Jak rychle matraci očistit od skvrn a moči

V našem domě je spousta míst, která vyžadují zvláštní pozornost i po celkovém čištění. Přemýšlejte například, kdy jste naposledy vyčistili matraci. Některé ženy v domácnosti se bojí udělat to samy a využít služeb odborníků, ale většina z nich dává přednost odstranění veškerého znečištění na vlastní pěst, ale ne vždy ví, jak matraci vyčistit.

Nejdříve se rozhodněte, co přesně jej vyčistíte, a pak vyberte prostředky a metody. Nejčastější nečistoty na matraci jsou skvrny. Nalezené rozvody - okamžitě určují svůj původ a promlčecí lhůtu. Může se jednat o zbytky moči, krve, potu, kosmetiky, obyčejné špíny, stopy všech druhů nápojů a dokonce i plísní. Můžete najít prach, vlasy, částice kůže, silný zápach - tam je něco, co se zbavit.

Zbytky moči

Nejtrvalejší jsou skvrny od krve a moči, které by měly být odstraněny ihned po zasažení lůžka.

Před každým ošetřením odstraňte kryt z matrace, důkladně vysajte povrch a omyjte kryt zvlášť.

K čištění matrace z moči nejprve namočte veškerou vlhkost tkání, pokud je skvrna čerstvá. Dále budete muset otřít místo vlhkou houbou, aby se zbytek zředil vodou, a znovu sbírat přebytečnou vlhkost ubrousky. Navlhčete lékařským alkoholem a dezinfikujte povrch, vůně vám pomůže vyčistit zpracování jídelocet. Zbývá vyschnout místo fénem nebo ventilátorem a větrat místnost, můžete si matraci na slunci sušit. Tato metoda je vhodnější pro boj s dětinským "překvapením".

Věnujte pozornost!
  • RYCHLÉ LIKVIDACE VŠECH TYPŮ PARASITŮ!
  • Pospěšte si, abyste zhubli o léto a nezlepšili se o pár let! Je nutné pouze ...

Sluneční paprsky dokonale zabíjejí všechny pachy a dokonce pomáhají zbavit se skvrn.

Jak čistit matraci, když potřebujete odstranit skvrny moči kočky, zejména pokud jste již našli znečištění zápachem? Budeme muset použít jiné metody - radikálnější.

  1. Připravte si čisticí roztok sami: důkladně promíchejte čajovou lžičku vody, miskový gel, několik kapek dezinfekčního prostředku obsahujícího chlor, lžíci octa. Detergent může být nahrazen milovníkem všech hostesek "Vanisham".
  2. Se směsí hojně navlhčete všechny nalezené skvrny, dokonce i ty nejnevýznamnější (ale také vyzařují smrtící zápach), důkladně je otřete, ubrouskem přebytečnou vlhkostí.
  3. Sypkou jedlou sodu posypte nahoře velkoryse, po několika hodinách (s výhodou příští ráno) vysušte zbytky suché sodovky - skvrny by neměly zůstat na skvrnách. Spolu se znečištěním by nesnesitelný zápach kočičí moči měl zmizet.

Matrace je možné čistit z domácích skvrn doma boraxem, kyselinou boritou. Vezměte jednu z těchto látek, připravte z ní pastu a malé množství studené vody.Navlhčete skvrnu, vmíchejte do ní směs (použijte bavlněnou podložku), počkejte, až pasta zaschne, odstraňte ji. Zakryjte koncentrovaným mýdlovým roztokem, umyjte pěnu čistou vodou, opatrně sbírejte zbývající vlhkost suchým hadříkem, osušte vysoušečem vlasů nebo na slunci.

Dávejte pozor na borax: je považován za toxickou látku. Skvrny ošetřujte gumovými rukavicemi, po ošetření větrejte místnost.

Je možné se zbavit moči skvrny, včetně kočky, pomocí citronové šťávy a soli. Smíchejte čajovou lžičku soli se šťávou z poloviny citronu, smíchejte směs do skvrn. Po půl hodině odložte sůl, otřete povrch vlhkým hadříkem a osušte.

Trvalý zápach, který nezanechal matraci ani po odstranění skvrn, lze odstranit pomocí sodovky: naplňte ji celým povrchem matrace a vyčistěte pouze po dvou dnech, důkladně vysajte měkkou tryskou.

Stopy krve

Je lepší zabývat se znečištěním, když je čerstvé.

  • Navlhčete hadřík sodou bez barviv, nalijte sůl a po několika hodinách otřete hadříkem navlhčeným ve studené vodě.
  • Ošetřete oblast nezředěným peroxidem vodíku, zbytek opláchněte studenou vodou. Nejdříve můžete oblast navlhčit a přikrýt solí a pak aplikovat peroxid.
  • Pokuste se odstranit staré skvrny kašem z jedlé sody a několika kapkami vody: naneste směs na povrch, opláchněte ji po půl hodině studenou vodou, přebytečnou vlhkost osušte suchým hadříkem.
  • OrPeroxid vodíku (200 ml) se smíchá se třemi polévkovými lžícemi sody a několika kapkami miskového gelu. Nalijte směs do postřikovače, navlhčete požadované místo na matraci, po 10 minutách ji vysušte ubrouskem.
  • Zředí se škrobem (nejlépe kukuřicí) peroxidem vodíku, aby se vytvořila pasta, rozetře se na kontaminovaná místa. Ujistěte se, že počkáte, až směs schne, pak vyčistěte štětcem a opatrně vytřepejte zbytky. Místo peroxidu vezměte amoniak. Nezapomeňte, že tyto výrobky zbarvují materiál.
Bylo by hezké dokončit čištění matrace, procházet se po jejím povrchu také parním čističem.