Jak rychle očistit semena doma

Lékaři doporučují použít jako zdroj vitamínů dýňová semena. Slunečnicová jádra jsou poctěna kvůli přítomnosti rostlinných bílkovin v nich, téměř totožných se zvířetem a souboru užitečných makroživin. Čištění semen pro mnoho lidí je časově náročný a zdlouhavý proces. Nicméně existují způsoby, jak rychle očistit semena bez velkého úsilí.

Výběr kvalitního výrobku

Nejvhodnější možností je samozřejmě pěstování slunečnic nebo dýně pro slunečnicová semena na vašem pozemku. Ale mít takovou příležitost na nákup surovin nemůže být na trhu. Při výběru dávejte pozor na detaily:

 1. Výrobek musí být suchý. K tomu se můžete cítit pro ostatní pod horní vrstvou semen a posoudit jejich stav pro vlhkost.
 2. Osivo musí být zralé. Nezralé jsou určeny tloušťkou a měkkostí slupky. Pro vyzrálou charakteristickou tvrdou stěnu.
 3. Semena nemohou cítit lomu. Pokud ano, jsou postiženy plísní nebo jinou chorobou a chutnají hořce.
 4. Stupeň praní semen. Chcete-li zjistit, jak dobře se umývají, měla by být mokrá ruka ponořena do nádoby se semeny. Špatně umytá tyč k ruce.
Důležité!

Pokud nekupujete podle hmotnosti, nebudete schopni kontrolovat parametry zrn. Aleve výrobě třetí strany kontroly je ještě lépe organizovaná, takže byste se měli podívat na balené výrobky.

Průmyslové čištění semen slunečnice a dýně

Kapacita velkých průmyslových čističů se měří při 250 kg /h. Než jsou slunečnicová jádra připravena a vyloupena, aby padla do rukou někoho, jdou dlouhou cestou:

 • sušení;
 • odstraňování nečistot a prachu ve speciálním bunkru;
 • třídění podle velikosti na bráně;
 • čištění zrn na loupacím stroji;
 • pomocí odstředivky odstraní suroviny zbývající nečistoty;
 • na vibračním kontejneru je konečné zpracování nejmenších zbytečných zrn.

Teprve pak se připravená zrna dopravují do oddělení balení a přepravují do skladů v kontejnerech.

Postup čištění semen dýně se liší od slunečnicových semen. Akční algoritmus je následující:

 • semena pocházejí z buničiny k praní a praní;
 • generátory tepla suché semena, takže se snadněji čistí;
 • zrna se čistí dvojitou kalibrací;
 • slupka se oddělí od jader na secím stroji.

Následuje etapa tepelného zpracování, balení a prodeje. Odstranění slupky z dýňových semen je poněkud složitější než ze slunečnice.

Jak čistit semena ve velkém množství doma

\ t

Metoda je poměrně jednoduchá a účinná, vyžaduje pouze mixér. Nalijte potřebné množství semen do míchačky a vyberte režim pulzace. Pokud mixér nenípodporuje tento režim, pak je také vhodná standardní verze, ale výsledek nemusí být tak efektivní: bude to trvat déle.

Takže po naplnění semen zapněte na několik sekund, vypněte a několikrát opakujte operaci. Pak můžete extrahovat hmotu a zbavit se šupky doma.

Poznámka!

Někteří navrhují, aby se plevy zbavily vysoušeče vlasů, což však způsobí, že se rozptýlí ve všech směrech. Je snazší naplnit hmotu vodou, pak lehká slupka zůstane na povrchu a všechno se vyčistí.

Osoba doma často používá 2 metody čištění semen:

 • ústy;
 • prsty.

První varianta kazí zubní sklovinu a časem mele přední řezáky. To je vysoce nežádoucí pro lidi, kteří nemají silné zuby. Ve druhé metodě trpí kůže prstů. Na něm můžete pozorovat kukuřice, praskliny.

4 způsoby loupání - použití speciálních nůžek z nerezového kovu. Mají 3 mezery pro: velká, střední, malá semena. Používejte je efektivně, pouze pokud máte dovednosti a dovednosti.

Výhody pražených semen

Slunečnice má semena, jejichž výživová hodnota je ve srovnání s kuřecím masem nebo masem vyšší. Komplexní vitamíny, včetně D, činí produkt skladištěm užitečných makroživin, které jsou v těle potřebné. Slunečnicová semena zlepšují stav kůže, acidobazickou rovnováhu. Mohou být dokonce považovány za prevenci srdečních onemocnění v důsledku vysokého obsahu draslíku a hořčíku.

Dýňová semena jsou užitečná pro osoby trpící hypertenzí: normalizují krevní tlak. Doporučuje se používat hned na začátku těhotenství, protože pomáhá snášet toxikózu. Dýňová jádra přispívají k odstranění těžkých kovů z těla: kadmium a olovo. Tento výrobek je také zaznamenán ve stíhačích se stresem.

Slunečnicová /dýňová semena jsou nepostradatelným prvkem uvolněné dovolené, známé mezi Rusy. Někdy je úzkostlivý úklid jeden po druhém nukleolus nepříjemný, ale je možné ho vyčistit najednou pomocí mixéru nebo koupit hotový produkt čištěný ve výrobě.