Jak rychle odstranit broskvové skvrny - 11 jednoduchých způsobů

Je snadné se znečistit sladkou a šťavnatou broskví, nejen pro dítě, ale i pro dospělé. Jasné dodané ovoce skvrna není snadné. Speciální mýdlové produkty nebo domácí metody pomohou zbavit se znečištění. Aby nedošlo k utrácení peněz na nákup drahých prášků, použijte improvizované látky, které dokonale zvládnou skvrny.

Jak odstranit broskevovou skvrnu doma

Odstraňte skvrnu broskve, kterou potřebujete, jakmile ji dáte, nenechávejte věci až do dalšího praní. Pokud se znečištění během prvních hodin neodstraní, bude absorbováno hluboko do vláken, což ztěžuje jeho čištění. Stojí za to připomenout prioritní akce s broskvovými skvrnami:

 1. Šťáva a dužina, která se objevila na věcech, blotovala papírovým ubrouskem. Nemůžete váhat, tím rychleji to uděláte, tím snadněji se odstraní skvrna.
 2. Určete, z jakého materiálu je materiál vyroben, abyste zjistili, které prostředky lze použít k čištění znečištění a které nejsou:
 • syntetické předměty můžete čistit mýdlem pro domácnost;
 • skvrny na vlněných předmětech ošetřených solí a namáčení ve vodě;
 • Hedvábí se čistí pomocí glycerinu.

Pro jiné materiály můžete použít odstraňovače lidových skvrn.

Osvědčené metody

Ženy v domácnosti z různých částí světa se používají stejně, jako lidové metody odstraňování skvrn z broskví, jakož i chemické mýdlové nástroje.

Stolní ocet a manganistan draselný

K přípravě roztoku budete potřebovat: 9% octa a manganistanu draselného. Vezměte několik gramů manganistanu draselného, ​​rozpusťte je ve dvou lžíčích octa. Když jsou krystaly látky zcela rozpuštěny, noste rukavice, navlhčete bavlněnou podložku, namočte kontaminované místo na oděv. Stopa broskve začne ztmavnout, to je normální, pak se začal proces štěpení skvrny.

Aby se zbavil tmavnutí, nalijte peroxid na znečištění. Za pár minut bude věc naprosto čistá. Vyčištěná věc by se měla umýt v psacím stroji.

Poznámka!Pro čištění jasných předmětů z bavlny se doporučuje použití manganistanu draselného a octa.

Sůl a kyselina citronová

Pro vlněné a hedvábné tkaniny je vhodné čištění kyselinou citrónovou a stolní solí. Příprava roztoku pro impregnaciskvrny: vytlačte polovinu čerstvého citronu, přidejte jednu čajovou lžičku stolní soli do šťávy. Směs se míchá, dokud se krystaly zcela nerozpustí. Znečištěná místa impregnujte výsledným roztokem. Nechte ji jednu hodinu. Peach skvrny by měly být úplně pryč. Dokončete čištění psacím strojem.

66) Glycerin a bílkoviny

Zbavte se broskvové skvrny jakékoliv složitosti, pomůže směs vaječného bílku a glycerinu. Příprava řešení:

 1. Vezměte slepičí vejce, oddělte bílou od žloutku.
 2. Beat protein, přidejte stejné množství glycerinu.
 3. Směs se smíchá do hladka.

Naneste štěrk na skvrnu, nechte věc 30-40 minut. Poté produkt opláchněte ve studené vodě, aby se protein nestočil. Dokončete proces čištění pravidelným praním v pračce.

Čisticí prostředek na mytí nádobí

Prací prostředek odstraňuje skvrny na oděvech různé složitosti. Je to vše o aktivních složkách nástrojů, které rozpouštějí tuky a nečistoty. Naplňte mísu teplou vodou (50 ° C). Nalijte 50 ml jakéhokoliv mycího prostředku, míchejte, dokud se neobjeví pěna. Kontaminovaný produkt vložte do mýdlového roztoku po dobu 24 hodin. Poté produkt uzamkněte rukou a poté jej umyjte v pračce.

Jablečný ocet

Kontaminace čerstvou broskví nebo broskvovou šťávou může být odstraněna jablečným octem. Namočte oblast zcela octem. A pak v něm navlhčete bavlněnou podložku aPřipevněte ke skvrně půl hodiny. Opláchněte oděv v čisté vodě a omyjte je v mýdlovém roztoku, ručně nebo v psacím stroji.

Mýdlo pro domácnost 72%

Mýdlo na prádlo je univerzální prostředek, který vám umožní odstranit skvrny různého charakteru. Znečištění broskví není výjimkou.

Naplňte polovinu pánve teplou vodou, položte zašpiněný předmět. Dej to trochu namočit. Pak se mýdlo, všechny kontaminované oblasti jsou uzamčeny. Produkt nechte namočit do roztoku mýdla na půl hodiny. Poté opláchněte v čisté vodě.

