Jak rychle a snadno vyčistit okna?

Metoda a tradice mytí oken z roku na rok po dobu několika stovek let zůstaly nezměněny. Tento článek popisuje, jak rychle, a co je nejdůležitější, efektivně, čištění oken, bez jakéhokoli úsilí, aby tak učinily.

Jak rychle umýt okna?

Pro tento postup je tedy nutné si vyzkoušet následující atributy:

  • detergent;
  • kbelík nebo malá mísa;
  • skleněný kryt;
  • houby tvrdé a měkké;
  • ocet;
  • hadřík z mikrovlákna (lze použít novinový papír).

Nejdříve musíte uvolnit prostor okna - vyjměte záclony a vyjměte květináče z parapetu, pokud jsou samozřejmě k dispozici.

Důležité!

Má-li být provedeno obecné čištění, bude velmi vhodným opatřením čištění a mytí okapů nebo záclon.

Poté, co je okno připraveno, by mělo být důkladně navlhčeno a pak šlo houbou, aby se vytvořily dynamické kruhové pohyby - to vám umožní rychle odstranit skvrny a skvrny od skvrny (na straně skla).

Po dokončení tohoto procesu má smysl okno zpracovat po celém obvodu, tj. důkladně přistupujte k čištění mezery mezi rámem a sklem, kde se hromadí působivé množství prachu.

Tip!

V případě, že okenní rámy jsou vyrobeny ze dřeva, je nutné spoje ošetřit tmelem, který je ve stínu podobný odstínu skleněného rámu, nebo průhledným barevným tmelem, přibližně jednou za 3-4 roky.

Dalším krokem je odstranění prachu a zbytků mýdla potěrem. Posledním krokem bude zpracování skla čistým, vlhkým hadříkem a jeho čištění dalším použitím potěru.

Po provedení všech výše uvedených operací mnoho pedantů otře okno pečlivě zmačkanými novinami - taková akce učiní sklenici tak čistou a co nejsušší, že se jí ani ty nejmenší prachové částice nebudou držet.

Důležité!

Pokud jde o okno mincovny ze strany ulice, zde bude nutné pracovat usilovněji a úzkostlivě. Čištění skla sedimentu, který je na něm vytvořen po silném podzimním dešti a v přítomnosti silničního prachu, vám pomůže roztok kyseliny octové.

Výše ​​uvedený lék skvěle rozpouští nečistoty a stagnující skvrny, které se zjevně zjevily ve skle.

Při použití této osvědčené komponenty se nedoporučuje zneužití - stačí jen mírně navlhčit roh houby a projít celou rovinou okna.