderních prášků a všechno bylo čisté a uklizené. Mám jen kuchyňské utěrky, zřídkakdy mám kresbu na hranici. Omyjte mýdlem a hořčicí. Dal jsem hořčice na skvrny, a po několika minutách jsem důkladně mýdlo a nechte 2-3 hodiny. Pak v teplé vodě a mytí. To je celé tajemství. A doma mám spoustu prášku. Nemůžu vydržet nakupování, vždycky to dělám sám.

Čisté kuchyňské utěrky nejsou fikcí a nejsou nemožným snem. Mohou sloužit své paní po velmi dlouhou dobu, pokud se o ně řádně postarají.