Dobrá rada!Na drobných skvrnách, čistící roztok, naneste pipetou, aby nedošlo k ovlivnění nekontaminovaných oblastí tkáně.

Čpavek

Bublina čpavku vás nejen přivede k životu, když se stane špatným, ale také vás zbaví ovocné skvrny na oblečení. Kontaminovanou látku položte na stůl tak, aby se broskvová skvrna mohla pohodlně zpracovat. Nalejte tekutý amoniak na lepkavé místo z ovoce, nechte ho ponořit na hodinu. Opláchněte a vložte do pračky.

Vroucí vařená voda

Tkaniny, které mohou být vystaveny vysokým teplotním režimům praní, aby se zbavily broskvové skvrny, mohou být vařící vodou. Jak odstranit znečištění?

 1. Natáhněte tkaninu přes pánev nebo železnou mísu.
 2. Vařte několik litrů vody.
 3. Znečistěte místo znečištění vroucí vodou, dokud skvrna zcela nezmizí.
 4. Promýváníoblečení do mýdlového roztoku, aby se tento efekt odstranil.

Odstraňovač skvrn

Pokud nejste fanouškem odstraňování lidových skvrn, pak specializované odstraňovače skvrn pomáhají vyrovnat se s kontaminací ovoce. K nejlepším prostředkům pro odstranění neposkvrněných skvrn na celém světě patří: „Vanish Oxi Action“, „Faberlic“, „Ace Oxi Magic“.

Použití čisticích prostředků je velmi jednoduché. Znečištěné oblasti navlhčete vodou, nahoře nalijte odstraňovač skvrn, nechte působit půl hodiny. S skvrnou manipulujte ručně a poté ji umyjte ve stroji.

Výrobky obsahující mléko

Čerstvé mléko nebo kyselé mléko vám pomůže odstranit ovocné skvrny z bílých věcí. Znečištěný předmět namočte na několik minut do teplé vody. Poté nalijte 2 litry kyselého mléka nebo mléka do jiné nádoby a přeneste kontaminovaný produkt z vody do mléka. Namočte několik hodin. Poté opláchněte v čisté studené vodě a omyjte jako obvykle.

Tři procenta peroxidu

Pekingské peroxidové znečištění je snadné:

 1. Vyrovnejte a položte předmět na rovný povrch.
 2. Barvu hojně ošetřete 3% peroxidem.
 3. Nechte skvrnu 15 minut namočit.
 4. Blot čistým suchým hadříkem. Pokud skvrna není úplně pryč, opakujte postup.
 5. Vyčištěný předmět očistěte od skvrny v mýdlové vodě, aby se celý produkt dostal do správné formy.

Odstranění starých a čerstvých skvrnbroskev

Člověk se může nějakým způsobem zbavit čerstvých skvrn, které vnesla šťáva nebo dužina broskve. Koneckonců, znečištění ještě neproniklo do vláken a nesušilo. A co dělat, když nebylo možné vyčistit věc před kontaminací několik dní?

K odstranění staré broskvové skvrny budete potřebovat: citronovou šťávu, alkohol nebo vodku, čpavek a mýdlo na prádlo.

 1. Smíchejte 50 mililitrů vodky a 50 mililitrů citronové šťávy.
 2. Umístěte výrobek na rovný povrch tak, aby bylo vhodné manipulovat s místem znečištění.
 3. Pomocí žehličky paru skvrnu.
 4. Nalijte připravený roztok na páře.
 5. Dále připravte další směs. Ve 100 ml vody se rozpustí 10 ml amoniaku.
 6. Kontaminovanou oblast ošetřete bavlněnou podložkou.
 7. Dokončete čištění mýdlovým roztokem na bázi mýdla.

Poradenství!Pokud nebylo možné provést první čištění, opakujte postup čištění několikrát.

Tipy a triky

 1. V prášku se nedoporučuje zapínat věci s ovocnými skvrnami. Kontaminace není z vláken vymyta, ale proniká hlouběji.
 2. Na kontaminovanou plochu posypte sůl, aby se nečistoty nedostaly do čistého materiálu.
 3. Odstraňte skvrny z dětských věcí lidových prostředků. Pomocí odstraňovačů skvrn nebo prášků můžete vyvolat alergickou reakci u dítěte.

Recenze

Mezi četné recenzeženy v domácnosti, nejlepším řešením na bázi broskví na oděvu je roztok na bázi manganistanu draselného a octa, stejně jako použití běžného čpavku v čisté formě. Stojí za zmínku, že většina věcí se okamžitě omývá. Proto se skvrny rychle vymývají. Některé ženy v domácnosti si všimnou, že s dvoudenní skvrnou by jim mohl pomoci odstraňovač skvrn a žádný jiný lidový lék.

S čerstvými skvrnami tak tradiční metody čištění skvrn pomáhají vyrovnat se. Ale ke starým místům je lepší použít speciální odstraňovače skvrn, nebo složité lidové prostředky.