Jak rychle odstranit staré tapety lidových prostředků?

Ve snaze provést opravy vlastníma rukama budete muset přemýšlet o tom, jak rychle odstranit staré tapety ze zdi s lidovými prostředky. Odlupování, bubliny a viditelné spoje se lze vyhnout teprve po odstranění povlaku ze stěn a zarovnání. O tom, jak zcela odstranit vinylové, vodotěsné a papírové tapety, popisujeme níže.

Příprava postupu

\ t

Aby byl proces co nejjednodušší, je třeba provést řadu přípravných prací:

 1. Vyjměte veškerý nábytek z místnosti. Pokud taková příležitost neexistuje, zakryjte interiér filmem;
 2. Uzavřete podlahy. Mohou na ně položit film a nahoře pokládat lepenku, aby se zabránilo uklouznutí;
 3. Zásuvky a vypínače. Toto je děláno aby chránil je před vodou a špinavou lepkavou tapetou. Lepicí páska nebo plastová fólie bude dělat;
 4. Při vstupu vložte vlhký hadřík. Toto opatření nedovolí, aby se v bytě šířily nečistoty a prach;
 5. Připravte si všechny materiály a nástroje předem, abyste dokončili práci rychle.
Než odstraníte starou tapetu ze zdi, musíte do pokoje přivést všechny přípravky, které vám pomohou rychle odstranit obal pomocí lidových prostředků.

Požadováno:

 • teplá voda;
 • žebřík;
 • gumové rukavice;
 • pytle na odpadky;
 • válec;
 • špachtle;
 • kancelářský nůž.

Proces odstraňování

Technologie pro odstraňování stěnových obkladů je přímo závislá na materiálu, takže zvážíme všechny možné způsoby jejich odstranění.

Papír

Papírové výrobky jsou nejsnadněji odstranitelné, mohou být dvouvrstvé (duplexní), odolné proti vlhkosti nebo běžné.

Jednovrstvé modely se odstraňují běžnou vodou. Jsou navlhčeny houbou a ponechány asi 7 minut. Poté se začnou pohybovat čáry papíru nahoru. Nejdůležitější je neudělat náhlé pohyby a čekat na vyhrazený čas.

Duplex se navlhčí déle, budete muset počkat asi 15 minut. Měli byste také vzít v úvahu, že někdy začíná rozvrstvit. Pokud jsou stěny hladké a nepotřebují základní nátěr, mohou být spodní vrstvy ponechány, materiál na nich bude i přilnout. Za přítomnosti nepravidelností se postup zvlhčování několikrát opakuje, dokud není materiál zcela odstraněn.

Výrobky odolné proti vlhkosti vyžadují speciální dovednosti. Aby byly nasyceny vlhkostí, je nutné narušit jejich integritu. K tomu použijte nůž nebo železnou houbu. Po poškrábání se materiál navlhčí a udržuje po dobu 15 minut. Postup by měl být opakován nejméně 2-3 krát, pak se výrobek bude dobře pohybovat.

Vinyl

Drtivá většina vinylových tapet mápapírová nebo vinylová podložka. Tento materiál je vysoce odolný a odolný vůči vodě. Aby se ozdobilo, přidává se hedvábná nit, horní vrstva se zpěňuje nebo omyje.

Chcete-li pochopit, jak rychle odstranit staré tapety ze zdi s lidovými prostředky, musíte se podívat na jejich balení. Někdy výrobci píšou, že pro demontáž potřebují alkohol. Výrobek prostě namočili a pak odstranili.

Nejtěžší věcí je odstranit staré tapety, které byly na stěnách nejméně 10 let. V tomto případě musíte dodržet algoritmus:

 1. Na celém povrchu stěn musíte chodit s nožem nebo tuhou houbou;
 2. Smáčení pásu se doporučuje používat válečkem. Postup se opakuje alespoň 3 krát s intervalem 7 minut;
 3. Pomocí špachtle se materiál zahákne nahoře;
 4. Tapeta je odstraněna shora dolů;
 5. Zbytky se znovu navlhčí a odstraní špachtlí.

Pro urychlení procesu může být současně zpracováno několik jízdních pruhů. Zatímco někteří navlhnou, jiní jsou připraveni být odstraněni. Tímto způsobem lze za hodinu odstranit asi 4 dráhy.

Flizelin

Tento materiál obsahuje syntetická vlákna, která jsou obzvláště trvanlivá. Vrchní vrstva odolná proti vlhkosti je hlavní překážkou pro odstranění.

Zaprvé, dochází k škrtům, mělo by jich být mnoho. Na zeď naneste lepidlo nebo mýdlový roztok. V teplé vodě stačí přidat několik kapek mýdla nebolepidlo. Po 15 minutách se pásy začnou rozpadat v celých kusech.

Tekutá tapeta

Čištění tohoto povrchu je nejtěžší. Neměli byste do toho spěchat, pokud nejste spokojeni s jasem a barvou, a poté se pokuste aktualizovat zeď pomocí nátěru na bázi vody .

Pokud potřebujete vyčistit povrch, věnujte pozornost tomu, jaký typ je aplikován na vaši stěnu. Pokud má kousky viskózy, pak nebudou žádné problémy.

Stačí, jako v předchozích případech, navlhčit povrch vodou a pak opatrně zvednout špachtlí. Stěnu můžete také žehlit železem přes vlhký hadřík, aby byla pružnější.

Pokud zeď vypadá jako omítnutá, budete potřebovat brusku. Kvalifikovaní řemeslníci ji budou moci nahradit stěrkou, škrabkou a teplou vodou.

V případě, že obvyklý postup navlhčení tapety byl neúspěšný, přidá se do vody základní nátěr. Takový malý trik může významně ušetřit čas.

Po vyčištění stěny jej nezapomeňte nasadit.

Čištění sádrokartonových desek

Samostatně bych chtěl upozornit na proces odstraňování tapet ze sádrokartonových desek. Je důležité nepoškozovat horní papírovou vrstvu stěny, jinak budou nepříjemné následky. Pokud byla stěna předtím pokryta tmelem, pak nebudou žádné problémy. V tomto případě bude běžná metoda s teplou vodou.

Voda by neměla být aplikována na neošetřené sádrokartonové desky. Povoleno používatkvalitní lepidlo s malým množstvím vody. Řešení se provádí v poměru 5: 1. Aplikuje se na povrch stěny a čeká, až materiál začne bobtnat. Poté se tapeta opatrně odstraní, aby nedošlo k poškození stěny.

Demontovali jsme, jak můžete rychle odstranit staré tapety ze zdi s lidovými prostředky, ale tento proces vyžaduje určitou dovednost. Nenechte se rozrušit, pokud se vám nepodařilo odstranit všechny vrstvy materiálu. Po několika neúspěšných pokusech zvládnete technologii a budete schopni vyčistit povrch ve vašem bytě.